Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 02.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: I beg to differнови [re: Keйнc]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.03.07 21:55



ако смяташ, че с тези саркастични остроумия постигаш нещо - лъжеш се. Само се излагаш.
както и да е, аз лично не намирам смисъл да се занимавам повече с теб.



Тема Верно ли, Станиславски??нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано22.03.07 00:35



Ти ме удивляваш все повече!
Аз взех машинописния с 220 чисти удара в минута! Но не защото съм била гонена от амбицията да ставам секретарка! А на латиница се научих да пиша на една стара пишУща машинка, която баща ми довлече от Австрия, в далечната 1993 . Просто имах желание за това. И ето, че години по-късно, това се оказва доста полезно.
Пълен абсурд е машинопис да се учи от ранна детска възраст. Това не може да е задължително, а е въпрос на осъзната необходимост, т.е., всеки да преценява за себе си.
А Петльо да не се герчи много, щото в първия си постинг, по въпроса, има приблизително 15 правописни грешки .

* * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw

Тема физическото си трябванови [re: Sargon lll]  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано22.03.07 06:28



Няма значение какво и къде учиш. Добрата физическа форма е важна. Това, че теб те е домързявало да ходиш до не знам си къде.. всъщност, май се сещам. Водил си ме няколко пъти... Мързелът вече е друг проблем



Икономика и Икономикс не са едно и също нещо разбира се. Горе-долу все едно да кажа, че ДВИЖЕНИЕ и ДИНАМИКА е едно и също нещо. По-скоро може би Динамиката е науката за движението, както и Икономиксът е наука за Икономиката. Микро-, макроикономикс - все е дрисня. И двете науки лежат на някакви фиктивни предположения. Това винаги съм го мразил в икономиката по принцип. Затворена, отворена икономика, с или без правителство(??). Простотии. Както вече казах - искрено съжалявам за икономическото си образование.

А по всички останали 3 точки си много прав. Не знам доколко са корумпирани тия в ПУ-то - не ми се е налагало да плащам нещо, но вярвам, че и за там този процес не е чужд



Тема Re: Верно ли, Станиславски??нови [re: Bambi*]  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано22.03.07 06:35



И аз не съм имал амбиция да ставам секретарка - така и не станах


Излъгаха ни за паралелката в СОУ-то.. Че и със стенография ни нагъзиха. Нея, признавам си.. взех я трудно .. макар и от първия път!

А на Петльо няма какво да му се обяснява. Той достатъчно е видял за своите 18 години. Така че дъртаците по на 30 лета няма какво да го учат на живот. Просто му пожелай той да започне да учи неговото неродено дете на "машинопис" в крехка възраст - 4-5 години например. Ще си докара куп болести детето, само и само да угоди на болните татЮви амбиции.

Мен ако ме питат - децата трябва да се модифицират генно , с цел избягване на родови генетични дефекти и получаване на наистина квалитетно поколение, а не хърби, дето 5 лицеви упори не могат да направят и са сгърбени колкото баба ми, която да е жива и здрава преди 2 седмици стана на 95

Амин



Тема Re: Верно ли, Станиславски??нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано22.03.07 08:57



аре ся - Гатака, батка



Тема Лицевинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано22.03.07 11:20



Опори ли каза?


А моята прабаба почина на 98...

* * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw

Тема Re: Верно ли, Станиславски??нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (приятел)
Публикувано22.03.07 16:34



Гатака, не Гатака - това е положението.
Делото на Фюрера е живо







Тема Re: I beg to differнови [re: Keйнc]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано23.03.07 17:31



Страшно забавно! Говорим за хора поне на 18-19 години, които се предполага, че вече знаят как да се грижат за себе си. Че, тези, които не учат висше и нямат часове по физическо възпитание, според скудоумната ти логика, трябва да са болнави и кекави?!

Философията в ТУ си беше чисто философстване, като всеки се имаше за много одухотворен. Както и да е, дори по програма не беше нещо повече от тази, изучавана в средното училище. За какво ми е да уча едно и също?

Естествено, икономиксът и икономиката са различни неща. Но, не е нужно постоянно това да ти се повтаря на семинари, без почти да ти се казва нещо друго. Все едно ти разкриват някаква "голяма тайна". Освен това намирам за смешно науката за икономиката да се нарича така. Впрочем, за какво са му на един инженер знания по икономика, ако наистина смята да бъде такъв? Видно е от ника ти, че тази наука не ти е безразлична, но аз не изпитвам никакво уважение към нея. Най-малкото защото и най-сложните и задачи се решават с кръчмарски калкулатор.



Тема Re: I beg to differнови [re: Sargon lll]  
АвторKeйнc (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 04:47



Абе явно философията ти е на сърце на теб, но не признаваш. Я се виж какъв си мислител! Ама увлечен във философстване пропускаш, че учебната програма трябва да е почти всеобхватна и сравнително балансирана - тоест физкултурата трябва да присъства в хорариума. Два-три часа дневно може да не правят организма железен, но го възпитават, приучват на физическа активност. А че ти можеш самостоятелно да вдигаш железа или да си правиш кросчета, или да ходиш по планините - това си е твоя работа. Ако не се усещаш, по силата на твоята "логика" изобщо не е необходимо да се учи във ВУЗ, защото всеки може да си образова сам... да се погрижи за себе си, с други думи. Аз не съм икономист, но си имам понятие от акции, облигации, капиталов пазар, криви на търсене и предлагане... ей така, от обща култура. Пък на - случва се чат-пат тия знания да ми помогнат за това-онова.
Впрочем в целия свят магистърската степен задължително включва определен обем знания, оформящи общата култура на студента - конете с капаци никъде не се котират. Да не говорим, че американците, които бяха дадени за пример някъде по-горе, изключително сериозно наблягат точно на физкултурата в колежите и университетите... защо ли, а?



Тема Re: чакай че паднах от смяхнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор hella (зла)
Публикувано08.04.07 12:02



бях мнооо слаба в десетопръстната когато я учих в училище, но после разбрах, че като система е наистина по-лесна и бърза за продължително писане - правя го без да гледам клавиатурата и дори се коригирам, като сбъркам - пак без да я гледам.



Когато няма на какво да стъпиш, стъпи на краката си


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.