Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано29.08.07 20:24



като сега не е не означава ,че след 30 години няма да е,както казах и софия може да мине без метро ама го строят,какво пловдив по-малко от софия ли заслужава,въпросните трамвай няма да обслужват само града,но и родопската яка и асеновград и ще бъдат доста полезни мен ако питаш,подкрепям потребителя който казва,че предлагането определя търсенето ,няма в пловдив да се предлага само автобусен транспрт вечно,а и ако някой от вас е чел новия оуп ще прочете ,че според специалисти трамвай на пловдив са нужни ,и за европа както казах пловдив не е мегаполис,но не е и малък град ,там има градове с 1б2 по-малко население с железопътен гт

Редактирано от Alykard на 29.08.07 20:37.



Тема Re: аз казвамнови [re: 747]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано29.08.07 23:32



градския транспорт дори към 9 пътува празен, по двама-трима в кола, де факто колите вървят на загуба. след 9 ще е още по-зле. докато транспорта е частен, няма как да очакваш да вървят на загуба вечерта автобуси. иначе казано трябва да се задължат на някакъв график, но това трудно ще стане

колкото до кичука - 5 години учих в кичука и пътувах от тракия, я с 44, я с 29, не съм се оплаквал да вървиш пеша е полезно, а кичука е приятен квартал за такъв 'спорт'





Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.08.07 08:59



първо на София метрото е нужно. Явно не пътуваш често от Младост до Софийския университет или от Люлин до Интерпред, за да говориш така. но темата е метро в Пловдив.

сравнението с разни градове по Европа също не е убедително доказателство. Бил съм във Верона - град сравним с Пловдив по население, но неизмеримо по-голям по площ (там високоетажното строителство не е популярно). Ами автобуси са им градския транспорт, май имаше и някви тролеи. Но повечето хора си джиткат с велосипеди и мотопеди.

За мен инвестициите в трамваи, а още повече - метро са безсмислени в рамките на настоящия град. Ако се говори за родопската яка, Асенвоград, Стамболийски, Труд, Цалапица, граф Игнатиево и Садово, не знам може и да има някаква файда.

А това дето предлагането определяло търсенето си е чиста глупост, защото ако хората не искаха да слушат музика в движение, уокменът на Сони щеще да си бъде само една скъпа разработка.
Същата работа и с метрото.



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.07 18:14



метрото едва ли скоро ще пътува до интерпред, да не говорим за младост:))



Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано30.08.07 18:43



софия има нужда от метро защото инфраструктурата и организацията на движението неструват,аз имах пред вид ,че при нормални обстоятелста на град с такава площ и население може да мине и без,като толкова ти е мил шолука пиши в неговия клуб ,тука си като някакъв негов адвокат,иначе да реално пловдив естествено ,че също няма нужда от u-bahn,но за трамвайте не съм съгласен,подкрепям тва всеки да се движи с колело,но даже и да се създадат условия едва ли това ще се понрави на много хора,а и да какво ще кажеш по-въпрос,че реално държавата т.е. ние плащаме за шопското метро ,нали се изгражда с гарантират от държавата заем,да си го платат сами ,нали софия е друга държава все пак





Тема Re: аз казвамнови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.07 09:51



ти пък нищо не каза. По план октомври 2008 ще върви до Младост. до Интерпред вече е готово и усилено копат в Младост.



Тема Re: аз казвамнови [re: Alykard]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.08.07 10:10



пиша и в клуб София, а тук на никого не адвокатствам, само м/у другото изразих мнение, че метрото на София е нужно.
и продължавам да твърдя, че трамваи в Пловдив са си ненужна инвестиция, при изградена инфраструктура за тролейбуси, при малките разстояния и големите възможности за оптимизация. За да не говорим празни приказки предложи един примерен маршрут на трамвайна линия.

не съм много запознат как се финансира строежът на софийското метро. гарантиран от държавата заем не означава, че заемът се изплаща от държавата. но дори и да се харчат пари от републиканските данъци за метрото пак си има основания. например да не би всички студенти в София да са софиянци? или пък всички чужденци, които кацат на летище София да пътуват само до София? А ако ти се наложи да взимаш виза за САЩ от Пловдив ли я взимаш? и въобще това деление на София и всички останали не е уместно. още повече - няма нищо общо с темата

Темата беше - метро в Пловдив в последствие се разшири до "метро и трамваи в Пловдив". Аз казвам - Пловдив е малък като разстояния и пътници за такива скъпи начинания. Пробвай се да докажеш противното



Тема Re: аз казвамнови [re: f(x)dx]  
Автор double_d (ентусиаст)
Публикувано31.08.07 17:12



Абе на първо време общината да купи около 40 нови автобуса пък метрото по-нататък:)



Тема Re: аз казвамнови [re: double_d]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано31.08.07 17:33



Тя, държавата, вече показа какъв стопанин е. На "новите" Волва май откак са ги купили, нови гуми не са видели

А що нафта се изкраде... Доколкото виждам и климатици имат, но не ги пускат. И каква е ползата тогава? Никакъв комфорт няма.

Автобусните линии трябва да са си частни (няколко частни фирми). Или това да е една голяма частна фирма.

На колегите утописти пожелавам да им се сбъдне мечтата за метро, трамваи и не знам още какви железници. Абе, гъч, мръсотия и шум да има - типично по нашенски. А, да не забравим и трите летища, министерствата и новата сграда на парламента



Тема Re: Подземно-то метро в Пловдив в действие,нови [re: Worldman]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 19:33



казвам ви, че е така!Само отидете до търговски център "централни хали" и стойте, та гледайте.

И ако някой ви подведе, че те копаят с ясна цел и посока, изобщо не вярвайте. Едно е ясно, трябва да се свали старата настилка и да се турнат турските павета, но не за туй идеше реч. Например в посока паркинга на халите, днес сутринта не зная как не се проснах с чисто новите си маркови чехли,а един работник изрази съмнение, че трябвало отдавна да зная, че вече в Пловдив не се ходело с такива токове, та в тази посока твърдят, че търсели някакви отходни води и копаят не вече само на дължина, а и на адска дълбочина. Е, питам аз и отговор даже може и да не искам- не мислите ли, че ТЕ вече копаят метрото? Не зная колко ще му е топла връзката с останалите места, освен Хали-те, но на хората, които дерзаем покрай, около и в тях със сигурност ще ни държи топло дълго време.

Сега сериозно за метрото, за него или нищо или само хубаво.Да бъде!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.