Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 18.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови  
АвторFrank White (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 21:58



Не знам,може би подобна тема съществува,но аз все пак не я намерих.Нямам конкретни въпроси,а по-скоро препоръки за вашите евентуални отговори.Много искам да уча в СУ,но като реалист знам,че може и да не вляза,тъй като наплива е огромен.Съответно търся резервен вариант.В главата ми се върти именно затова Пловдивският университет.Чувам добри работи за него - че е втория по големина в България,че обучението е на ниво,че дава перспективи.Като цяло впечатленията ми от него са доста добри,но допускам,че е възможна заблуда.Така че ви моля да дадете сериозно,аргументирано мнение по въпроса.Ако можете да говорите за отделните специалности,бих ви бил много благодарен.Най-много ме интересуват тези във филологическия факултет и донякъде социологията.

Благодаря предварително!!



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано13.03.07 23:48



Да и ПУ и ТУ и ВМИ и ВСИ и ВИХВП,че и ПМИ са едни прекрасни учебни заведения.Само да знаеш какво искаш от тях!Защото няма учебно заведение,което от самосебеси да ти набие знанията в главата,колкото и реномирано да е то!
Та...ей така както си реалист реално прецени какво те вълнува и какво искаш да учиш и да научиш,че накрая да не се окаже,че някой те е подвел с добрите си отзиви...

...And Justice for all

Редактирано от F(x)+C на 13.03.07 23:50.



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
АвторMi6ma6 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 08:29



Няма да сбърката с избора си - университетът е на ниво. Аз конкретно мога да говоря за информатиката, но като познавам нивото и на други преподаватели от филологиите мога да кажа само добри неща. Успех!



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:03



Доколкото знам, от бивши алумни Информатиката, Химията, и Филологическите специалности са на ниво, както и Право-то но Икономиката куца.



Тема За филологиите казват, че са добринови [re: Фaлaнre]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано14.03.07 10:16



Всъщност те са с доста сериозна традиция в ПУ.

За икономиката е нормално да не е добра. Или най-малкото - дипломата на икономист от ПУ няма да тежи. На път и под път се появиха ВУЗ-ове, обучаващи икономисти.
Същото важи и за правото. Макар че съм завършила там и не мисля, че лошо са ме обучавали (какво ще научиш, зависи от теб). Все пак в самия Пловдив дипломата по право от ПУ се цени приблизително наравно с тази от СУ.

Социология нямах представа, че имало. Но за филологиите мисля, че можеш да бъдеш спокоен.

Тая дума "алумни" не я знаех.



Нарязала ги здравата,
па си отишла кравата.


Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано14.03.07 12:21



Не целя да се заяждам, а искам само да вметна: първо реши какво искаш да учиш, защото за мен филология и социология са много различни области. Ако желанието ти е просто да учиш висше, без значение какво (щото ги има много такива) - тогава няма значение университета. А ако искаш наистина да получиш образование, което да ти даде възможност да работиш нещо, което харесваш - тогава е хубаво вече да знаеш ясно не само областта ами и специалността.
Освен това как да ти кажат колко са добри преподавателите във филологическия факултет най-общо - без да съм учил там, съм убеден, че преподавателите по различни езици са най-различни и като отношение към преподаването и като специалисти.

Съветът ми е съвсем добронамерен - реши точно какво искаш и задавай конкретни въпроси. Ако това лято искаш да кандидатстваш, крайно време е да знаеш какво. Успех!



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано14.03.07 15:54



И понеже те посъветвах да си пуснеш тук темата... да взема и аз да се изкажа



Завършила съм два различни факултета в ПУ: "Филологически" и "Икономически и социални науки".
За филологическия факултет мога да твърдя, че там има отлични специалисти. Обаче, това не са най-титулованите сред тях.
Но аз съм учила руски език, не знам как стоят нещата със западните филологии. Научих езика така, че сега си вадя хляба с него. Но в никакъв случай там не са ми го наливали с фуния, положила съм много усилия и най-вече имах голямо желание.

Другия факултет: Макар, че и него завърших с отличие, изобщо не се чувствам специалист в областта. Имах чудесна преподавателка по маркетинг и май точно това е предметът, който най-много ми хареса, за който отделих най-много време и съответно имам повече познания. Предметът Мениджмънт също се преподава на ниво.
А от управление на инвестициите както преди нищо не разбирах, така и сега



Тема ...нови [re: Mi6ma6]  
АвторFrank White (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:49



Първо да изкажа благодарност за вашите мнения.Радвам се,че най-накрая някой се отзова на въпросите ми.Някъде прочетох,че трябва да конкретизирам въпросите си - с голямо удоволствие.Относно социологията - аз съм решил какво искам и това е филология,а за социологията питам,защото имам приятели,които се интересуват.Иначе съм си ориентиран.В тази връзка да ви поискам вашето мнение за специалността балканистика,може ли?Разгледах програмата и останах изненадан колко много се учи гръцки за сметка на часовете по другите езици.Това не е проблем,но все пак бих искал да разбера за отредените часове по другите езици на какво ниво могат да се овладеят?Въобще всякакви впечатления от балканисти ще се радвам да прочета.

Благодаря ...



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Mi6ma6]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.03.07 19:36



Тц, за информатиката не е вярно! Движех с една компания информатици от ПУ-то. Исках да напиша един алгоритъм на JavaScript за интернет страницата ми. Нищо не им роди главата, та трябваше да чета една книга и сам да си свърша работата. Веднъж един ми демонстрира някаква елементарна игра, която беше направил по задание. От втория път нещо и обърках "логиката" и се разкапа. Една мадама написа дипломна работа на Access, което за мен е крайно несериозно. Въобще, подобно на ТУ-то, където също имам поглед върху нещата, програмирането е на изключително ниско ниво. Основна причина - некадърни преподаватели.



Тема Re: ПУ "Паисий Хилендарски" - вашите мнениянови [re: Frank White]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.03.07 19:44



ПУ-то е чудесен избор от гледна точка на завършването. Няма проблеми, влезеш ли - взимаш кетапа. Сега не знам точно как е с филологията, но предполагам, че ако имаш желание - ще те научат на нещо. В противен случай обаче не се отчайвай - ще си завършиш спокойно. Там има мадами от цялата страна, повечето са с доста свободно време и... поведение.



Аз съм на 29. Един мой набор завърши бохемистика(звучи много шик). Перфектно говори полски. Дълги години чистеше кенефи в Германия, сега пак е там, но на бензиностанция. Та, хубаво е човек да се замисля, какво точно учи и защо го учи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.