Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема денил  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 15:22



Искам да попитам за тази фирма някои работи,защото не съм много на ясно.
Доста хора ми я хвалят,доста хора я плюят!Сина ми сега завършва и трябва да му се купува костюм за бала>Искам да отида в магазин,където наистина ще ни обърнат достатъчно внимание ище ни предложат най-подходящото ,без да напират много.
Бяхме вече в Ролман и някои други места,ама да ме извиняват....
Така че,ще се радвам да науча малко повече за фирмата преди да отида там.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: денилнови [re: poдитeл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.04.07 15:53



странни хора са това родителите.
За какво ви е да се изръсите 500-600 лева минимум за костюм, който отрочето ви я носи, я не повече от два пъти?
По-добре му ги дайте тези пари на момчето да заведе гаджето на море.

ама вие си знаете.



Тема Re: денилнови [re: poдитeл]  
Автор slan4ogled (uzrql)
Публикувано04.04.07 22:55



Първо посетете сайта:http://shop.denyl.com/2007/l_bg/?s=4&i=6&c=.
Цените са солени,но пък обслужването е на ниво!успех!

Welcome to the real world!

Тема Re: денилнови [re: poдитeл]  
АвторAндpe (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 02:05







Тема Re: денилнови [re: slan4ogled]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.04.07 12:38



Ако обслужването е на ниво, значи имат ГОЛЯМ напредък, в сравнение с от преди няколко години. Тогава продавачките като видеха клиент, който очевидно не е дошъл с S-класа, се държаха все-едно са хванали Господ за шлифера и едва ли не притежават магазина, а не са само служителки.
Аз съм доволен от "Agressor" и "Maniac" от Асеновград.



Тема Re: денилнови [re: poдитeл]  
Авторcъщo poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 23:17



миналата година аз също имах намерение да купувам костюм на сина ми от денил,защото бях чувала много хубави работи за магазина,но когато влязох една дебела около 50 годишна жена,която работи там ми поднесе може би най-арогантното поведение,което бях виждала от продавачка досега.Само заради нея се отказах да вляза повече в този магазин-отвратително отношение към клиентите.Първо ме огледа от главата до петите,след това погледна с каква кола съм и като видя,че мъжът ми ме чака в лада и спря с усмивките и едва ли не се опита да ме изгони!Да не говорим,че случайно взех една риза да погледна и тя беше изцапана.
Виж,в ролман не стояха така работите.
Ако имаш ес класа,отивай.



Тема Re: денилнови [re: cъщo poдитeл]  
Авторtraceroute (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 09:17



На бул. "Борис III" като се тръгне от Тримона в посока Сточна гара вдясно веднага след хотела има магазин на Morroa, в който и най-капризните могат да бъдат удовлетворени.



Тема Re: денилнови [re: cъщo poдитeл]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 14:30



Аре стига глупости, S класа бла бла. Продават костюми по 500 лева, за какви S класи ми говорите. Ако имам S класа, баш в Denyl ще се навра. Де да знам де, гъзарска марка ли са

?



Тема Re: денилнови [re: .]  
Автордeн (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 16:27



Там продават и Bugatti, което си е газарска марка, вервай ми. Мъжко палто - 1000 E.



Тема Re: денилнови [re: дeн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 21:10



Оооо, определено си е цифра

. Няма да ходя там значи.



Тема Re: денилнови [re: cъщo poдитeл]  
АвторДeнил (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 15:39



Недопустимо и арогантно държание на служителка на Денил/Denyl!
Бяхме на почивка в Златни Пясъци в началото на Септември тази година. Една от вечерите решихме да погледнем какво се продава в Денил. Те са наслагали доста големи магазини с витрини, точно на топ местата на главната алея на златните. Бяха дори залепили надписи от рода „РАЗБИВАНЕ” на цените и просто не издържахме да влезнем. По принцип рядко си купуваме дрехи от България. Вече е много по-изгодно да отскочиш за един уикенд до Австрия или Германия, където, въпреки че плащаш самолет и хотел, взимаш дрехите на 50-60% по-ниски цени от България и хем купуваш качествено, хем спестяваш пари, хем се разтоварваш. Но така или иначе влизаме ние и си говорим, че е добре да погледнем дрехите, защото уж са качествени, имайки предвид, че Денил се позиционират като фирма с привличаща реклама, станаха няколко пъти Superbrand, Супербранд за България и т.н.
В следващите секунди се случи нещо НЕВЕРОЯТНО и НЕВЪЗМОЖНО. Иззад тезгяха някакво момиче – около метър и четирдесет взе да крещи с всичката си сила:
„Какво казахте?”, „Дрехите ни били уж качествени, така ли?”, „ЗАБРАНЯВАМ ви(!?!?!) да си говорите такива неща!”, „Напуснете ВЕДНАГА(!?!?!?!) магазина!”, „Ако до 1 минута не сте напуснали магазина ще извикам охраната” и т.н.
Ние изпаднахме в ТОТАЛЕН шок!!! Чужденците, които кротко оглеждаха уж намалените цени, но никой не си и мислеше да купува ризи по 40-50Евро, при условие, че в техните държави е много по-евтино, гледаха уплашени и невярващи - как може продавачка да вика по този начин на клиенти, които са влезли преди 15 секунди в магазина и нищо лошо не са направили!?!?!
Учудването ни се увеличи, когато поискахме от изпадналата в бяс продавачка да извика управителя и тя ГОРДО каза, че ТЯ Е УПРАВИТЕЛ на този магазин!!?!?! О, боже!!!!!
Та ето по този начин се държат в магазините на Денил/Denyl! Така „управителите” на магазини обучават другите служители на вежливо обслужване – като КРЕЩЯТ в несвяст на клиентите...Тия хора не са чували, че клиентът поне в 60-70% от случаите има право и ако не е ограбил магазина, НЯМА нужда да се гони с охрана!!! Да не говорим за ниво и начини на общуване с клиенти, поведение в проблемна ситуация и т.н. А ситуацията въобще не беше проблемна. Чудим се, какво би станало, ако КЛИЕНТ ядосан от това, че дрехата му се е оказала с дефект или е пуснала боя и сега мяза на парцал, нахлуе в магазина!?!?! Какво ще правят тогава??? Може би директно ще го застрелят?
По принцип мислихме да пишем до Денил/Denyl, но като видяхме самочуствието на тази „управителка” и как беше убедена, ЧЕ ТОВА е ПРАВИЛНИЯ начин да общува с клиентите, се отказахме-явно това е стил на работа в Денил/Denyl.
Ще завършим с кратки съвети към шефовете на Денил/Denyl как бихме постъпили, ако бяхме ние „управителката” на техния магазин. Хубаво ще е да си ги запишат и да проведат 60 секундно обучение в магазините си. Ако го направят може и доста пари да изкарат:
Първо – НЯМАШЕ да слухтим какво си говорят клиентите, защото малко прилича на времето преди 10 ноември, а „управителката” беше около 20-22 годишна, т.е. няма опит от времето на комунизма!
Второ – и да сме чули „нещо”, НЯМАШЕ под никаква форма и по никакъв начин да се намесваме в разговорите на клиентите!
Трето – Ако пък толкова сме и засегнали егото, препоръчваме на „управителка”-та и останалите служителки в магазините на Денил/Denyl следните думички и начин на поведение:
Реплика: „Здравейте, добре дошли в Денил, как е почивката, харесва ли ви в Златни Пясъци” „Чувам че имате някакви резерви към нашата марка, искате ли да ви предложа нещо, на което не можете да устоите?”
Действие: Отива в склада, изкарва от заделените за роднини дрехи с истинско намаление, предлага ни ги с усмивка и ни кара да се почустваме ”специални клиенти”
Нашата реакция: Щастливи си купуваме, получаваме визитка и както от 4-5 години ходим на златните ставаме от „колебаещи се” – „фенове” на марката!
Ще кажете - това в България не може да се случи. Ще добавим - в България може и да се случи, но в Денил/ Denyl НИКОГА!
ИЗВОДЪТ - ИЗБЯГВАЙТЕ магазините на Денил/ Denyl , където има сериозна опасност да ви обидят, нагрубят и дори изкарат с охрана, ако не възхвалявате дрехите им. Ако все пак сте шампиони по борба, владеете отлично бойни тактики и сте добре въоръжени – можете да рискувате да погледнете не само витрините. Ако имате някакви резерви относно качеството на дрехите, влизайки в магазина ДРЪЖТЕ устата си затворена, дори е добре да си я залепите предварително с някаква лепенка!
Много се съмняваме, но ако все пак в Денил/ Denyl се интересуват от мнението на клиентите им, четат форуми и искат да ни се извинят по подобаващ начин, могат да пишат на hrsgold@abv.bg!



Тема Защо не купувам българско производствонови [re: Дeнил]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 21:03



Защото:

1. Защото наемат евтина работна ръка на възрастта на баба ми в най-добрия случай! В най-лошия - женици от малцинствата! Шивачки, кроячки, гладачки и прочие, които едва ли разбират от мода, да не говорим, че нямат опит в този вид дейност!

2. Защото производителите се интересуват от норма и реализирана продукция, а не от качествена и здрава такава!

3. Защото внасят кожи, платове, конци и други материали от Турция, в повечето случи от неизвестни фабрики, доставени нелегално с редовните курсове на туроператорските фирми!

4. Работят с машини втора ръка, а резервните им части се заменят не с оригинални, а с каквито има!
Представяте ли си какъв шев правят?

5. Нямат обучение и стимули за работещите! При което процеса си остава все така некачествен!





Тема Защо купувам българско производствонови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано01.10.08 19:41



Защото:

1. Защото наемат качествена работна ръка. Предпочитам да знам, че ризата ми е ушита от баба с 40-годишен опит в занаята, от колкото от 13 годишно китайче, което бачка за 4 долара на ден.

2. Защото китайските ми обувки се късат на втория месец, булдозерките и рънърсите - обикновено(да се чете винаги) ги изхвърлям/подарявам напълно здрави и само одраскани.

3. Защото внасят евтина продукция от чужбина, за да може крайния продукт да е евтин и достъпен, след като бъде "сглобен" в България, а не да ми карат шит в турция панталон на който втория месец копчетата му се късат.

4. Работят с качествени западни машини и имам възможност да си шия дрехи по поръчка



Тема Re: Защо купувам българско производствонови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 21:23



Ех, Петльо
за Китайското спор няма!
Но ако искаш да ти спомена поименно БГ фирмите, техните шефове, начина им на работа, хората които им внасят стоката и прочие тънкости...
Как стоката им се връща и наново се преглаждат , което унищожава самия плат на костюма.
Как се съхраняват платовете и кожите, в какви помещения, което също влошава качеството.
Явно не си бил в Бг производство





Тема Re: Защо купувам българско производствонови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.10.08 14:08



Хайде, спомени ги ти я фирми, да ги знаем всички, че от вашия "спор" с Петльо излиза, че или ВСИЧКИ български фирми са мошеници или, че ВСИЧКИ български фирми са стока.

Аз пък никога не съм обичал генерализирането и абсолютизирането - има фирми, които си държат на имиджа, и след като съм ги научил, продължавам да купувам от тях. Има и такива, от които няма 2-ри път да купя (или дори 1-ви път). Но това е въпрос до конкретни фирми и случаи, а не "българското" най-общо.

А за бабите-шивачки - сигурно има и такива, ама често виждам дневната смяна на "Копчето" като си тръгват - не съм видял една над 40, а повечето са по-млади от мен.
И е важно дали разбират от шев, няма нужда да разбират от мода - това е работа на дизайнера.

Пазарувал съм достатъчно дрехи (и други работи) от европейски държави, за да знам, че по-голямата част е произведена в Азия и Източна Европа. Имам снимка на етикета на блузка в хубав магазин на центъра на Люксембург - пише "Made in Bulgaria" и на външен вид изглеждаше с много добро качество.
Колкото до останалата част - още не съм си надвил на масрафа да си купувам риза за 30-40 евро (че и повече).

Колкото до оригиналните и неоригиналните части на шевните машини - като инженер те уверявам, че няма никакво значение, ако неоригиналната част не променя параметрите на работа на машината. В нашата фабрика сме си правили неоригинални резервни части на много по-сложни, отговорни и скъпи машини и пак си работят с нужното качество.

Мен ме ядосват две неща, които спокойно мога да кажа, че са валидни за всички български фирми:
1. Много са ориенталски дизайните на дрехите и обувките - пайети, бродерии, мъниста, надписи и какво ли не. Колко си търся семпли и прости дизайни от качествена материя - ама ги има само в прекалено марковите магазини и не ми се дават 120+ лв за риза. Във Франция забелязах една особеност - във "френските магазини" всичко е изчистено и стилно. А в арабските е пълно с шаренки, блещукащи и дрънкащи дрехи и обувки - съвсем като "белите" магазини у нас



2. В цивилизования свят дрехите за следващия сезон се изкарват, преди да е свършил предния - от февруари почва да се пазарува за лятото и от юни - за зимата. У нас чакат да падне снега и да измръзнем на улицата, преди да извадят зимните палта Юни месец "още не били дошли" сандалите!?! Да не споменава, че няма и помен за изчистване на магазина, преди да се зареди стоката за следващия сезон - всичко се прибира, за да се (пробва да се) продаде на следващата година - то затова носим все остарели модели, дето отдавна им е минала модата - никой търговец не иска за зарежда ново, докато не пробута всичкото старо

On-topic: подобни преживявания с Денил имам още от миналия век - явно за всичките тези години нищо не се е променило при тях. Ама пък има и други места, откъдето може да се купи качествена стока, при това на не такива раздути цени.



Тема Re: Защо купувам българско производствонови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано02.10.08 19:01



Виж са, ако ще в кенефите и баните да си ги държат платовете - все ми е тая, въпроса е, че крайния продукт е добър. Хубава изработка, здрави, добре изглеждащи, обикновено като видя нещо кичозно и му гледам на етикета пише Туркей... Естествено не всеки може да си позволи Хуго Бос, Лий и други, нашите спокойно си държат хубаво ниво и съм напълно доволен и от цени и от качество. Както казах - ако ще да ги преглаждат сто пъти и да ги перат на 95 градуса, все ми е тая, при положение, че накрая продукта който купувам е по-добър от хубавосъхранявания - и в крайна сметка за теб знаем, но ние простосмъртните не можем да имаме гардероб от 10-ина ризи за по 130-140 лева от екселсиора



Тема Re: Защо купувам българско производствонови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 16:03



Аз не водя спор с никой и не убеждавам никой. Всеки сам си преценява според собствените си критерии и възможности. Това което го знам със сигурност 100%, това споделих. Все пак вярвам на очите си, присъствала съм и на делови разговори от тази сфера.
Смятам, че достоверната информация е полезна.

Между другото една БГ фирма за обувки от Кюстендил, която има магазин в Пловдив и е производител, внася обувки и чанти от Китай, представяйки ги за собствено производство. Както каза някой лошо няма, но реалната цена с надценката е не повече от 30 лева, а се продават за над 70 лева






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.