Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 28.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема какъв глас, бе, човекнови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано10.02.07 21:42



къде отиде вашия/нашя глас за АЕЦ?

Не те ли е яд, че България вече не може да продава ток на Турция и Гърция? А Турция е огромен пазар. Избутаха ни, човеко

Гадните французи ни взеха пазарчето. Щото сме дупедавци. Проста нация сме. Дори не сме и хитра. Европейски съюз, та Европейски съюз. На ти сега Европейски съюз. Целувахме чужди задници... Баси, а най-лошото е, че не се знае какво ще стане с АЕЦ Белене и кога. И тогава сигурно ще ни изкарат 1000 терци майорни и нали сме си добрички и изпълнителни.... и тогава ще сведем покорно глава. Нали така, не трябва да си разваляме отношенията с европейците.

Българинът омаловажава значимите неща и надценява не толкова значимите. Не помниш ли колко време се проточи процесът с нашето момче в Италия? Колко години бяха.. с каква психика се върна.. и колко (и дали въобще) се говори за него сега. Едва ли..

Каква е тази фалшива задруга, дето искаме да покажем? Пред кого? Пак казвам - съчувствам на сестрите и техните семейства.. и на всички онези, които си мислят, че с лепенки по колите и значи по гърдите ще променят нещата в нашата полза.

Кадафи определено се стреми към сдобряване след самолетния атентат в Англия, но от друга страна той се опитва да бъде "всичко" за своята нация. Наистина ми е бедна фантазията какво би се случило, ако сестрите се оневинят. Кадафи принципно би могъл да изплати известна компенсация на семействата, но паричните бонуси в последно време им дойдоха в повече. Така че тази стъпка според мен е малко вероятно.

Как ще реагираш ти, ако твоето дете се зарази със СПИН в някоя пловдивка болница и виновен за това е либиец, иракчанин, германец или който и да било друг? Не знам дали ти ще можеш да мислиш трезво.. колкото и да си сигурен в окаяното състояние на нашите лечебни заведения. Постави се на тяхно място..

Хайде, спирам защото наистина няма смисъл. Всеки си има своите разбирания за проблеми. Аз моите вече ги споделих. Като гледам повечето са на моето мнение.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 10.02.07 21:44.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.02.07 22:54



АЕЦ, та АЕЦ!

Що?

Политиката на ЕС по принцип срещу атомните електроцентрали се дължи предимно на "зелените" от Германия. Така, че - принципното изискване към присъединяващите е да се намалят ядрените мощности, с които разполагат. Това, че в момента на нас не ни изнася дали трябва да рефлектира в общата насоченост срещу ядрената енергетика и по възможност заменянето й с алтернативни възобновяеми и чисти източници?

За загърбването на значимите неща сигурно имаш известно право, особено като гледам преориентацията ни от Русия към Европата. Не турския, а руския пазар умишлено напуснахме и даже не искаме да се замислим за това. Що? Ами, видите ли, само вечната дружба със СИВ (пардон - ЕС) би ни гарантирал просперитет!?...

Както и да е.

Явно либийската здравна система не може да си подготви нужните й здравни кадри и прибягва до наемници, както между другото прави и в други отрасли. Нормално е да се приемат за ненарушими принципите, заложени в Зелената книга, а автора й да се издига в култ. Проблемът за политическата система в тази страна ще възникне след неговата кончина (както навярно и в Куба, Корея...). Кога и как ще стане това е проблем на недалечното бъдеще. Но в момента да щракаме с пръсти по работните си места ли? Нищо не ми коства и нося тази лентичка, та поне да покажа ,че ми пука за нашите хора. Ако на теб ти тежи, не я носи и мисли останалите за будали, ахмаци и к`во ли не. Ми и те са бекяри като над 500 хил. , които са тръгнали да търсят препитание навън щото ту е непоносимо тежко. Какво са виновни, че са ги нарочили за жертвени агнета? Ами я се запитай, ако някой твой близък беше на същото дередже как би постъпил? Пак с весел нихилизъм ли щеше да бягаш в утопичните си представи?

Благодаря за съчувствието.







-

Вулканът не търпи тинята!


Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано11.02.07 05:15



Не ми тежи носенето на една лентичка, Ветриме. Похватите не ми харесват и не се срамувам да си го призная. Не е нужно да имам замесен роднина или приятел, за да бъда съпричастен към нещо.

Обидно е другото, че тия лентички и лепенки са след колко години, Ветриме? Поне 6. Нещо много късно се сетихме, че медицинските сестри не са сами. Късно се сетихме за състрадание и съчувствие. Късно...

А за АЕЦ няма какво да иронизираш. АЕЦ е тоя, който ти бърка в джоба. АЕЦ е този, който налива милиарди в българската икономика. И това перо ни взеха. Скачайте за значими неща, бе хора. Сестрите има кой да ги оправи... Но явно либийския процес е приоритет в твоя живот - ами добре. В моя живот обаче приоритетите са други..

Наистина няма смисъл. Аз на клубен добряк няма да се правя. За разлика от теб.



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано11.02.07 14:45



аре сега по-сериозно и без заяждания и обиди на 'добряци'

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: НЕ СТЕ САМИ!!!...нови [re: Vetrim]  
Авторexploited1 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 20:35



tova trqbva6e da stane mnoo otdavna ne 4ak sega





Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.02.07 09:15



АЕЦ-ът, бате не налива милиарди в нашата икономика. по-скоро милиони са.
но в цената на тока от АЕЦ никой не калкулира разходите за складиране на отработеното гориво.
АЕЦ-ът не ти дава и енергийна независимост. И няма 100% гаранция, че няма да гръмне в някой светъл ден и да отрови цялата ни татковина.
Така че заеби го ти АЕЦ-ът.
Испанците направиха 11 мегаватова станция за производство на ток от слънцето. Германците - залагат на вятъра. Шведите градят стратегия до 2025 да са енергийно независими на база на слънце, вятър и вода.
А ти - АЕЦ, та АЕЦ.
А относно акцията за медиците - според мен няма да помогне, ама и няма да пречи. щом им се занимава на някои хора.

Редактирано от f(x)dx на 12.02.07 11:14.



Тема Re: Значи си против?...нови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.02.07 12:28



Ти ги наричаш "увъртания", аз - доводи, с които показвам защо мисля така.
Щом ти е жалко - нека е. И на мен ми е жалко, че толкова умни хора се връзват на номер, предвиден за по-широките маси





Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (luchador)
Публикувано12.02.07 17:05



Милиони? Не се наемам да споря. Значи може би пак нещо гнило има в България.

А защо никой не построи хранилище за отпадъци? Разчитаха на Русия. После им духнаха под опашката и после защо Русия не била помагала за процеса. Много се радвам, че не помага.

Енергия от вятър и слънце звучи много добре. Обаче доколкото имам представа за нещата, тези технологии са много по-скъпи от тази, която в момента използваме. Вероятно въпросните електростанции са построени за задоволяване нуждите на един район, но не и в национален мащаб. Само че в Испания слънце колкото щеш, а в Германия вода - бол. А при нас нито едното, нито другото... Но вече мисля, че много се отклоняваме от темата.

Оставам с мнението, че за незначими неща скачаме до небето, а за истинските значими - просто преглъщаме и напред. Което е жалко!



Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано12.02.07 22:33



както няма гаранция, че АЕЦ няма да гръмне, така няма гаранция и че метеорит няма да падне на земята. да инвестираме в огромни противокосмически отбранителни системи тогава!
В света са работили повече от 450 атомни електроцентрали, само една от тях за сума ти(четирдесетина) години е получила авария, и то знаем в какви времена - където Името На Съюза е по-важно от всичко останало, ако ще света да се срине. Сиреч АЕЦ си бачка ОК, ама ние нека стискаме палци да не гръмне - е, взе че гръмна
в момента работещите 442 работещи АЕЦ са проверявани по милион пъти и щом работят, значи са сигурни и не могат да причинят авария. А атомната енергия е доста по-производителна от слънчевата и вятърната, просто не е толкова екологично чиста. Ама той и бензинът не е екологично чист, нали?

Освен това
1) ние сме една от 31-те държави с АЕЦ в тях, което ни прави малко повече от останалите 100икусур държави по света
2) всяка държава, в която има АЕЦ е защитена от военно нападение. Поне се действа много по-внимателно с нея. Ако Либия да речем, решат да ни нападнат, щото утре по новините ти кажат, че медицинските сестри са изведени от спец-отряд от Либия, НАТО, Румъния, сърбия, гърция половината европа също ще ни защити като държава, в която има АЕЦ... Предимство си е, все едно да отречеш и българската космонавтика, щото в крайна сметка нищо не сме постигнали. Ама си е... еми геройство


001. You don't fear death, and won't give into torture.


Тема Re: как какъв - глас народен!...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано12.02.07 22:37



Абе и слънце и вода и вятър си имаме за такива станции, но са твърде скъпи, за нас. А, междудругото са твърде скъпи и за Албания, Гърция, Сърбия, Турция...
В Щатите, Норвегия и къдеоще не помня има някакви огромни преработвателни заводи, които използват - казвам го директно - пикнята и лайната на хората, за да произвеждат енергия, торове, чиста вода, и още много неща. Ама тея щуротии, дето са супер полезни стрували десетки милиарда долара(ако не се лъжа, де, да ме поправи ако някой е по-запознат). Аре да събираме от закуски, цигари и бензин, за да си построим такъв завод, нали е екологично чист!


001. You don't fear death, and won't give into torture.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.