Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 24.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Топлата вода в Тракия  
Авторлyннa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 11:51



Здравейте!
Местя се в апартамент, вързан заизмамниците от Топлофикация.

Чудя се дали да се откачам от тях докато е време (става дума само за топла вода, без парно).
За хората, които са наясно - кое е по-икономично бойлер или топла вода чрез услугите на топлофикация. За потребление от двама човека говоря.

Дано има някой наясно



Тема Re: Топлата вода в Тракиянови [re: лyннa]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано09.08.07 13:32



Задаваш въпрос, на който еднозначно не може да се отговори. Ако блокът/входът, в който ще живеете е топлофициран и болшинството от хората използва услугите на монополистът (Топлофикация/Енергоразпредление), то тогава си струва. Дали ще е по-евтино от това да топлиш вода на бойлер - зависи от консумацията и манталитетът ви на потребление.

Аз за моя апартамент (монолитна топлофицирана кооперация) исках да сложа проточен бойлен на Stiebel Eltron (24 kW), но проспах момента - трябваше ми трифазен ток. Ако сте само двама - проточен бойлер лично за мен е най-доброто решение, но то е обвързано с ел.инсталацията. Против обикновените бойлери съм по ред причини.

А най-добре е просто да опитате няколко месеца с централна топла вода. После с бойлер. Той така или иначе ще ви бъде нужен по време на профилактиките.

Успех.



Тема Re: Топлата вода в Тракиянови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.08.07 16:27



Я сега кажи кога е моментът за трифазния ток?
Мъжо също иска проточен бойлер.

Аз май предпочитам от другия вид, ама като се има предвид колко място заемат...

DONKEY: Because that's what friends do! They forgive each other!


Тема Re: Топлата вода в Тракиянови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано09.08.07 16:34



Моментът за трифазен ток Ви е точно сега


Но има една особеност - от бойлера зависи дали монофазен или трифазен ток трябва да имате.
Ако трифазен не е необходим, трябва да се сложи по-здрав кабел - 4 кв.мм. и нагоре. Иначе има вероятност да ви се стопи инсталацията, а от там започват големите проблеми.



Тема Re: Топлата вода в Тракиянови [re: лyннa]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 22:15



Мисля, че "Топлофикация" калкулира кубик топла вода, за около 40 лв.За тези пари се купуват 2 бутилки газ /пропан-бутан/, с които /с газов проточен бойлер/300лв.//, се стоплят доста повече кубици вода !!!Остава ти само една "такса сградна инсталация"/каквото и да означава това/.



Тема 40 лева за кубик?нови [re: Peshev]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано09.08.07 23:16



Значи аз всеки месец трябва да имам 120 лева за топла вода...


Без коментар!



Тема Re: 40 лева за кубик?нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 23:47



А колко имаш на месец /годишна база/ ? Просто от интерес .



Тема Re: 40 лева за кубик?нови [re: Peshev]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано10.08.07 08:15



Идея си нямам.
Засичат ми всеки месец водомерите за топла и студена вода. Т.е. плащам топла вода не от показанията на общия топломер, а на база лично потребление.



Тема Re: 40 лева за кубик?нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 21:00



Не виждам особен смисъл от съветите ти, при липса на данни !Разбира се, за това нямаш никаква вина, тъй като и на сайта на "Топлофикация" няма такива, е има интервю с някой си г-н Угринов, но без връзка с темата.
Истинските стойности на "услугите" на " Топлофикация" винаги ще си останат тайна, за обикновените потребители и в този смисъл, те трябва да се стремят да ги отбягват /услугите/, винаги, когато това е възможно !!!



Тема Re: 40 лева за кубик?нови [re: Peshev]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 21:17



С извинение за повторението !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.