Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 17.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Тема пътен знак и дупкинови  
Автор Albaneca (свръхинтелект)
Публикувано06.09.07 20:30



Искам да сигнализирам за паднал пътен знак.
Възможно е ромите вече да са го гепили не знам....
Като идвате от мебелна къща посока Тракия на колелото за новия квартал.
Само че като излизате от квартала . Нали се сещате като завивате надясно по пътя на 99 към центъра.
Знака отнемаше предимството на тези които излизат от квартала.
Сега без знака , който излиза от квартала е с предимство (правилото на дясностоящия)


Дано да не стане такова нещо че ще има разправии ( щото реално погледнато този който излиза от там е с предимство в момента ).
Между другото гледах по телевизията за ПТП при което виновника след катастрофата маха без да го видят знака и твърди че знака го е нямало.
Голям хитрец....
И още нещо.
Има огромни дупки на пътя между гробището в кичука
и работническия плаж, нали се сещате ?
Дупките са дълбоки 2 педи но не са много широки.
На същия път хвърчат яко павета като минават коли.
Не ги оправят , щото мъртвите не могат да гласуват сигурно
Оня плашипутарник дано се сети да ги оправи




Тема коментарнови [re: Albaneca]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано06.09.07 21:58



Правилото на десностоещия важи за равнопоставени пътища - т.е. такива, с еднаква значимост. Най-малкото нещо като кръстовището на МакДоналдс. Кръстовището, за което говориш, не влиза в тази категория - тук дори не бива и да се спори.

Второ, българинът отдавна е доказал, че той знаци не ебава. За СТОП да не говорим. Достатъчен е само примерът с кръговото на SPS, когато на идващите от 52 бл. им отнеха предимството. Що народ се помля там - шофьорски навик, който изобщо не оправдавам.

А за другото просто няма какво да коментирам. Всеки път казвам - погледнете бул.България, а после България като цяло. Или обратно. Както искате. Разликата не е много голяма.



Редактирано от Cтaниcлaв! на 06.09.07 21:58.



Тема Re: коментарнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано07.09.07 10:21



Правилото на дясностоящия важи винаги, когато предимството не е уредено със знаци независимо от кардиналността на пътищата. От 5 години вече живея по 7 месеца в годината в единствения град във Франция в който няма никъде знаци за предимство така, че можеш да ми се довериш

Колите на булевардите спират, за да пуснат колите от малките улички отстрани, когато няма светофари




Тема Re: коментарнови [re: Пaвчyko]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано07.09.07 14:20



Франция не е България, момче. По всичко ти личи, че от вчера караш кола или дори и да греша, много бързо си приел навиците в чуждата страна.

Няма как да караш по голям булевард, да пресичаш малък път (или по-скоро той да пресича булеварда) и да спазваш правилото за десностоещия. Много те моля да отвориш българския правилник и да прочетеш.

Или пък ако искаш може да си говорим за това как карат в чужбина и на какви правила се кланят. М?



Тема Re: коментар [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано08.09.07 16:00



Може, книжка имам от 9 декември 2002, а живея във Франция от август 2003 и карам. Не съм чел никакъв правилник тук. Просто всички така правят, дори и градския транспорт, който се счита за приоритетен навсякъде (за разлика от България, където не рядко кучо и сакато бучи като се опитва някой автобус да се включи от спирката си). По един от булевардите по които минавам всеки ден и няма нито знакова, нито светлинна сигнализация на всяко кръстовище се пускат първо колите от уличката вдясно.
В момента няма как да го отворя българския правилник, но ако ми дадеш връзка, бих погледнал в Интернет.




Тема Re: коментарнови [re: Пaвчyko]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано08.09.07 16:29



Нали това ти обяснявам. Франция не е България. В САЩ пък има кръстовища с по 4 стопа

А кажи ми кой е с предимство? Вече съм го писал в клуба

Така че това е положението. Всяка страна си има свои собствени вътрешни правила, наред със всичките му знаци, които уж са международни. В САЩ, например, много от знаците не са със символи, а с думи, което е много по-лесно. Отделно може да си караш в която си искаш лента с определена минимално допустима скорост. Карай тук в най-лява лента с 50 км де. За града говоря.

Пък и е нормално да задаваш такива въпроси. Все още минаваш за много млад шофьор, който иска да тълкува по различен начин възприетите за нещо нормално правила на движение. За мен не е нормално да караш по голям булевард и да даваш предимство на колите излизащи от малките улици. Тогава какъв е смисълът на този булевард? Нали за това е с такъв статут, за да има голяма пропусквателна способност.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.