Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 22.09.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Worldman]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано02.09.07 15:16



против .... подкрепям Станислав и интеграла .... няма нужда , града е малък взимам го пеш за 1 час от Смирнески ..бившият РУМ до Тракия ...прелеза на Ягодовско шосе

Редактирано от пeтльo на 03.09.07 21:33.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: мaйнaTA]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано02.09.07 20:11



интересно ми е за колко време ще го взмемеш от прелеза на асеновградско до кат


или пък от магазин алати до скобелева майка

Редактирано от Alykard на 02.09.07 20:16.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Alykard]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано02.09.07 21:45



От новото ПУ, т.е. магазин АЛАТИ, до Ректората (старото ПУ) ми е отнемало 45 мин ходене. С бодра крачка и едра стъпка, разбира се. До Скобелева майка слагам още 30 минути. 35 максимум.

Но това не променя особено нещата. Ейй, ама яростен защитник си на идеята за метрото. Добре, че не си ни кмет



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (новак)
Публикувано02.09.07 23:26



бъзикам се просто,не си ме разбрал правилно,не съм защитник нали ти казах просто ме интересува какво ще кажат хората,дам мечтата ми е да стана кмет как позна

Редактирано от Alykard на 02.09.07 23:29.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Alykard]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано03.09.07 15:59



а и на мен ми е интересно как си свил ника на старо гадже клубарка


Редактирано от пeтльo на 03.09.07 21:35.



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: aзa]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 12:21



Драги, метро в западна Европа има в градове с по 250 000 души, аз лично живея в град със 180 000 души население и 2 трамвайни линии така, че не се прави на много знещ за кое какво население трябва






Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: Пaвчyko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.09.07 12:45



само по себе си населението на един град не е необходимо и достатъчно условие.
250 хиляди могат да бъдат разпръснати в радиус 30 километра, а може и да бъдат наблъскани в два-три панелни квартала. В Пловдив ситуацията е горе-долу от втория тип. Едно метро едва ли би било кой знае какво облекчение при положение, че от табела до табела разстоянието е десетина километра.
Що се отнася до трамвая - такъв може да има и в село с 200 души. Що пък да не. въпросът е, че изграждането и последващото поддържане на трамвайна линия е скъпо и при положение, че транспортът не се използва - как ще се избие тази инвестиция?

М/у другото в Пловдив си имаме "градска железница", някои му викат S-бан. според уикипедия "Пръстенът обхваща Централна ЖП гара, Тракия, Скутаре, гара Филипово, минава покрай стадион Пловдив, покрай бул. Пещерско шосе се затваря на Централна гара. Линията има общо 10 спирки. Единствената градска железница в България осигурява превоз до основни точки в града от 5:20 до 21:48 ч. всеки ден. Обиколката на целия път трае 55 минути.".

Някой сеща ли се колко се ползва това чудо?



Тема ТО ВЕЧЕ СЕ ФИНАНСИРА!!!нови [re: Worldman]  
Автор 998 (president)
Публикувано05.09.07 14:25



ами да ! много ясно !
аз до колкото чух вече се финансира !



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано05.09.07 14:32



никой не знае за какво служи S-ban-а, нито пък какъв му е графика:)



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 15:04



Ами явно културата на Българите трябва насила да се променя (т.е. с такси), за да започне по-масово да се използва градски транспорт, което е доста по-екологично чисто и бързо решение пред това да седиш в задръстване в което всички коли пушат "в хор" и във всяка кола има по един човек ... Като се сложи една солена такса за паркиране в центъра (освен на обитаващите), построят се няколко поркинга наоколо в които можеш да паркираш срещу представен абонамент за градски транспорт, тогава хората ще се научат с какво да пътуват.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.