Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 27.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пловдив - Надежда (всяка оставете)нови  
АвторCтpeлeц (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 09:50



Отново се върнах в България за лятото.
Съгласен съм със статистиките и ги знам на изуст:
- Пловдив - нисък продукт на глава от населението, стагнация, бягства на инвеститори, летаргия на кмета, изтичане на мозъци...
- Варна, Бургас, Стара Загора и особено София - сравнително добри показатели.
И въпреки това всяка година намирам родния си град все по-красив.
Видях и флагманът на икономическото развитие - София, отивайки на концерта на Мейдън.
Бях потресен. Жалки, очукани и занемарени панелни гета.
Има и хубави места, естествено, но 80% от града има непоправимо нанесен от комунизма и традиционната шопска простотия западнал и мизерен облик.
Та виждам, че въпреки всичко София си е останала антипоселището, което помня от студентските си години, а Пловдив е все по-красив, топъл и приветлив.



Тема Re: Пловдив - Надежда (всяка оставете)нови [re: Cтpeлeц]  
АвторOB (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:23



Най - сетне някой да им го каже ачик, ачик!


Добре си дошъл!




Тема Re: Пловдив - Надежда (всяка оставете)нови [re: Cтpeлeц]  
Авторплюя нa eмиrpaциятa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:37



Като си толкова умен и можещ защо не си тука да помогнеш ама ми миеш чиний в западна европарписнало ми е от емигранти ,на които много им знае устатарстагнация на икономиката рала балармай нищо не разбирашрь за изтичането на мозъци това е нормален поцесрпоради близостта до софия и голямата и притегателна мощ



Тема Re: Пловдив - Надежда (всяка оставете)нови [re: плюя нa eмиrpaциятa]  
Автор TONlTA73 (от скоро)
Публикувано14.06.07 11:46



и аз плюя на емиграцията и особено на тези дето се връщат и се правят на много отворени.ами стой си там бе!



Тема Re: Пловдив - най-хубавия град на Българиянови [re: Cтpeлeц]  
АвторДBГ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:51



И аз мисля, че въпреки калпавото управление, града с всяка измината година се разхубавява. Какво ли ще бъде пък ако всичко си му е на мястото? Разбирай, под това, управа, която да милее за града, енергична, търсеща нови неща и инвестиции. За хората, какво да кажа? Истинските пловдивчани се познават навсякъде-винаги със собствено мнение и аристократично гледащи на живота. Като изключим разбира се населението от т.н. квартал Тракия, което за мен е едно безумие на тогавашната власт, да наблъска 80 000 селяни в панелките и да ги "приобщи" към пловдивчани.



Тема Re: Пловдив - най-хубавия град на Българиянови [re: ДBГ]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.06.07 11:56



абе Пловдив, София, Варна, Хасково, Малко Търново - все таз. Малко по малко вървим напред. едни по-бързо, други по-бавно. Напук и въпреки управниците. Той Адам Смит го е казал преди двеста и кусур години за невидимата ръка на пазара.

Пък това сравнението на София и Пловдив - моля не в този клуб. Тъпо е и безсмислено. Най-малкото - как ще сравняваш районът на стадион с име докомотив (пък и било то и на софийското доко) с (примерно) Бунарджика или обновенат главна. Круши с картофи разбираш ли.

А за тия дето плюят по емиграцията - съжалявам ви момчета.



Тема Re: Пловдив - най-хубавия град на България [re: ДBГ]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано14.06.07 14:23



Като изключим разбира се населението от т.н. квартал Тракия, което за мен е едно безумие на тогавашната власт, да наблъска 80 000 селяни в панелките и да ги "приобщи" към пловдивчани.

Интересна идея, не бях чувал тази версия до сега:)
Единия клон на родословното ми дърво живее в Пловдив от стотици години, благодаря на тогавашната власт, че приобщиха семейството ми към Тракия и Пловдив, иначе нема как

...
"The story is untrue and the president did not lose his watch"


Тема Re: Пловдив - най-хубавия град на Българиянови [re: ДBГ]  
Автор Chinaware (/ нечуплива /)
Публикувано15.06.07 11:42



......... Като изключим разбира се населението от т.н. квартал Тракия, което за мен е едно безумие на тогавашната власт, да наблъска 80 000 селяни в панелките и да ги "приобщи" към пловдивчани.......

Имаш ли , макар и най - бегла представа как изглежда Тракия в момента ? Много ти здраве от 80 000 хиляди " селяни "....Поразходи се из квартала, макар и с автомобил, порадвай се на широките, асфалтирани улици, виж колко много зелено има, а е и добре поддържано...:) И колко мераклии да инвестират в района. Зазвучах като местен патриот - тракийски селянин, но всяка една моя дума е вярна...



Живея вътре в пръстен.....

Тема Re: Пловдив - Надежда (всяка оставете)нови [re: Cтpeлeц]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.06.07 15:10



Пловдив е прекрасен!



Тема Re: Пловдив - най-хубавия град на Българиянови [re: Chinaware]  
АвторCaпapмypaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 20:55



Тракийският кмет е страхотен, надявам се да стане кмет на Пловдив наесен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.