Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 28.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема НЕ СТЕ САМИ!!!...  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано09.02.07 19:05



Няма как да съм в София, но гледам директно по БТВ какво става пред храм-паметника Св. Александър Невски.

И аз прибавям своето:

НЕ СТЕ САМИ!!!


Нека ги подкрепим и от тук - от нашето Е-пространство!

(На режима в Либия му трябва изкупителна жертва и като нищо могат да гръмнат невинно задържаните и малтретирани наши сънародници там.)










-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 01:01



Разбрах от хора, че само 5-6 човека с плакати са вървели из Пловдив

Да се смееш ли, да плачеш ли.

А най-лошото е, че ефектът ще бъде нулев. Кадафи се почесва по лявото мъдо и до там.

И на мен ми пука за децата в Етиопия, но..

Съжалявам, ако съм бил груб, но така виждам нещата. Как реагирахте, когато съдиха англичанчето (оня нерез дето почти уби нашия барман)? Едва ли не герой го направиха. То не бяха концерти в подкрепа, не бяха обвинения какво дивашко правосъдие имаме... С тая разлика, че явно разбраха каква е грешката и набързичко платиха всички пари, които имаше да се плащат. И си го прибраха. Поставете се на местото на либийците. И най-вече бъдете родителите, които са изгубили децата си.

Бяха ни направили предложение за "откуп", ама нали сме горди българи. Нямали вина сестрите. Щяло иначе да се тълкува. И кой ще е виновен, ако ги обесят? Същите тия, дето сега ви карат да излизате на улицата и да викате.

Жалки сте

Редактирано от Cтaниcлaв! на 10.02.07 01:03.



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано10.02.07 01:11



аз се ядосвам, че за някаква... простотия(в такъв смисъл, че не се постига нищо с това) се правят концерти, пишат се песни и се събират десетки хиляди по площадите и се печатат лентички и какво ли не, а за нещо, което удря много тежко по икономиката на България и директно в нашите джобове изобщо не си помръдваме пръста и през месец в един ден става дума за това по новините - да го подредя по важност:
АЕЦ Козлодуй 3 и 4 блок
Акциза за варенето на домашната ракия
и една европростотия... еУро



...
A Very Old Man with Enormous Wings

Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 01:14



Не омаловажавам проблема с Либия.
И мен ме е яд че наистина важните неща се пренебрегват. Обаче нали тук вече има психологически фактор - утре и ти може да си на тяхно място.
А тия българи, които заловиха в Карибско море.... какво стана с тях? Така ако за всеки започнем акцийки да си правим.. Баси.. Има и по-важни работи си мисля. Неща, от които зависи живота на останалите 7.500.000 българи





Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 01:33



Станиславе,с това изказване рискуваш да бъдеш оплют,ама ти си знаеш...
Колкото до кадафито-прав си,даже кеф ще му направим с този протест,щото козовете са в ръцете му...а един терорист е много малко вероятно да направи грешен ход,особено ако той трябва да бъде провокиран от скодоумни политици като нашите.
Мнението на Световната общност явно не го притеснява кой знае колко,пък и като гледам как му се стоплиха отношенията със Запада...
Недоумявам само едно(може би то си има елементарно обяснение,но нали съм скаран с политиката...)-защо Президента(социалист) и Премиера(руснак) търсят помощ от къдели не,но не и от Русия(все си мисля,че ако кадафи ще се стресне от нещо то това ще е Путин).Още веднъж-може да правя елементарна грешка,но ми се въртят едни такива мисли в главата...





Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: F(x)+C]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 04:39



Имам собствено мнение по повечето въпроси. И не смятам за грах това, че по този въпрос се разминавам с масите. Изказвам мнение. Свободен човек съм. Намирам акцията за пълна простотия и не ме е срам да си го призная. Да се сърди, който иска. Лепенки, плакатчета, значки... НЕ СТЕ САМИ. Някой си прави реклама. Така го виждам оттук.

А за президента и оня с очилата - не знам защо не търсят помощ. Всъщност, знам. България си осра пътеките към Русия и сега не смее нищо да поиска. Нормално. Хората много неща отричат. За много не са прави. България допусна американски военни бази. Какво отношение искаш от Русия? Да искат помощ от САЩ. Нали към тях много драпате.



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано10.02.07 10:11



Присъединявам се и аз от Чужбина. Заедно да спсим медиците! Бог да ги пази!



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано10.02.07 13:07



С риск да бъда и аз оплют, ама споделям виждането на Станислав. Нещо ми убягва смисъслът на тази кампания...

- Да покажем на света, че подрепяме сънародниците си? Амчи те либийците правят много по-големи митинги. И по-често. Сега кво - ще си мерим митингите ли?

- Да убедим силните на деня да се застъпят за нас? Ами те отдавна го правят. Поне на думи. То не бяха щатски, не бяха европейски политици, които посетиха Либия и се изказаха в наща защита. Не бяха световноизвестни учени, които доказаха несъстоятелността на обвиненията. Ама сега ако си мислим, че с митинги ще накараме САЩ или Германия да не купуват от Либия, за да защитят шепа българи - ха!

- Да покажем на медиците, че ни пука за тях? Че те отдавна знаят, че обикновеният българин милее за съдбата им. Само, че отдавна са обезверени от действията на правителствата и в прав текст заявиха, че не вярват на никакви обещания и надежди на нашите политици.

Излиза, че всичко е популистки ход - зер, всички предишни правителства бяха обвинявани, че не направиха нищо. Сега това се опитва да имитира действия...

Лентички, митинги - глупости. Да бяха направили една-две пресконференции някъде на запад, да поканят всички ония учени и адвокати, които обориха либийската теза, да настроят СВЕТОВНАТА общественост. Знаем, че в нормалните държави мнението на обществото се взима под внимание от правителствата.

Що не направиха митинги против затварянето на АЕЦ-а? Щеше да има ако не реална полза, поне смисъл и логика.

Освен това, никой още не е разследван или осъден за престъпна некадърност в този случай. Особено Надежда Михайлова



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
АвторOбekтивeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 13:11



За съжаление тоя влак с медиците го изтървахме много отдавна. Има една личност ( макар и това определение да е силно за него)бивш министър председател и се казва Иван Костов, който преди годи излезе и каза: Ами ако са виновни! Трябва ВНИМАТЕЛНО да се подходи!"
И подходиха внимателно- демек изоставиха случая и действаха с тиха дипломация. Толкова тиха, че чак невидима. И тогава се учудих, защото спред моите познания такъв тип реакция от страна на правителство е прецедент в света. При всички случаи в света, независимо кой къде какво е направил, неговата държава опищява орталъка и прави всичко възможно да си прибере хората ВЕДНАГА.
Ще посоча случаи с ДОКАЗАНИ престъпници- англичанчето дето почти уби бармъна в Албена , американските изроди от иракския затвор, дори и либийските терористи- всяка държава прави всичко възможно ВЕДНАГА да си прибере хората.
На мен също ми е мъчно за тези хора и искам да си дойдат. И вярвам че това ще се случи.
Но дали същите тези т.нар. политици- Костовци и Тихи Дипломати няма да ги яхнат още от летището за да ги обяздят и на техен гръб да стигнат до следващите 5 години власт?!?!?! Нека помним, защо целият този фарс продължи 8 години, от които първите 2 нищо не знаехме за случая!



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано10.02.07 14:09



Не само медиците в Либия заслужават нашето внимание, но понеже проблемът с тях е извън възможностите на управляващите ни, му се придава огромно значение. Просто тази кампания има за цел да освободи частично напрежението сред населението, без да се рискува по никакъв начин - Либия е далеч, ние уж правим каквото можем и само Кадафи е виновният, а той е луд наркоман-терорист и не подлежи на контрол и уговаряне. Просто очите на хората се замазват и мислите им се отклоняват от много други проблеми, които са си чисто наши и ние може да ги разрешим при нужното желание.

Тук, в България, се случиха предостатъчно неща, за които си струва да се вълнуват хората. Само да припомня, че скоро се навърши годишнина от зверското убийство на сестрите Белнейски. Защо не се проведе кампания "Не сте забравени!"? Защо никой не ни пита за блоковете в АЕЦ "Козлодуй". Сега почти не падна сняг и ВЕЦ едва ли ще работят добре. И да няма режим, сигурно ще си купуваме ток от други държави. Цените му ще се вдигнат драстично от средата на годината. Но, мангалите няма да плащат - както и до сега. Пенсиите са нищожни, ракията ще се облагате...

Впрочем, тази лентичка не ви ли прилича малко на клуп на въже, а?





Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано10.02.07 16:35



според теб Кадафи дали се с трогнал от тези акции?

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 18:55



нали ти казах къде се е почесал Кадафи...

На Кадафи толкова му пука за акцията в България, колкото на мен ми пукаше за концертите в подкрепя на оня малък плушек - фен на не знам си кой отбор..

А Кадафии ембарго не го плаши. Има си нефт, има си газ. Да му мислят останалите.

Само не ми е ясно какво ще стане с империята "Кадафи", ако оневинят сестрите и лекаря.... Всъщност, не допускам такъв вариант.



Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано10.02.07 19:06



А Кадафии ембарго не го плаши. Има си нефт, има си газ. Да му мислят останалите.
о, има и неща, които му липсват...

мисля си, че тия жени не трябва да са там
нямам мнение за кампанията сама по себе си

Редактирано от Pisunqk на 10.02.07 19:07.



Тема Re Благодаря за подкрепата!нови [re: galas]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 19:27



Оценявам подкрепата и ти благодаря!









-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Pisunqk]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 19:27



Нали на Ирак също бях наложили ембарго преди години.



Това ембарго въобще не успя да спре износа на петрол и съответно получаването на валута. А с валута - продукти бол. Това че иракския народ гладуваше вече беше друго нещо.

Вманиачен фанатик като Кадафи едва ли с него можеш да го уплашиш. Така си мисля. Те Садам Хюсейн обесиха, та нашите ли няма .. колкото и жалко да е



Тема Rе Никъде нямаше оповестяване за нещо тук...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 19:31



Предполагам, че това, за което са ти разказали е било спонтанна проява.

Плевен реагира, Бургас, Варна... но не и ние.

Не си прав, че на кадафито му е безразлично, защото все пак се опитва да излезе от международната изолация след случката в Англия

Така е - малка страна сме и след като политиците и тихите дипломати не направиха нищо, то иде ред на гласа ни (поне) - какво друго можем да направим?
Ако имахме едни тюлени, които да направят нужното, нямаше изобщо да водим този разговор...






-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: Значи си против?...нови [re: vens]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 19:33



Така разбирам поста ти, ако махнем всички увъртания.



Жалко!










-

Вулканът не търпи тинята!

Тема Re: Прав си!!!...нови [re: Oбekтивeн]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 19:37



В началото имаше далеч повече задържани от много националности, но техните държави направиха необходимото и много бързо си прибраха хората.

Българите в началото, мисля че бяха двайсетина... но така или иначе останаха тези, които са там вече 8 години!

Вси пак, благодаря за позитивизма ти.

пп (дали да не вземем 5-6 либийци у нас за заложници и ги разменим съответно?..)







-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: Предполагам...нови [re: Sargon lll]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 19:41



... че не е водеща идеята да се дебушира напрежението, което е породено предимно от социални причини.
Предстои и удвояване на цените с въвеждането на еврото, когато това се случи... но това не е свързано с темата. Тогагава ще си избухнат пенсионерските бунтове, малко след като същите ще са преизбрали на местно ниво "социалните" политически сили...

Това е друго - обединяване на хората около една идея: да се освободят несправедливо обвинените и задържани, а впоследствие и малтретирани наши съграждани.






-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано10.02.07 19:55



ok

Редактирано от Pisunqk на 10.02.07 20:15.



Тема какъв глас, бе, човекнови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 21:42



къде отиде вашия/нашя глас за АЕЦ?

Не те ли е яд, че България вече не може да продава ток на Турция и Гърция? А Турция е огромен пазар. Избутаха ни, човеко

Гадните французи ни взеха пазарчето. Щото сме дупедавци. Проста нация сме. Дори не сме и хитра. Европейски съюз, та Европейски съюз. На ти сега Европейски съюз. Целувахме чужди задници... Баси, а най-лошото е, че не се знае какво ще стане с АЕЦ Белене и кога. И тогава сигурно ще ни изкарат 1000 терци майорни и нали сме си добрички и изпълнителни.... и тогава ще сведем покорно глава. Нали така, не трябва да си разваляме отношенията с европейците.

Българинът омаловажава значимите неща и надценява не толкова значимите. Не помниш ли колко време се проточи процесът с нашето момче в Италия? Колко години бяха.. с каква психика се върна.. и колко (и дали въобще) се говори за него сега. Едва ли..

Каква е тази фалшива задруга, дето искаме да покажем? Пред кого? Пак казвам - съчувствам на сестрите и техните семейства.. и на всички онези, които си мислят, че с лепенки по колите и значи по гърдите ще променят нещата в нашата полза.

Кадафи определено се стреми към сдобряване след самолетния атентат в Англия, но от друга страна той се опитва да бъде "всичко" за своята нация. Наистина ми е бедна фантазията какво би се случило, ако сестрите се оневинят. Кадафи принципно би могъл да изплати известна компенсация на семействата, но паричните бонуси в последно време им дойдоха в повече. Така че тази стъпка според мен е малко вероятно.

Как ще реагираш ти, ако твоето дете се зарази със СПИН в някоя пловдивка болница и виновен за това е либиец, иракчанин, германец или който и да било друг? Не знам дали ти ще можеш да мислиш трезво.. колкото и да си сигурен в окаяното състояние на нашите лечебни заведения. Постави се на тяхно място..

Хайде, спирам защото наистина няма смисъл. Всеки си има своите разбирания за проблеми. Аз моите вече ги споделих. Като гледам повечето са на моето мнение.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 10.02.07 21:44.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 22:54



АЕЦ, та АЕЦ!

Що?

Политиката на ЕС по принцип срещу атомните електроцентрали се дължи предимно на "зелените" от Германия. Така, че - принципното изискване към присъединяващите е да се намалят ядрените мощности, с които разполагат. Това, че в момента на нас не ни изнася дали трябва да рефлектира в общата насоченост срещу ядрената енергетика и по възможност заменянето й с алтернативни възобновяеми и чисти източници?

За загърбването на значимите неща сигурно имаш известно право, особено като гледам преориентацията ни от Русия към Европата. Не турския, а руския пазар умишлено напуснахме и даже не искаме да се замислим за това. Що? Ами, видите ли, само вечната дружба със СИВ (пардон - ЕС) би ни гарантирал просперитет!?...

Както и да е.

Явно либийската здравна система не може да си подготви нужните й здравни кадри и прибягва до наемници, както между другото прави и в други отрасли. Нормално е да се приемат за ненарушими принципите, заложени в Зелената книга, а автора й да се издига в култ. Проблемът за политическата система в тази страна ще възникне след неговата кончина (както навярно и в Куба, Корея...). Кога и как ще стане това е проблем на недалечното бъдеще. Но в момента да щракаме с пръсти по работните си места ли? Нищо не ми коства и нося тази лентичка, та поне да покажа ,че ми пука за нашите хора. Ако на теб ти тежи, не я носи и мисли останалите за будали, ахмаци и к`во ли не. Ми и те са бекяри като над 500 хил. , които са тръгнали да търсят препитание навън щото ту е непоносимо тежко. Какво са виновни, че са ги нарочили за жертвени агнета? Ами я се запитай, ако някой твой близък беше на същото дередже как би постъпил? Пак с весел нихилизъм ли щеше да бягаш в утопичните си представи?

Благодаря за съчувствието.







-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано11.02.07 05:15



Не ми тежи носенето на една лентичка, Ветриме. Похватите не ми харесват и не се срамувам да си го призная. Не е нужно да имам замесен роднина или приятел, за да бъда съпричастен към нещо.

Обидно е другото, че тия лентички и лепенки са след колко години, Ветриме? Поне 6. Нещо много късно се сетихме, че медицинските сестри не са сами. Късно се сетихме за състрадание и съчувствие. Късно...

А за АЕЦ няма какво да иронизираш. АЕЦ е тоя, който ти бърка в джоба. АЕЦ е този, който налива милиарди в българската икономика. И това перо ни взеха. Скачайте за значими неща, бе хора. Сестрите има кой да ги оправи... Но явно либийския процес е приоритет в твоя живот - ами добре. В моя живот обаче приоритетите са други..

Наистина няма смисъл. Аз на клубен добряк няма да се правя. За разлика от теб.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано11.02.07 14:45



аре сега по-сериозно и без заяждания и обиди на 'добряци'

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Авторexploited1 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 20:35



tova trqbva6e da stane mnoo otdavna ne 4ak sega





Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.02.07 09:15



АЕЦ-ът, бате не налива милиарди в нашата икономика. по-скоро милиони са.
но в цената на тока от АЕЦ никой не калкулира разходите за складиране на отработеното гориво.
АЕЦ-ът не ти дава и енергийна независимост. И няма 100% гаранция, че няма да гръмне в някой светъл ден и да отрови цялата ни татковина.
Така че заеби го ти АЕЦ-ът.
Испанците направиха 11 мегаватова станция за производство на ток от слънцето. Германците - залагат на вятъра. Шведите градят стратегия до 2025 да са енергийно независими на база на слънце, вятър и вода.
А ти - АЕЦ, та АЕЦ.
А относно акцията за медиците - според мен няма да помогне, ама и няма да пречи. щом им се занимава на някои хора.

Редактирано от f(x)dx на 12.02.07 11:14.



Тема Re: Значи си против?...нови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.02.07 12:28



Ти ги наричаш "увъртания", аз - доводи, с които показвам защо мисля така.
Щом ти е жалко - нека е. И на мен ми е жалко, че толкова умни хора се връзват на номер, предвиден за по-широките маси





Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано12.02.07 17:05



Милиони? Не се наемам да споря. Значи може би пак нещо гнило има в България.

А защо никой не построи хранилище за отпадъци? Разчитаха на Русия. После им духнаха под опашката и после защо Русия не била помагала за процеса. Много се радвам, че не помага.

Енергия от вятър и слънце звучи много добре. Обаче доколкото имам представа за нещата, тези технологии са много по-скъпи от тази, която в момента използваме. Вероятно въпросните електростанции са построени за задоволяване нуждите на един район, но не и в национален мащаб. Само че в Испания слънце колкото щеш, а в Германия вода - бол. А при нас нито едното, нито другото... Но вече мисля, че много се отклоняваме от темата.

Оставам с мнението, че за незначими неща скачаме до небето, а за истинските значими - просто преглъщаме и напред. Което е жалко!



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано12.02.07 22:33



както няма гаранция, че АЕЦ няма да гръмне, така няма гаранция и че метеорит няма да падне на земята. да инвестираме в огромни противокосмически отбранителни системи тогава!
В света са работили повече от 450 атомни електроцентрали, само една от тях за сума ти(четирдесетина) години е получила авария, и то знаем в какви времена - където Името На Съюза е по-важно от всичко останало, ако ще света да се срине. Сиреч АЕЦ си бачка ОК, ама ние нека стискаме палци да не гръмне - е, взе че гръмна
в момента работещите 442 работещи АЕЦ са проверявани по милион пъти и щом работят, значи са сигурни и не могат да причинят авария. А атомната енергия е доста по-производителна от слънчевата и вятърната, просто не е толкова екологично чиста. Ама той и бензинът не е екологично чист, нали?

Освен това
1) ние сме една от 31-те държави с АЕЦ в тях, което ни прави малко повече от останалите 100икусур държави по света
2) всяка държава, в която има АЕЦ е защитена от военно нападение. Поне се действа много по-внимателно с нея. Ако Либия да речем, решат да ни нападнат, щото утре по новините ти кажат, че медицинските сестри са изведени от спец-отряд от Либия, НАТО, Румъния, сърбия, гърция половината европа също ще ни защити като държава, в която има АЕЦ... Предимство си е, все едно да отречеш и българската космонавтика, щото в крайна сметка нищо не сме постигнали. Ама си е... еми геройство


001. You don't fear death, and won't give into torture.


Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано12.02.07 22:37



Абе и слънце и вода и вятър си имаме за такива станции, но са твърде скъпи, за нас. А, междудругото са твърде скъпи и за Албания, Гърция, Сърбия, Турция...
В Щатите, Норвегия и къдеоще не помня има някакви огромни преработвателни заводи, които използват - казвам го директно - пикнята и лайната на хората, за да произвеждат енергия, торове, чиста вода, и още много неща. Ама тея щуротии, дето са супер полезни стрували десетки милиарда долара(ако не се лъжа, де, да ме поправи ако някой е по-запознат). Аре да събираме от закуски, цигари и бензин, за да си построим такъв завод, нали е екологично чист!


001. You don't fear death, and won't give into torture.


Тема най-обиднотонови [re: пeтльo]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано12.02.07 23:23



в случая беше, че именно Франция скачаше до небесата колко опасна била АЕЦ Козлудуй.

А помни ли някой колко комисии се изредиха да убеждават Запада и специално петлите, че в Козлудуй опасност няма. Обаче - не, ще гръмне, ще стане беля, ала-бала. Днес два блока, утре още два.. и ако не режим, то солени и пресолени сметки ще има със сигурност.

Просто Франция си следваше идеята да ни грабне пазара. И успя.



Та, така и Либия. Тя си гони целите. Извива ръце. Какво ще стане - само Кадафи знае. И никакви песнички по текст и музика на известни творци няма да го трогнат. Нито едновременното излъчване в незнам си колко радиостанции в България. Както беше казал някой по-горе - идеално отвличане на народа от текущите проблеми, които не са никак за пренебрегване



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.02.07 09:23



Станиславе, не мислех, че си човек, който пляска приказки наизуст.
Значи не е толкова трудно да намериш в гугъла счетоводния отчет на НЕК. Ето - пействам ти

. На страница 15 ясно се вижда колко са приходите от износ на електрическа енергия. За по-удобно - 476 млн. лева за 2005. както и да го въртиш - милиарди няма. За цялата 2005 около два милиарда лева са всички приходи от продажби.
Пак според гугъла втората по големина слънчева електроцентрала (10 мегавата) е в Германия. Една много по-слънчева и гореща страна от нашата.

Отделно от това испанците са изградили 11 мегавата с 35 млн. евро, което за 2000 мегавата (колкото ще е Белене) прави около 6 млрд. евро. За Белене се очаква да се платят между 2 и 4 милиарда евро. На пръв поглед слънцето е по-скъпо. но после горивото е съвсем безплатно.

Обаче викам да спрем до тук. това си е тема за друг разговор. Отделно съм 18 хиляди процента съгласен с основната ти теза



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.02.07 09:33



Петел, да ме прощаваш, ама разсъждаваш като некой пенсионерин, а не като човек на 20 години.
Първо, виж какво съм отговорил на Станислав, и ще разбереш, че АЕЦ-ът не е много по-евтин. защото неговото изграждане може и да струва няколко милиарда евро по-малко от слънчева централа, но после имаш да купуваш уран (който е изчерпаем ресурс и следователно цената му ще расте), имаш да складираш отработено гориво, имаш да поддържаш пречиствателни станции и куп други щуротии.
В другия вариант - горивото ти е без пари, нищо не складираш, нямаш пречиствателни станции.

Плюс това - очевадно е, че слънцето, вятърът и водата са технологиите на бъдещето. Защото първо ще свърши петролът, после уранът, след това въглищата. Следователно, ако някой мисли с главата си стратегически, а не пенсионерски, може би ще загрее, че всеки лев инвестиция в такива технологии означава ноу хау. т.е. в близките десет-двайсет години може би токът ни ще е по-скъп, обаче след това, като свършат арабите петрола, ние ще имаме специалисти, които знаят как се прави ток от слънцето. щото, мамка му, пак най-много слънце имат пустите араби.

въобще много плюсове имат алтернативните източници на енергия. Имат и минуси, но така или иначе не е далеч времето, когато те ще станат основния източник на енергия. дали след 20 години, дали след 50, дали след 100. Все тая. Важното е, че ако искаме можем да сме готови за това време още сега, а можем и да изтискаме каквото можем от АЕЦ-овете пък после - квото дойде.

както и да е. тема за друг разговор е.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано14.02.07 01:54



Не, по принцип не обичам да пляскам нещата (някои от тях правт изключение

)

Когато изказвам мнение от типа, не правя пълно проучване на счетоводните анализи за съответната институция. Когато обаче става дума за МОНОПОЛИСТ като НЕК - прелистването на тези анализи ми се струва излишно. Пишеш за някакви 476 милиона лева... приходи от износ на електроенергия, нали? Не знам. На мен 250.000.000. евро ми се виждат абсурден приход от износ на електроенергия. Но не съм в бранша, за да коментирам. Съжалявам, ако съм прозвучал неясно - визирах приходите на динозавъра по принцип. Днес ни взеха износа, а утре ще направят така, че да внасяме ние - страна, която до ВЧЕРА е изнасяла. Не ти ли се струва абсурдно?

Нека да внасяме. Нека имаме най-скъпия ток в Европа и най-ниските заплати. Нека. И най-важното - гордо си носим лентичките.

Край Спирам грамофонната плоча. Дайте друга тема.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoTheDriverМодератор (!Champions!)
Публикувано14.02.07 20:51



Виж сега. Имаме АЕЦ. Поставили сме основите на друг(а). Бъдещето е във вятъра и в слънцето. - това е основното, конкретното което искам да кажа, без да увъртам

След като в момента имаме 4 блока(доскоро, де), които си работят перфектно и без проблеми, защо да не ги използваме? Построили сме ги(сссср ни ги постриха, де:) ), поддържаме ги, печелим от тях. Вместо да ги спираме БЕЗ НИКАКВА ПРИЧИНА, освен да оближем задниците на синьото с 12-те звездички, можем да ги ползваме. И примерно приходите от 3 и 4-ти блок да ги вкарваме в някакъв фонд или нещо такова, за построяване на ЕЦ, която да работи със слънчева енергия или ветрове. Въпроса е, че един АЕЦ е национално БОГАТСТВО и трябва да си го пазим.
Пет слабоквалифицирани родоотстъпнички, отишли да работят в мизерията на арабия, отхвърляйки връзка с България, без да плащат данъци на нашата държава и така на татъка, потъпквайки законите на държавата, в която работят, произвеждайки домашно алкохол, не са национално богатство. Те са пет медицински сестри, които са имали лошия късмет да бъдат уличени в нещо, което не са извършили, да имат шибана държава и нелепо правителство и все пак да си напуснат родната държава за още по нелепа държава. Не ги обвинявам в нищо, знам, че са невинни.
Но знам и че АЕЦ може да работи, можем да печелим пари от това. За колко, 7 години още, ще съберем няколко милиона там, ще платим на една група руски спецчасти, ще идат и ще ги освободят.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.02.07 09:07



продължаваш да разсъждаваш като пенсионер. Вече почнах да си мисля дали наистина не си такъв.
Или пък толкова си можеш - по-далеч от носа си не виждаш.
Членството в ЕС има много по-съществени стратегически предимства за България.
Няколко примера:
Още от първите дни на януари тук почнаха да се изсипват представители на западноевропейски университети. Оказа се, че таксата за австрийски университет е 360 евро, в Холандия може да се учи безплатно, а във Великобритания съществуват държавни програми за финансиране на образованието в местни университети. Какво следва оттук? По-добро образование за българските младежи. УНСС, СУ, ТУ и всякви други такива - ДГД. Ключът към икономическия просперитет на една нация в днешните условия е именно образованието.
Пример втори - вече двама мои приятели получават писма от европейски фирми (единият от Франция, другият - от Испания). Намерили ги хората в базите данни на разни сайтове за работа и ги канят на интервю. Повече няма да коментирам.
Пример трети - за месец и половина поне три големи банки обявиха, че навлизат в България. Това значи повече конкуренция, по-добро отношение към клиента, по-ниски лихви по кредитите и т.н. Защо влизат тия пичове обаче? Щото тук идват да инвестират клиентите им. А защо инвестират? Защото членството в ЕС означава по-сигурна среда за инвеститорите.

Мога и още примери да давам, но мисля, че е безсмислено. По-важното е, че на този свят безплатни обяди няма. В нашия случай ние платихме с двата блока на АЕЦ. Викаш, ако работят още няколко години ще спечелим някой и друг милион. Прав си. Но също така за тези години в ЕС ние ще получим възможност да усвоим милиарди евро за подобряване на инфраструктурата, държавната администрация, селското стопанство.
Мисли с главата си бе, пич.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoTheDriverМодератор (!Champions!)
Публикувано15.02.07 19:55



1. Тези неща за университетите си ги знам, имаше си ги и преди. След ЕС, само това с Великобританските кредити е 'ново'. Аз лично предпочитам образование в България, отколкото в чужбина. Мит е, че там е
а) по-добро
б) по-малко корумпирано(унсс е извън всякакви класации)

2. Аз имам приятели, които преди повече от 3-4 години, не само получиха писма, ми дойдоха у тях, за да ги вземат на обучение в Италия. После се върна в България и в момента бачка по специалността си.

3. Банките идват, защото просто е по-лесно да си пласират продукта(услугата) на държава, която ЕС вече е гласувала доверие, отколкото на територията на някоя држава, която не я знаят каква е, що е и дали изобщо там получават долар за месец. Да, тук си прав, ЕС ни дава някакво предимство. И все пак, моето лично мнение е, че това така или иначе щеше да се случи, конкуренцията и сега си беше достатъчно добра

Мисля с главата си. Мен лично до момента ЕС не ми е донесла никакви предимства. Ще изчакам да видя дали ще има такива. Ще живея в България, ще уча в България, а дали ще пресичам границите с лична карта или задграничен паспорт, ми е все тая.

И все пак не е това темата - изместваш въпроса. Идеята не е да напуснем ЕС(или изобщо да не бяхме влизали) само, за да си запазим двата блока в АЕЦ Козлодуй. Все едно да ти разправям, че ако медичките не бяха ходили в Либия, нямаше сега да ги трепят и заради това да си затворим границите. Идеята е да си защитим интересите. Щото ти казваш това са ползите от ЕС, защо да не затворим АЕЦ заради това. А ако бяха казали да си разрушим цялото черноморие и планинските курорти, защото са перфектни за военни защитни бази на важните зони в западна европа? Пак ли щеше всичко да е окей?



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано16.02.07 05:36



Умен човек си. Поне с такова впечатление съм останал.
Независимост с много чужди инвестиции на територията на страната не се прави. А дребни благинки като образование и видиш ли еди кой си приятел бил отишъл да учи еди къде си и започнал да работи еди какво си - мисля, че е несериозно.

Икономиката на една страна се гради имено върху енергетиката. Скъп ток, увеличена себестойност на продукта. По-ниска конкурентоспособност на крайния продукт.

Но мисля, че наистина се отплеснахме





Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.02.07 09:15



Не съм съгласен с теб.
Първо - няма убедително доказателство, че съм умен човек


Второ - що не пробваш да обясниш на някой швейцарец, че "Независимост с много чужди инвестиции на територията на страната не се прави". Или на някой от Хонг Конг и Сингапур. или на някой кипърец. Замисли се и над следния въпрос - дали сме наистина независими от страна, която ни доставя и природен газ, и петрол, и уран, че и АЕЦ-ът ни строи?
Трето - не го слушай Пителя какви ги говори за образованието - в Западна Европа образованието е много по-качествено и практически насочено. Именно такова образование е ключ към бърз икономически растеж. Справка - Ирландия и Исландия. В този смисъл това не е дребна благинка.
Четвърто. дадох ти линк по-горе, . На страница 15 има много хубава таблица. Показва колко са разходите на НЕК за електроенергия през 2005. От нея лесно се изчислява, че стойността на ток от АЕЦ е почти 37% от разходите на АЕЦ. ВЕЦ-овете правят 2,4%. Айде сега отиди на. И ще видиш, че за същата 2005 токът от АЕЦ е 42% от всичкия ток, а този от ВЕЦ - 10,5%. Още ли твърдиш, че токът от АЕЦ е по-евтин? Да не говорим, че не е ясно дали в себестойността на тока от АЕЦ влизат разходите за съхранение на отработено гориво.
Можем и още да говорим, ако искаш, но ще пусна отделна тема



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано16.02.07 16:41



Хайде, не бъди скромен. Ако не умен, то поне достатъчно интелигентен човек си.
Швейцария и Хонк Конг са специални зони и ти това много добре го знаеш. По спомен май никой не беше пипнал Швейцария по време на ВСВ. Кой е тоя лудия, дето ще си бомбардира парите.
Точната история на Хонк Конг съм я забравил (не ми се рови по линкове), но помня пък, че бяха територия под управлението на Великобритания. Нормално е Китай да тъне в мизерия, а ХК да има небостъргачи като във всяко друго сити по света.
За образование неке не говорим. Петльо не ми е извор на знания и информация. Гоня 31-та си година. Запознат съм с някои неща. Не искам да казвам къде и защо е по-добре. Нямам намерение да сравнявам нещата. Добри специалисти има навсякъде. И човек, ако сам не положи усилие да научи нещо - никой друг не е в състояние да го направи. Наистина доброто образование струва много пари. Моя по позната от Хюстън в продължение на 5 или 6 години плащаше за всеки семестър по 30.000 долара

Получава диплома. Само при показването на този документ, стартовата й заплата започва от 100.000 годишно. Но и по темата пак може много да се говори.

Я ми припомни, че имам проблеми с паметта. Колко общо бяха блоковете в АЕЦ? Колко от тях все още работят?

Едно време ходих на курсове по география. Учителят беше голям маниак на тема точни данни. Беше направил пълна справка към тогавашните цени и там ясно се виждаше колко е себестойността на киловат/час за всяка от електроцентралите - АЕЦ, ВЕЦ, ТЕЦ, ПАВЕЦ (ако не се лъжа), ДЕЦ. Тогава АЕЦ биеше по много показатели, но верно, че едно време Русия ни прибираше оптадъка. А сега нали си осрахме пътечките - дори не знам къде ги пращаме, срещу колко пари.

Но нека погледна какво си писал в новата тема



Тема Re: Значи си против?...нови [re: vens]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.02.07 22:34



Благодаря за комплимента, ако включваш и моя милост към малката прослойка...

Относно кулисите и зад тях, наясно съм доста отдавна, както и това, че кампанията беше разгърната едва, когато "отгоре" беше благоволено да се пошуми, водени от фразата: "щом не стана по тихия начин, нека видят, че можем и по шумния"...; навярно си чувал за Со3 организациите в САЩ и как им се приспадат от данъците на някои корпорации направените разходи именно към тези НПО-та?... Предполагам, че не мислиш, че всичко става безплатно в тази международна хуманитерна инициатива? Ахмак съм само аз, който вече 20 години работя доброволно и безплатно в обществения сектор на града ни в свободното си от трудови задължения време. Но така е - за някои задължение, за други - бизнес, за трети - кръст...

Пък и по-добре късно...








-

Вулканът не търпи тинята!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.