Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 16.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Подземно метро в Пловдив  
АвторWorldman (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:26



Здравейте!

Искам да ви вдъхновя с една идея.
Става въпрос за построяване на подземно метро (електрическо влакче, subway) в Пловдив.
Защо само в София да има подземно метро? Пловдив не е малък град. Забележете как
отначало само в София имаше търговски центрове (молове), но вече постепенно моловете
навлизат и в провинциалните градове. Същото може да стане и с подземното метро.
Представете си следната ситуация: излизате от подземното метро и влизате да пазарувате
в магазин "Метро". Или в някой мол. Между магазина и подземното метро може да има топла връзка
и изобщо да не се излиза на открито пространство. В Америка е така. Подземното метро намалява
трафика по улиците, намалява проблемите с автотранспорта през зимата, ускорява пристигането
на пътниците до желаната от тях спирка. Въобще, метрото придава на един град облик на
град от световна величина и подобрява икономиката му. Много бих искал и в Пловдив да се построи метро.
Отначало може да е малка линия, с 3-4 спирки, а с течение на времето ще се удължава и допълва
с още спирки. Проблемът разбира се е във финансирането на изграждането, но вероятно ще се
намери инвеститор (от чужбина?), който ще се съгласи да финансира, при положение че ще
прибира част от печалбата на метрото след пускането му експлоатация.
Предлагам ви да разгледате тази страница:


от която може да се извадят email адресите на метролинии от Европа и света, и да им пишете
с призив да дойдат и да построят метро у нас. Ако чакаме нашата столица да се погрижи за
провинцията, това скоро няма да стане. Варненци вече планират да построят метро до 2050 г.:

Не бива и ние да изоставаме.

Поздрави,
Българин с глобално мислене



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
Авторaзa (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:35



пловдив не е малък град за бг стандарта ,но иначе не е голям глобално погледнато ,то софиа даже може и без метро да мине камо ли пловдив ,за метро са нужни минимум 1милион и половина жители,както и пловдив да стига до асеновград на юг ,това че опоменаваш термина провинция показва колко зле си ако за теб пловдив е провинция,молове ще има и в стара загора и даже в габрово значи и там трябва да има метро,това метро на варненци е планувано за 2050 защото смятат ,че градът щял да нарастне до 2 мил. ,което с оглед на сегашното положение в бг е просто смешно,само в софия от метро има обществен и икономически смисъл,пловдив не е достаъчно голям за трамвай камо ли за метро и дори няма и летище ,което е също предпоставка за метро ,за бг сме големи но за европа сме малък град



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано25.08.07 12:58



Имаше една тема преди 2-3 години (потърси назад в клуба на думата "U-Bahn") - надълго и нашироко беше обсъждан въпроса.

Аз също мисля, че Пловдив е прекалено малък и едно метро няма да бъде рентабилно - те и сега някои автобусни линии пътуват празни. Едно добро организиране на градския транспорт, придружено с контрол върху разписанието и шофьорските тарикатлъци, би оправило до голяма степен проблема с транспорта. Няма нужда да даваме милиони за метро....



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: vens]  
Автор devilllard (новак)
Публикувано25.08.07 17:06



В Пловдив има проект за трамвай http://www.stud.uni-karlsruhe.de/~uwarf/home/pic/S-Bahn_Plovdiv.pdf
Абе в Европа има градове с 100000 души които имат трамвай, а в Пловдив не е лошо да се направи, защото така ще се пътува по бързо!





Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 22:49



Идеята не е нова - през тридесетте години на миналия век, е била отхвърлена от тогавашните общински съветници. Не мисля, че и в днешно време Пловдив има нужда от трамваи.Града е прекалено уплътнен, за да има място и за тях, а и разстоянията не са големи. Има смисъл, ако евентуално се създадат сателитни градчета и връзката с основния град се поеме от тях.Разбира се, ако е само за атракция - може да се построи една отсечка към Асеновград например.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Peshev]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.08.07 23:10



Вече си има "трамвай" до Асеновград - електричката


По-начесто и по-редовна от някои автобусни линии...



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано27.08.07 21:48



Тази идея много прилича на

!

За мен специално метро в Пловдив е пълен абсурд. На тези подземни води и на това нищожно малко население... Някой беше казал, че и трамвай не заслужаваме. Трамвай заслужаваме, но така да е направен, че по неговия път да може да минава само той. Евентуално и мотоциклети + разни двуколесни. Ако принципът е като на софийските железници - то тогава този вид транспорт няма никакъв смисъл, защо на пътя му ще застават и други превозни средства.

Освен това трябва да се разширят улиците. На тая теснотия не виждам къде повече може да се разширяват. Този вид транспорт не е гъвкъв. Виж, ако се построи нов град, тогава може да се мисли. На заварено положение от бг тип - трудна работа.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторaзa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 21:58



Чак пък нищожно население,за евро стандарта пловдив попада в групата на средно големите градове,може да не е париж ама не е и нищожен,то ако става въпрос и населението на софия не е толкова,че да се налага спешно метро ама транспорта им е супер зле организиран и нали са велики,иначе според мен пловдив може да види метро най-рано в началото на 22 век



Тема никъде по светанови [re: aзa]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано28.08.07 06:05



железниците не са рентабилни. Доколкото знам дори и московското метро живее от дотации. А какво става в Пловдив? На гол гъз метро. Нямаме пари пътищата да оправим, нямаме пари за детски прощадки, нямаме пари за зелени площи. Пари за нищо няма. Иначе за пустата грандомания - за нея винаги ще се намери.

А за софийското метро - за него нямам думи. Но то беше започнато още по байтошово време. Наизтеглиха маса дългове. Нямаше как да се остави. Иначе с тези 7 станции дето ги имат и разстояния между тях от по половин километър..

Но определено някаква носталгия ми създава софийския метрополитен - в някои отношения е пълно копие на московското метро... Спомени, детство..



Тема Re: никъде по светанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор double_d (ентусиаст)
Публикувано28.08.07 11:27



Определено на Пловдив му е нужно метро за избягване на задръстванията и голямото движение.Втория град по-големина и 380 000 жители на всяка цена трябва да имат метро





Тема аз казвамнови [re: double_d]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано28.08.07 19:17



да ни построят и три летища, няколко министерства, а защо направо да не кандидатстваме да станем и столица. Но между другото може да дадеш пример за град с подземно метро и население 380.000. Разбира се, изключваме столиците.

На Пловдив, колега, му липсва организация на движението. А като се пооправи градския транспорт от частните фирми (че сега леко сътресения има

) - тогава всичко ще е наред. Пак ти казвам - много вода има под Пловдив. В Хюстън няма подземно метро, защото имат подобен проблем. Те там принципно са си построени върху блато. Искаха наземно метро да строят, но специално там идеята силно се обезсмисля - градския транспорт пътува празен



Тема Re: аз казвамнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано28.08.07 21:44



защо,всичко се движи с коли ли,иначе ето решение и за двата града

,а да и плд е повече от 380 хилки ама по-рано от 22 ри век метро няма да види,в тая държава всичко се прави за шопите



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано28.08.07 21:56



Да, всичко се движи с коли. Тия дето не искат да поддържат кола или нямат възможност за това (малцинство, вероятно много под 1%) - те са по автобусите. Интересното е, че повече от 10 човека в рейс не съм видял.. не че съм пътувал в тях, но от колата се вижда.

А идеята за наземна железница е добра. За съжаление в гъсто построени градове като нашите това е утопия.



Тема Re: аз казвамнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано28.08.07 22:09



еми сигурно трафика е ужасен или имат аутобани на по три етажа,иначе идеята за sky train може да се реализира ако града започне евентулно да се развива бурно и да се увеличава към родопите и асеновград,тогава тази идея може да влезе в действие





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано28.08.07 23:27



абе, глупости са т`ва!
махни метрото - не може градският транспорт в 21 часа да спира в един нормално живеещ град!!! и после - що никой не пътувал в него - ми, кой да пътува, при положение, че се движи само на неравни и нелогични интервали и маршрути, да не говорим, че е цяло събитие, ако доживее човек да дочака автобуса, който му трябва, а ако е и до където му трябва - си е направо празник... нещата страшно много ми напомнят ситуацията около 10-и, когато в магазините имаше само сол и оцет и продавачките се оплакваха, че никой не купува... ми, к`во да купи, бе, братче, като то няма нищо!? така и с нашия транспорт - никой не го ползвал - ми, то - има ли к`во да ползва?! щото тиквениците из общината продължават да мислят, че предлагането се определя от търсенето, докато всички нормални пазарни икономики знаят отдавна, че търсенето се определя от предлагането - ако "Сони" мислеха като тях, никога нямаше да измислят уокмена! естествено, че искам да пътувам - искам да ходя на гости, искам да ходя на театър (това е друга тема, че в Пловдив и театър няма), искам да ходя до другия край на града, ама като няма с какво - как да отида, какво да ползвам точно!? ако искам да отида от Тракия до Коматево или Прослав - пеш по околовръстното ли да тръгна? да не говорим, че - не дай си боже - да ми се наложи да ходя до Рогошко шосе - пеш по моста на Адата ли, или с панорамна обиколка и суха храна за из път, ако разчитам на градския транспорт... както и да е - айде, че ме хваща яд, особено като се сетя за Коледа и Нова година - във всички нормални градове има транспорт цяла нощ (София, Варна, Русе и прочее), но в Пловдив "шофьорите - и те са хора, и те искат да си бъдат със семействата!" - ми, хубаво - да си бъдат! само дето има едно понятие, и то се нарича "обслужваща сфера" и който иска да работи в нея, се занимава с обслужване на останалата част от населението! а останалата част от населението има нужди денонощно, не по график и с почивни дни...




Мъжете знаем защо!

Тема Re: аз казвамнови [re: 747]  
Авторe nee (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 23:50



аве момчета Пловдив рулира даже и да го изтрият от картата ве кво приказваме само глупости





Тема Re: аз казвамнови [re: 747]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано29.08.07 00:04



да, бе, дори в БЛАГОЕВГРАД, който е два на два километра град имаше транспорт в 10 вечерта(друг е въпроса, че след 18:44 кгоато има някъв влак, няма с какво да идеш от там до София или някъде другаде изобщо)... като го разказах това на един познат, че след 9-9:30 в Пловдив няма градски транспорт беше направо шокиран



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано29.08.07 00:49



ми, факт е, че, за да се развива един град, за да расте като население, за да се обновява, но и - още повече - за да задържа жителите си - той ТРЯБВА ДА ИМА ИНФРАСТРУКТУРА! и в това се включва не само транспорт, но и комуникации... за жалост трябва да признаем, че в Пловдив нито транспорт има (щото, тоя, дето го има, все едно го няма), нито комуникации има! и за какво да стоят хората там - за да се заключат в къщи и да няма с какво да отидат до другия край, за да видят някой свой приятел и да изпият едно кафе ли? и да се чудят после как да се приберат... ще кажете - има маршрутки и таксита - е, да, ама и маршрутките са с едни маршрути - не ти е работа! а с такси - ходи на гости на воля! имам роднини в Кичука, аз живея в Тракия - не сме си ходили на гости от години - НЯМА КАК! преди имаше 114 - закриха го! сега трябва или 134 (ако още го има) да чакам точно със суха храна на спирката, или да ходя наистина пеш по околовръстното...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: аз казвамнови [re: 747]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано29.08.07 14:06



В отговор на:

имам роднини в Кичука, аз живея в Тракия - не сме си ходили на гости от години - НЯМА КАК!




по-правилно е да кажеш, батка, че нямаш желание. Аз навремето редовно ходех от Бунарджика до Тракия пеша - 40-45 минути е. С рейса - 25-30. С такси - 15.

а пък и ти малко нагъл го раздаваш - хем искаш да ти е уредено и удобно, хем да е бързо и редовно, хем и евтино. Не става така. нали го знаеш онзи майстор дето работел и бързо, и евтино, и качествено, но клиентите имали право да изберат само две от тях.

Айде да не се заблуждаваме - Пловдив не е голям град и всякакви екзотики от сорта на метро и трамваи не са му нужни. По-добре е да се набляга на велосипеда и (за по-мързеливите) - мотопеда. Както между другото правят на много места по света.



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано29.08.07 17:24



О, да. Имат много широки улици и много вътрешни магистрали. Иначе останалите улици не са им чак толкова големи. Хората са имали куража и възможността да си устроят адекватно движението. Това е.



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано29.08.07 20:24



като сега не е не означава ,че след 30 години няма да е,както казах и софия може да мине без метро ама го строят,какво пловдив по-малко от софия ли заслужава,въпросните трамвай няма да обслужват само града,но и родопската яка и асеновград и ще бъдат доста полезни мен ако питаш,подкрепям потребителя който казва,че предлагането определя търсенето ,няма в пловдив да се предлага само автобусен транспрт вечно,а и ако някой от вас е чел новия оуп ще прочете ,че според специалисти трамвай на пловдив са нужни ,и за европа както казах пловдив не е мегаполис,но не е и малък град ,там има градове с 1б2 по-малко население с железопътен гт

Редактирано от Alykard на 29.08.07 20:37.



Тема Re: аз казвамнови [re: 747]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано29.08.07 23:32



градския транспорт дори към 9 пътува празен, по двама-трима в кола, де факто колите вървят на загуба. след 9 ще е още по-зле. докато транспорта е частен, няма как да очакваш да вървят на загуба вечерта автобуси. иначе казано трябва да се задължат на някакъв график, но това трудно ще стане

колкото до кичука - 5 години учих в кичука и пътувах от тракия, я с 44, я с 29, не съм се оплаквал да вървиш пеша е полезно, а кичука е приятен квартал за такъв 'спорт'





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.08.07 08:59



първо на София метрото е нужно. Явно не пътуваш често от Младост до Софийския университет или от Люлин до Интерпред, за да говориш така. но темата е метро в Пловдив.

сравнението с разни градове по Европа също не е убедително доказателство. Бил съм във Верона - град сравним с Пловдив по население, но неизмеримо по-голям по площ (там високоетажното строителство не е популярно). Ами автобуси са им градския транспорт, май имаше и някви тролеи. Но повечето хора си джиткат с велосипеди и мотопеди.

За мен инвестициите в трамваи, а още повече - метро са безсмислени в рамките на настоящия град. Ако се говори за родопската яка, Асенвоград, Стамболийски, Труд, Цалапица, граф Игнатиево и Садово, не знам може и да има някаква файда.

А това дето предлагането определяло търсенето си е чиста глупост, защото ако хората не искаха да слушат музика в движение, уокменът на Сони щеще да си бъде само една скъпа разработка.
Същата работа и с метрото.



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.07 18:14



метрото едва ли скоро ще пътува до интерпред, да не говорим за младост:))



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано30.08.07 18:43



софия има нужда от метро защото инфраструктурата и организацията на движението неструват,аз имах пред вид ,че при нормални обстоятелста на град с такава площ и население може да мине и без,като толкова ти е мил шолука пиши в неговия клуб ,тука си като някакъв негов адвокат,иначе да реално пловдив естествено ,че също няма нужда от u-bahn,но за трамвайте не съм съгласен,подкрепям тва всеки да се движи с колело,но даже и да се създадат условия едва ли това ще се понрави на много хора,а и да какво ще кажеш по-въпрос,че реално държавата т.е. ние плащаме за шопското метро ,нали се изгражда с гарантират от държавата заем,да си го платат сами ,нали софия е друга държава все пак





Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.07 09:51



ти пък нищо не каза. По план октомври 2008 ще върви до Младост. до Интерпред вече е готово и усилено копат в Младост.



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.07 10:10



пиша и в клуб София, а тук на никого не адвокатствам, само м/у другото изразих мнение, че метрото на София е нужно.
и продължавам да твърдя, че трамваи в Пловдив са си ненужна инвестиция, при изградена инфраструктура за тролейбуси, при малките разстояния и големите възможности за оптимизация. За да не говорим празни приказки предложи един примерен маршрут на трамвайна линия.

не съм много запознат как се финансира строежът на софийското метро. гарантиран от държавата заем не означава, че заемът се изплаща от държавата. но дори и да се харчат пари от републиканските данъци за метрото пак си има основания. например да не би всички студенти в София да са софиянци? или пък всички чужденци, които кацат на летище София да пътуват само до София? А ако ти се наложи да взимаш виза за САЩ от Пловдив ли я взимаш? и въобще това деление на София и всички останали не е уместно. още повече - няма нищо общо с темата

Темата беше - метро в Пловдив в последствие се разшири до "метро и трамваи в Пловдив". Аз казвам - Пловдив е малък като разстояния и пътници за такива скъпи начинания. Пробвай се да докажеш противното



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор double_d (ентусиаст)
Публикувано31.08.07 17:12



Абе на първо време общината да купи около 40 нови автобуса пък метрото по-нататък:)



Тема Re: аз казвамнови [re: double_d]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано31.08.07 17:33



Тя, държавата, вече показа какъв стопанин е. На "новите" Волва май откак са ги купили, нови гуми не са видели

А що нафта се изкраде... Доколкото виждам и климатици имат, но не ги пускат. И каква е ползата тогава? Никакъв комфорт няма.

Автобусните линии трябва да са си частни (няколко частни фирми). Или това да е една голяма частна фирма.

На колегите утописти пожелавам да им се сбъдне мечтата за метро, трамваи и не знам още какви железници. Абе, гъч, мръсотия и шум да има - типично по нашенски. А, да не забравим и трите летища, министерствата и новата сграда на парламента



Тема Re: Подземно-то метро в Пловдив в действие,нови [re: Worldman]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 19:33



казвам ви, че е така!Само отидете до търговски център "централни хали" и стойте, та гледайте.

И ако някой ви подведе, че те копаят с ясна цел и посока, изобщо не вярвайте. Едно е ясно, трябва да се свали старата настилка и да се турнат турските павета, но не за туй идеше реч. Например в посока паркинга на халите, днес сутринта не зная как не се проснах с чисто новите си маркови чехли,а един работник изрази съмнение, че трябвало отдавна да зная, че вече в Пловдив не се ходело с такива токове, та в тази посока твърдят, че търсели някакви отходни води и копаят не вече само на дължина, а и на адска дълбочина. Е, питам аз и отговор даже може и да не искам- не мислите ли, че ТЕ вече копаят метрото? Не зная колко ще му е топла връзката с останалите места, освен Хали-те, но на хората, които дерзаем покрай, около и в тях със сигурност ще ни държи топло дълго време.

Сега сериозно за метрото, за него или нищо или само хубаво.Да бъде!





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:07



защо да я подкрепям, казвам факт. сердика-обеля с метрото ти е 20 минути, с произволен друг транспорт час не ти мърда.
не съм запознат с инфраструктурата, обаче в квартал не-в-центъра, който обитавах последния един месец и ще напускам след 2 часа, кръстовища с по 5 ленти си се задръстваха, няма проблеми.

колкото до въпроса с колелетата, нищо лошо всеки да се движи с колело, или който му позволява работата и социалния статус(квото и да ми говориш, не си представям Чомаков да разминава хората на главната с ДРАГ:) ), но просто хората никога няма да го приемат това. хората обичат да си пътуват в кола, било то скъпо, неудобно(ако нямаш климатик примерно) и бавно, но не знам, психология.

иначе всички пари на държавата отиват в софия, но особени резултати няма, а и не е друга държава, стига, разликата не е ЧАК толкова голяма, ако можем да разделяме градовете на "поносими"(защото богати звучи нелепо) и "бедни", то това ще са София, Пловдив, градовете/курортите по морето. Останалото е мизерия та не се трае. Разликата между София и Пловдив е нищожна, в сравнение с разликата между Пловдив и някое село в Монтанско, където безработицата е 20 процента, а останалите 80 вземат по 200 лева



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:09



междувременно трябва да направят станцията до СУ, която мисля, че е далече от завършване. Доколкото знам, по план трябваше да са готови преди 3-4 години. Не вярвам в близките 2 г. човек да се качи в метрото на станция Климент Охридски. Но не знам, де, може би си по-запознат, моите данни са от софианци и от лични наблюдения(3 години не съм забелязал никаква дейност по повърхността поне и на кл.охридски и на интерпред)



Тема Re: аз казвамнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:12



волвата не ги ли подариха покрай годината, когато Пловдив беше европейска столица на културата? тоест мисля, че са подарени, а не купени:)

единствената причина, поради която мога да подкрепя строежа на метро в Пловдив е с надеждата да има станция, която да е по-близо от спирката на 44 до блока ми(което значи, че трябва да изкопаят паркинга пред блока:) )

ако се направи метро в Пловдив то или ще има 4 станции, или трябва да е някаква голяма структура, която да стига до крумово, асеновград, труд, ягода и така на татъка. друг е впроса дали ще е рентабилна



Тема подарък?нови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано31.08.07 20:50



да, ама не



Всъщност, "подарени" бяха само старите волва. Новичкия Юнкер си го платихме като попчета без търг и ясност. Гърневски (ако не се лъжа тогава той беше кмет) нещо изпързаля всички играчи, ипотекира маса общински имоти, за да осигури пари. Каквото и да е направил - евалла. Поне на нови автобуси се отвозих докато бях студент. Сега вече така съм им изпуснал края на линиите, че питам за маршрутите като новодошъл

За метрото.. за кой ли път. Подземно такова е безумно скъпо на фона на всички други неща, които нямаме в града. Откровено казано съм по-склонен за нещо от типа на пионерското влакче на Младежкия Т.е. някакъв вид бързодвижещ се трамвай, който да обслужва сателитите. Ама, пак само във форума ще си остане



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано31.08.07 22:19



еми разликата поне за мен между сф и пловдив си е доста голяма,ако не беше нямаше да има толкова много пловдивски гастарбайтери там,просто т,я е изложена на голяма международна интеграция и предоставя възможности за кариерно развитие,веднага давам прост пример,за да караш чисто нова кола в пловдив трябва задължително да имаш собствен бизнес,докато в сф има много специалисти работещи за чужди компании,даже вече не само чужди ,но и големи български,които реално са работници ,но могат да си позволят да си закупят нова кола,а относно за поносими и непоносими градове ,еми то ведната старозагорци примерно ще ти кажат ,че всравнения с техния град пловдив е село защото те са втори по бвп,трети по социална заетост след сф и варна и т.н. за варненци пък да не говорим колко по-поносими ще се изкарат,така че това е доста относително,при определени условия дори и в смолян е поносимо да живееш

Редактирано от Alykard на 31.08.07 22:24.



Тема Re: подарък?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано31.08.07 22:20



не искам да видя метро в пловдив просто ми е интересно какво смятат хората по въпроса





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано01.09.07 01:58



нямаме собствен бизнес, мислим да си вземаме нова кола. не знам как ти хрумна това за бизнеса, честно:)



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: aзa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано01.09.07 12:00



"пловдив не е достаъчно голям за трамвай"
Що, трамваят само за големи градове ли е подходящ? В София е имало трамваи още 19 век (то тогава автобуси е нямало, де).



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано01.09.07 17:36



да но доколкото разбирам работиш в сф ,аз пък уча там,но имах предвид,че средностатистическия бг бачкатор с 400 лв средна заплата ,не може да си позволи един нов опел или ситроен например,коли от не висок клас,ако си специалист с висше в провинцията да взимаш между 700-800 лв ,докато в сф за средни позиции както и за високвалифицирания труд картината е друга ,всмисал там и да не си шеф можеш да си позволиш неща като нова кола или ново жилище на изплащане ,това е



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано02.09.07 00:00



не е така - вярваш на митове, или сам си ги измисляш - заплатите по сектори не са твърде различни за София и другите няколко по-големи града, разликите идват от там, че повечето фирми поддържат само производства в страната и там няма администрация, затова заплатите, които дават там, са относително ниски, но те са такива, каквито биха били и в София. естествено - има изключения, но те са рядкост и изобщо не изграждат правило, защото има изключения и за заплати по браншове и фирми, по-високи в страната, отколкото в София... това ти го казвам от позицията си на работещ в сферата на ЧР - вервай ми!



иначе - да се върнем на темата за метрото в Пловдив... аз, лично, НЕ ИСКАМ метро в Пловдив - преди години съсипаха целия античен форум, само заради един малоумен тунел до Централна поща (уж защото бул. Г. Димитров - тогава така се казваше - трябваше да бъде скоростна отсечка, а впоследствие го наблъскаха със светофари и отбивки, което обезсмисли наличието на подземна връзка между бул. Л. Димитрова и ул. С. Димитров). Пловдив е твърде ценен с това, което има "отдолу", за да го съсипят за глупости!!!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано02.09.07 15:16



против .... подкрепям Станислав и интеграла .... няма нужда , града е малък взимам го пеш за 1 час от Смирнески ..бившият РУМ до Тракия ...прелеза на Ягодовско шосе

Редактирано от пeтльo на 03.09.07 21:33.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: мaйнaTA]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано02.09.07 20:11



интересно ми е за колко време ще го взмемеш от прелеза на асеновградско до кат


или пък от магазин алати до скобелева майка

Редактирано от Alykard на 02.09.07 20:16.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Alykard]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано02.09.07 21:45



От новото ПУ, т.е. магазин АЛАТИ, до Ректората (старото ПУ) ми е отнемало 45 мин ходене. С бодра крачка и едра стъпка, разбира се. До Скобелева майка слагам още 30 минути. 35 максимум.

Но това не променя особено нещата. Ейй, ама яростен защитник си на идеята за метрото. Добре, че не си ни кмет



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (новак)
Публикувано02.09.07 23:26



бъзикам се просто,не си ме разбрал правилно,не съм защитник нали ти казах просто ме интересува какво ще кажат хората,дам мечтата ми е да стана кмет как позна

Редактирано от Alykard на 02.09.07 23:29.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Alykard]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано03.09.07 15:59



а и на мен ми е интересно как си свил ника на старо гадже клубарка


Редактирано от пeтльo на 03.09.07 21:35.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: aзa]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 12:21



Драги, метро в западна Европа има в градове с по 250 000 души, аз лично живея в град със 180 000 души население и 2 трамвайни линии така, че не се прави на много знещ за кое какво население трябва






Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Пaвчyko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.09.07 12:45



само по себе си населението на един град не е необходимо и достатъчно условие.
250 хиляди могат да бъдат разпръснати в радиус 30 километра, а може и да бъдат наблъскани в два-три панелни квартала. В Пловдив ситуацията е горе-долу от втория тип. Едно метро едва ли би било кой знае какво облекчение при положение, че от табела до табела разстоянието е десетина километра.
Що се отнася до трамвая - такъв може да има и в село с 200 души. Що пък да не. въпросът е, че изграждането и последващото поддържане на трамвайна линия е скъпо и при положение, че транспортът не се използва - как ще се избие тази инвестиция?

М/у другото в Пловдив си имаме "градска железница", някои му викат S-бан. според уикипедия "Пръстенът обхваща Централна ЖП гара, Тракия, Скутаре, гара Филипово, минава покрай стадион Пловдив, покрай бул. Пещерско шосе се затваря на Централна гара. Линията има общо 10 спирки. Единствената градска железница в България осигурява превоз до основни точки в града от 5:20 до 21:48 ч. всеки ден. Обиколката на целия път трае 55 минути.".

Някой сеща ли се колко се ползва това чудо?



Тема ТО ВЕЧЕ СЕ ФИНАНСИРА!!!нови [re: Worldman]  
Автор 998 (president)
Публикувано05.09.07 14:25



ами да ! много ясно !
аз до колкото чух вече се финансира !



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано05.09.07 14:32



никой не знае за какво служи S-ban-а, нито пък какъв му е графика:)



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 15:04



Ами явно културата на Българите трябва насила да се променя (т.е. с такси), за да започне по-масово да се използва градски транспорт, което е доста по-екологично чисто и бързо решение пред това да седиш в задръстване в което всички коли пушат "в хор" и във всяка кола има по един човек ... Като се сложи една солена такса за паркиране в центъра (освен на обитаващите), построят се няколко поркинга наоколо в които можеш да паркираш срещу представен абонамент за градски транспорт, тогава хората ще се научат с какво да пътуват.




Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard (новак)
Публикувано05.09.07 15:17



ДНЕС БЕШЕ ПРИЕТ НОВИЯ ОУП<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Alykard на 05.09.07 15:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от Alykard на 05.09.07 15:19.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: пeтльo]  
Авторbanichar (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 21:04



S-ban е обратното на Bez-ban





Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано09.11.07 19:22



Самта станция е готова, няма как да забележиш работа на повърхността, защото се копае по подземен способ. Линията "Св, Кл, Охридски - Младост" е готова, остава да се построи от Университета до ЦУМ по същия подземен способ. По това се работи и в момента (както, разбира се, и по довършитлените работи по останалата част). Работата ще завърши края на 2008г.

Между другото, след Нова година започва строежът и на линия 2 - от Обеля до Хладилника, като ще се стпри участъкът от Надлез Надежда до Японския хотел по същия подземен способ. Забележете, финансира се от струкрурните фондове на ЕС. Не от пловдивчани!!!



Тема Re: аз казвамнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Alykard ()
Публикувано09.11.07 20:55



Това подяволите на кой го е *е ,хммм Обеля сигурно си оттам родом,невиждам друга причина да я споменаваш

Обеля 1 или 2


IN MEMORY OF RJ

Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано09.11.07 23:57



Има една мног яка путка от там, ебал съм я и съм ходил до тях с метро. Аз това го споменавам.



Тема Re: аз казвамнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Alykard ()
Публикувано10.11.07 00:05



Това метро май ти е в мокрите сънища а?




IN MEMORY OF RJ

Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Авторfilibeto (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 22:25



Tebe pak koi te pita za onova parodiq na metro- sofiiskoto. Are begai obratno v obelq i stiga si draskal v na6iq forum. Aman ot darveni 6opi



Тема Re: аз казвамнови [re: filibeto]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 01:23



едно от най-хубавите с света е софийското.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: devilllard]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано13.08.10 16:33



Ще се пътува по-бързо само ако нищо не пресича пътя на трамвая, както е в Истанбул, а не както е в София. В София трамваите са по-бавни от автобусите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.