Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Според вас прав ли е комшията да го е..нови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.01.07 20:08



Гледам го онази вечер - паркира на тротоара. Пък 30 метра по-нататък - място бол.
викам му "Комши, аре мръдни малко, тротоарът е за пешеходци, пък не е да речеш да няма място на улицата"
А той - "Е, айде сега".
А аз "Как айде сега бе, нали твойто и мойто дете вървят по тротоара. как да му кажа на малкия, че тротоарът е за пешеходци и там е безопасно за него, като ти си паркираш таратайката там. Да не говорим, че така плочките се чупят, а и масло ти капе от колата и въобще става кочина, за която не са виновни нито Станишев, нито Царя, нито Доган, нито МВФ, нито ЕС, а само ние. Кочината си я правим ние, пък после мърморим".
Ядоса се човекът, мръдна колата, ама от тогава нещо му е криво. Поздравявам го аз, а той - брои керемидите.

Кажете сега - не съм ли прав аз и за какво се сърди комшито да го е...



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано05.01.07 20:49



Прав си!!! На к`во се сърди не знам.


Не сме научени на ред, не уважаваме правилата, гледаме, ако може да не съобразяваме с тях... за съжаление. Лека-полека ще се цивилизоваме, надявам се - това го казвам в контекста на влизането ни ЕС. Може би ще трябва да се смени поколението, за да се случи това.



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: f(x)dx]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 23:25



Как да не си прав? Абсолютно си прав. Той се прави на разсеян сигурно щото му е гузно.

И много правилно, че "кочината си я правим ние". Нито Станишев, нит Доган, ни Царя не сам видял да хвърлят боклуци по улиците и да карат по тротоарите. Това го правят нашите съграждани, познати.



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: Фaлaнre]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано06.01.07 00:33




" Нито Станишев, нит Доган, ни Царя не сам видял да хвърлят боклуци по улиците и да карат по тротоарите."

Напиши го пак това да се посмея още малко.

Ще бъда истински щастлив да ги видя тези трите особи шофирайки самостоятелно да търсят място за паркиране...
Ако се напънете още малко ще ги оправдаете и за бездарното им управление...тези тримата,от четиримата ТОП бездарници.
Колкото до поста на интеграла-нека поясни това "място бол ",дето е на 30м,какво е?Защото ако пак е тротоар и не е място за паркиране направо си е заслужавал шамари.



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: F(x)+C]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.01.07 10:48



Ми става въпрос за улицата. Доколкото ми е известно на всяка двупосочна улица е разрешено паркирането отдясно на пътното платно, ако няма знак, изрично забраняващ това. такъв няма.
А още 30 метра по-нататък има паркинг

Сега доволен ли си?



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано06.01.07 11:47



Зависи. Ако, е имало достатъчно място на тротоара за преминаване на пешеходци след паркирането(1,5 м), комшията ти е бил напълно прав да си остави колата изцяло или частично върху тротоара.

С тротоарите се прекалява, правят се неразумно. Вече станах свидетел на първата злополука във връзка с новия тротоар около дома ми. Вече се паркира "в дясно" на самото шосе и понякога то доста се стеснява. Онзи ден един даваше назад, за да излезе и засече друг по-шосето, който беше се изнесъл малко в ляво на завоя. За щастие само се "погалиха" един с друг.

Моята лична драма е, че някой серсем ми е ударил задната броня на колата. Леко е спукана до номера, може би са минали дни, докато забележа. Така става, като се паркира покрай шосето и си нямаш собствено парко място. Все се заканвам да ида до общината, но все изниква нещо и нямам време. Развалиха, престъпно според мен, пътната обстановка около жилището ми.



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: f(x)dx]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано06.01.07 12:11



Щом така нареченото "място бол" се оказа паркинг съм склонен да си мисля,че ти си прав(стига паркинга да не е платен).Тогава комши-то заслужава шамари,дори и да е паркирал правилно върху тротоара.
Пък на тебе като ти е толкова криво,че не ти говори,защо не вземеш бутилка ракия и да се преговорите?Хем да се изясните къде е най-добре да се паркира.Мисля,че в случая един диалог би бил много по-градивен от "вирнатите носове".
Честно казано и аз наскоро имах реплики с една кака,на която моята кола и пречела да си изкарва нейната от гаража.Но не и пречи да си я вкарва.

Сещаш се,че след като може да влезе по същия път трябва да може и да излезе,ама да тръгна да обяснявам,че някой още не се е научил да кормува и че никой не е длъжен да му оставя по едно футболно игрище за маневра...нейсе остави се.Вие поне сте мъже-ще се разберете.



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.01.07 13:42



Абе тя ситуацията е малко по-сложна от описаната от мен, ама щом държите ще я опиша детайлно-
значи тротоарът по принцип е широк към два метра. след това от вътрешната му страна има около метър тревна площ, която свършва в оградата на училище. Откъм улицата има ограда с цел безопасност на децата. Та обикновено колите паркират на улицата досами оградата.
Ама има тарикати, като комшито, дето паркират на тротоара точно там, където оградата свършва.
Значи ако колата не навлиза в тревната площ - от тротоара остава няма и половин метър, което е крайно недостатъчно при положение, че по тротоара минават детски колички на път за кухнята. Пък и по закон трябва да има поне два метра.
Ако решиш да оставиш достатъчно място - паркираш в тревата. Вследствие, на което трева вече няма, ами е станало едно разорано от гуми пространство. Съответно като падне дъжд, ако паркираш в тревата при излизане разнасяш кал. като пекне слънце - калта става на прах по улицата. Същата улица, на която децата ритат топка. За счупените плочки и маслото вече разхазах. Абе мизерия от всякъде.

Аз сега знам каква му е болката - иска да му е пред входа колата. Зер ще му спадне шкембето, ако направи трийсе крачки повече. Ама се дразня, че в мизерията дето се получава нашите деца играят. Толко ли не може да го проумее.

Инак прав е F(X)+C, ще взема да купя две-три бири да се разберем. Ама само той да е - с мед да го намажеш.

Въобще въпросът си е принципен



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: f(x)dx]  
Автор OPONENT (непознат )
Публикувано06.01.07 14:42



Мисля че положението по принцип е по сложно.
Например живея в Тракия
Зад блока ни има и паркинг и достатъчно място. Обаче никой не паркира там а на шосето пред блока.Пречи се и на пешеходците и на пътното движение. Ще попитате ЗАЩО. ПРичината е че няма осветление и колите са на тъмно макар и между блоковете.Страхуват се от кражби.Които познава Тракия знае и мястото за което говоря-до бившето кметство.
Ето 2 лампи само и нещата щяха да са други.Защо не си поставим ние ли.Защото е не е близо до блока



Тема Re: Според вас прав ли е комшията да го е..нови [re: OPONENT]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.01.07 15:48



Оправдания, батка, оправдания.
Не сте малки деца, проявете инициатива. В общи линии - събирате се комшиите, събирате по 10-20 лева, правите подписка, молба, писмо както щеш го наречи и отивате в кметството на Тракия. Казвате на съответния служител, че сте готови да финансирате общината да ви сложи две лампи. Или дори, ако щете - просто искате общината да ви разреши, пък вие ще намерите начин.
можеш да попиташ Комита как и къде да дадеш предложение за лампите.

Това за твоя случай. Нещо за моя да кажеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.