Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 23.09.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:07



защо да я подкрепям, казвам факт. сердика-обеля с метрото ти е 20 минути, с произволен друг транспорт час не ти мърда.
не съм запознат с инфраструктурата, обаче в квартал не-в-центъра, който обитавах последния един месец и ще напускам след 2 часа, кръстовища с по 5 ленти си се задръстваха, няма проблеми.

колкото до въпроса с колелетата, нищо лошо всеки да се движи с колело, или който му позволява работата и социалния статус(квото и да ми говориш, не си представям Чомаков да разминава хората на главната с ДРАГ:) ), но просто хората никога няма да го приемат това. хората обичат да си пътуват в кола, било то скъпо, неудобно(ако нямаш климатик примерно) и бавно, но не знам, психология.

иначе всички пари на държавата отиват в софия, но особени резултати няма, а и не е друга държава, стига, разликата не е ЧАК толкова голяма, ако можем да разделяме градовете на "поносими"(защото богати звучи нелепо) и "бедни", то това ще са София, Пловдив, градовете/курортите по морето. Останалото е мизерия та не се трае. Разликата между София и Пловдив е нищожна, в сравнение с разликата между Пловдив и някое село в Монтанско, където безработицата е 20 процента, а останалите 80 вземат по 200 лева



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:09



междувременно трябва да направят станцията до СУ, която мисля, че е далече от завършване. Доколкото знам, по план трябваше да са готови преди 3-4 години. Не вярвам в близките 2 г. човек да се качи в метрото на станция Климент Охридски. Но не знам, де, може би си по-запознат, моите данни са от софианци и от лични наблюдения(3 години не съм забелязал никаква дейност по повърхността поне и на кл.охридски и на интерпред)



Тема Re: аз казвамнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.07 20:12



волвата не ги ли подариха покрай годината, когато Пловдив беше европейска столица на културата? тоест мисля, че са подарени, а не купени:)

единствената причина, поради която мога да подкрепя строежа на метро в Пловдив е с надеждата да има станция, която да е по-близо от спирката на 44 до блока ми(което значи, че трябва да изкопаят паркинга пред блока:) )

ако се направи метро в Пловдив то или ще има 4 станции, или трябва да е някаква голяма структура, която да стига до крумово, асеновград, труд, ягода и така на татъка. друг е впроса дали ще е рентабилна



Тема подарък?нови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано31.08.07 20:50



да, ама не



Всъщност, "подарени" бяха само старите волва. Новичкия Юнкер си го платихме като попчета без търг и ясност. Гърневски (ако не се лъжа тогава той беше кмет) нещо изпързаля всички играчи, ипотекира маса общински имоти, за да осигури пари. Каквото и да е направил - евалла. Поне на нови автобуси се отвозих докато бях студент. Сега вече така съм им изпуснал края на линиите, че питам за маршрутите като новодошъл

За метрото.. за кой ли път. Подземно такова е безумно скъпо на фона на всички други неща, които нямаме в града. Откровено казано съм по-склонен за нещо от типа на пионерското влакче на Младежкия Т.е. някакъв вид бързодвижещ се трамвай, който да обслужва сателитите. Ама, пак само във форума ще си остане



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано31.08.07 22:19



еми разликата поне за мен между сф и пловдив си е доста голяма,ако не беше нямаше да има толкова много пловдивски гастарбайтери там,просто т,я е изложена на голяма международна интеграция и предоставя възможности за кариерно развитие,веднага давам прост пример,за да караш чисто нова кола в пловдив трябва задължително да имаш собствен бизнес,докато в сф има много специалисти работещи за чужди компании,даже вече не само чужди ,но и големи български,които реално са работници ,но могат да си позволят да си закупят нова кола,а относно за поносими и непоносими градове ,еми то ведната старозагорци примерно ще ти кажат ,че всравнения с техния град пловдив е село защото те са втори по бвп,трети по социална заетост след сф и варна и т.н. за варненци пък да не говорим колко по-поносими ще се изкарат,така че това е доста относително,при определени условия дори и в смолян е поносимо да живееш

Редактирано от Alykard на 31.08.07 22:24.



Тема Re: подарък?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано31.08.07 22:20



не искам да видя метро в пловдив просто ми е интересно какво смятат хората по въпроса





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано01.09.07 01:58



нямаме собствен бизнес, мислим да си вземаме нова кола. не знам как ти хрумна това за бизнеса, честно:)



Тема Re: Подземно метро в Пловдивнови [re: aзa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано01.09.07 12:00



"пловдив не е достаъчно голям за трамвай"
Що, трамваят само за големи градове ли е подходящ? В София е имало трамваи още 19 век (то тогава автобуси е нямало, де).



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано01.09.07 17:36



да но доколкото разбирам работиш в сф ,аз пък уча там,но имах предвид,че средностатистическия бг бачкатор с 400 лв средна заплата ,не може да си позволи един нов опел или ситроен например,коли от не висок клас,ако си специалист с висше в провинцията да взимаш между 700-800 лв ,докато в сф за средни позиции както и за високвалифицирания труд картината е друга ,всмисал там и да не си шеф можеш да си позволиш неща като нова кола или ново жилище на изплащане ,това е



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано02.09.07 00:00



не е така - вярваш на митове, или сам си ги измисляш - заплатите по сектори не са твърде различни за София и другите няколко по-големи града, разликите идват от там, че повечето фирми поддържат само производства в страната и там няма администрация, затова заплатите, които дават там, са относително ниски, но те са такива, каквито биха били и в София. естествено - има изключения, но те са рядкост и изобщо не изграждат правило, защото има изключения и за заплати по браншове и фирми, по-високи в страната, отколкото в София... това ти го казвам от позицията си на работещ в сферата на ЧР - вервай ми!



иначе - да се върнем на темата за метрото в Пловдив... аз, лично, НЕ ИСКАМ метро в Пловдив - преди години съсипаха целия античен форум, само заради един малоумен тунел до Централна поща (уж защото бул. Г. Димитров - тогава така се казваше - трябваше да бъде скоростна отсечка, а впоследствие го наблъскаха със светофари и отбивки, което обезсмисли наличието на подземна връзка между бул. Л. Димитрова и ул. С. Димитров). Пловдив е твърде ценен с това, което има "отдолу", за да го съсипят за глупости!!!


Мъжете знаем защо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.