Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 20.09.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: А, забравих: защо не обяснят...нови [re: Дивa и щacтливa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:01



Е, за това никой не спори... не е по-правилно, разбира се. Но има факти и факти.





Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Бepeзka!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:05



Берьозке, ти защо си мислиш, че не съм работила като учител? Е, ще те изненадам - съм и още как. Затова и знам какво говоря. Вярно, има и зле платени, например братовчедка ми... да не ти разправям как запълва дупки и прочие. А както виждам - и ти. Но да твърдиш, че една глава лук не люти, не означава, че по принцип лукът не е лютиво растение, нали?





Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: kimbap]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:05



Извини ме, но изказването ти никак не беше на място.





Тема Re: Не, бенови [re: Бepeзka!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:15



Една четворка в елитно училище се равнява на шестица в обикновено или селско.



Невинаги, ако трябва да сме откровени. Или иначе, по презумция не признаваш правото на индивидуалност при различните ученици. Гарантирам ти, че и в обикновените училища съществуват ученици, които напълно си заслужават оценката и които могат да се мерят по знания с възпитаниците на т.нар. елитни. Не е ли изказването ти проява на лека дискриминация?





Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано25.10.07 21:21



Защото има много хора в това положение в професията. Не всички си дават сметка за това. Не съм единствената - разбираш ли?
Ти колко училища си сменила? Върху колко от тях имаш поглед.
Аз съм преподавала в четири различни училища - в друг град, в селото, за което вече споменах и в две пловдивски.
Работила сэм и в езикова гимназия. Взимала съм и лекторски часове. Знам, че има учители и в друго положение, но аз говоря за другата страна на медала.
А да си чувала, че понякога и лекторските часове се дават на свои хора? Наскоро една бивша колежка ми се оплака, че й орязали норматива и сега взима половин заплата, за да дадат на друга колежка лекторски.

А да, забравих да те попитам - ти на преференциална заплата ли си работила?

Редактирано от Бepeзka! на 25.10.07 21:40.



Тема Re: Не, бенови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано25.10.07 21:30



Ох, не ми се спори. Не е дискриминация. Оценката зависи от общото ниво на класа. Не е честно, но е така.
Няма как да преподаваш с едно и също темпо, на едно и също ниво, на деца, които имат различна база от знания, различна мотивация и различни възможности. Не ми говори, че е едно и също, защото не е.



Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Бepeзka!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:50



Никаква преференциална заплата.



И да, не съм отричала, че има и такива в лошо положение... нито, че всеки има право да се бори за правата си и за стандарт... Но държавата ни е такава, каквато е, а има сектори, които не получават всяка година увеличение както учителския. Не съм против те да имат повече, но не може всяка година само на тях. Това се опитвам да кажа. И всеки трезвомислещ ще се съгласи с мен.

Редактирано от Prof.McGonagull на 25.10.07 21:51.



Тема Re: Не, бенови [re: Бepeзka!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:52



Не е едно и също, с това съм съгласна. Но класът си е клас, а талантите в него - таланти.

Именно те заслужават най-много внимание.



Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано25.10.07 22:28



Не съм съвсем в час с увеличенията, дето са ги давали уж всяка година. Знам само, че последно ми плащаха лекторски час по 3 и нещо.
Всяка от нас си има мнение, което е формирала на базата на собствени наблюдения и опит. Вероятно нито едно от двете не обхваща изцяло фактите и е едностранчиво. Както и да е.
Лека вечер ти желая.
И дано се реализираме по-добре на новите си поприща.



Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Prof.McGonagull]  
Авторkimbap (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 00:23



Боли, а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.