Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 27.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема НЕ СТЕ САМИ!!!...  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано09.02.07 19:05



Няма как да съм в София, но гледам директно по БТВ какво става пред храм-паметника Св. Александър Невски.

И аз прибавям своето:

НЕ СТЕ САМИ!!!


Нека ги подкрепим и от тук - от нашето Е-пространство!

(На режима в Либия му трябва изкупителна жертва и като нищо могат да гръмнат невинно задържаните и малтретирани наши сънародници там.)










-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 01:01



Разбрах от хора, че само 5-6 човека с плакати са вървели из Пловдив

Да се смееш ли, да плачеш ли.

А най-лошото е, че ефектът ще бъде нулев. Кадафи се почесва по лявото мъдо и до там.

И на мен ми пука за децата в Етиопия, но..

Съжалявам, ако съм бил груб, но така виждам нещата. Как реагирахте, когато съдиха англичанчето (оня нерез дето почти уби нашия барман)? Едва ли не герой го направиха. То не бяха концерти в подкрепа, не бяха обвинения какво дивашко правосъдие имаме... С тая разлика, че явно разбраха каква е грешката и набързичко платиха всички пари, които имаше да се плащат. И си го прибраха. Поставете се на местото на либийците. И най-вече бъдете родителите, които са изгубили децата си.

Бяха ни направили предложение за "откуп", ама нали сме горди българи. Нямали вина сестрите. Щяло иначе да се тълкува. И кой ще е виновен, ако ги обесят? Същите тия, дето сега ви карат да излизате на улицата и да викате.

Жалки сте

Редактирано от Cтaниcлaв! на 10.02.07 01:03.



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано10.02.07 01:11



аз се ядосвам, че за някаква... простотия(в такъв смисъл, че не се постига нищо с това) се правят концерти, пишат се песни и се събират десетки хиляди по площадите и се печатат лентички и какво ли не, а за нещо, което удря много тежко по икономиката на България и директно в нашите джобове изобщо не си помръдваме пръста и през месец в един ден става дума за това по новините - да го подредя по важност:
АЕЦ Козлодуй 3 и 4 блок
Акциза за варенето на домашната ракия
и една европростотия... еУро



...
A Very Old Man with Enormous Wings

Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 01:14



Не омаловажавам проблема с Либия.
И мен ме е яд че наистина важните неща се пренебрегват. Обаче нали тук вече има психологически фактор - утре и ти може да си на тяхно място.
А тия българи, които заловиха в Карибско море.... какво стана с тях? Така ако за всеки започнем акцийки да си правим.. Баси.. Има и по-важни работи си мисля. Неща, от които зависи живота на останалите 7.500.000 българи





Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 01:33



Станиславе,с това изказване рискуваш да бъдеш оплют,ама ти си знаеш...
Колкото до кадафито-прав си,даже кеф ще му направим с този протест,щото козовете са в ръцете му...а един терорист е много малко вероятно да направи грешен ход,особено ако той трябва да бъде провокиран от скодоумни политици като нашите.
Мнението на Световната общност явно не го притеснява кой знае колко,пък и като гледам как му се стоплиха отношенията със Запада...
Недоумявам само едно(може би то си има елементарно обяснение,но нали съм скаран с политиката...)-защо Президента(социалист) и Премиера(руснак) търсят помощ от къдели не,но не и от Русия(все си мисля,че ако кадафи ще се стресне от нещо то това ще е Путин).Още веднъж-може да правя елементарна грешка,но ми се въртят едни такива мисли в главата...





Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: F(x)+C]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 04:39



Имам собствено мнение по повечето въпроси. И не смятам за грах това, че по този въпрос се разминавам с масите. Изказвам мнение. Свободен човек съм. Намирам акцията за пълна простотия и не ме е срам да си го призная. Да се сърди, който иска. Лепенки, плакатчета, значки... НЕ СТЕ САМИ. Някой си прави реклама. Така го виждам оттук.

А за президента и оня с очилата - не знам защо не търсят помощ. Всъщност, знам. България си осра пътеките към Русия и сега не смее нищо да поиска. Нормално. Хората много неща отричат. За много не са прави. България допусна американски военни бази. Какво отношение искаш от Русия? Да искат помощ от САЩ. Нали към тях много драпате.



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано10.02.07 10:11



Присъединявам се и аз от Чужбина. Заедно да спсим медиците! Бог да ги пази!



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано10.02.07 13:07



С риск да бъда и аз оплют, ама споделям виждането на Станислав. Нещо ми убягва смисъслът на тази кампания...

- Да покажем на света, че подрепяме сънародниците си? Амчи те либийците правят много по-големи митинги. И по-често. Сега кво - ще си мерим митингите ли?

- Да убедим силните на деня да се застъпят за нас? Ами те отдавна го правят. Поне на думи. То не бяха щатски, не бяха европейски политици, които посетиха Либия и се изказаха в наща защита. Не бяха световноизвестни учени, които доказаха несъстоятелността на обвиненията. Ама сега ако си мислим, че с митинги ще накараме САЩ или Германия да не купуват от Либия, за да защитят шепа българи - ха!

- Да покажем на медиците, че ни пука за тях? Че те отдавна знаят, че обикновеният българин милее за съдбата им. Само, че отдавна са обезверени от действията на правителствата и в прав текст заявиха, че не вярват на никакви обещания и надежди на нашите политици.

Излиза, че всичко е популистки ход - зер, всички предишни правителства бяха обвинявани, че не направиха нищо. Сега това се опитва да имитира действия...

Лентички, митинги - глупости. Да бяха направили една-две пресконференции някъде на запад, да поканят всички ония учени и адвокати, които обориха либийската теза, да настроят СВЕТОВНАТА общественост. Знаем, че в нормалните държави мнението на обществото се взима под внимание от правителствата.

Що не направиха митинги против затварянето на АЕЦ-а? Щеше да има ако не реална полза, поне смисъл и логика.

Освен това, никой още не е разследван или осъден за престъпна некадърност в този случай. Особено Надежда Михайлова



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 13:11



За съжаление тоя влак с медиците го изтървахме много отдавна. Има една личност ( макар и това определение да е силно за него)бивш министър председател и се казва Иван Костов, който преди годи излезе и каза: Ами ако са виновни! Трябва ВНИМАТЕЛНО да се подходи!"
И подходиха внимателно- демек изоставиха случая и действаха с тиха дипломация. Толкова тиха, че чак невидима. И тогава се учудих, защото спред моите познания такъв тип реакция от страна на правителство е прецедент в света. При всички случаи в света, независимо кой къде какво е направил, неговата държава опищява орталъка и прави всичко възможно да си прибере хората ВЕДНАГА.
Ще посоча случаи с ДОКАЗАНИ престъпници- англичанчето дето почти уби бармъна в Албена , американските изроди от иракския затвор, дори и либийските терористи- всяка държава прави всичко възможно ВЕДНАГА да си прибере хората.
На мен също ми е мъчно за тези хора и искам да си дойдат. И вярвам че това ще се случи.
Но дали същите тези т.нар. политици- Костовци и Тихи Дипломати няма да ги яхнат още от летището за да ги обяздят и на техен гръб да стигнат до следващите 5 години власт?!?!?! Нека помним, защо целият този фарс продължи 8 години, от които първите 2 нищо не знаехме за случая!



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано10.02.07 14:09



Не само медиците в Либия заслужават нашето внимание, но понеже проблемът с тях е извън възможностите на управляващите ни, му се придава огромно значение. Просто тази кампания има за цел да освободи частично напрежението сред населението, без да се рискува по никакъв начин - Либия е далеч, ние уж правим каквото можем и само Кадафи е виновният, а той е луд наркоман-терорист и не подлежи на контрол и уговаряне. Просто очите на хората се замазват и мислите им се отклоняват от много други проблеми, които са си чисто наши и ние може да ги разрешим при нужното желание.

Тук, в България, се случиха предостатъчно неща, за които си струва да се вълнуват хората. Само да припомня, че скоро се навърши годишнина от зверското убийство на сестрите Белнейски. Защо не се проведе кампания "Не сте забравени!"? Защо никой не ни пита за блоковете в АЕЦ "Козлодуй". Сега почти не падна сняг и ВЕЦ едва ли ще работят добре. И да няма режим, сигурно ще си купуваме ток от други държави. Цените му ще се вдигнат драстично от средата на годината. Но, мангалите няма да плащат - както и до сега. Пенсиите са нищожни, ракията ще се облагате...

Впрочем, тази лентичка не ви ли прилича малко на клуп на въже, а?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.