Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Толкова ли е трудно да се проумее  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.12.06 13:24



Че когато регулировчикът е с гръб към теб НЕ МОЖЕШ да навлизаш в кръстовището?
и това важи както за автомобилите, така и за пешеходците. и ако се спазва това просто правило, няма да се случват неща като това, на което станах свидетел преди малко. Една лелка реши да си пресече въпреки, че полицаят беше с гръб към нея. В резултат на това се озова първо на капака на едно Ауди, а от там на земята. В Аудито пък се натресе един бакшиш.

Картинка просто

Въобще толкова ли е трудно да се проумее, че правилникът за движение по пътищата е измислен, за да бъде лесно, удобно и безопасно за всички?



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано20.12.06 17:03



Нещо не ми е ясно. Аудито десен завой ли правеше?



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.12.06 17:51



не, вървеше си направо с намерение да мине зад гърба на катаджията.



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано20.12.06 18:12



Значи, не става пак съвсем ясно...

Ако, се приеме, че Аудито е вървяло все на право(и, разбира се, не е било в нарушение), наистина пешеходката е виновна за инцидента. В този случай обаче, не може да се каже, че регулировчикът е "с гръб" към пешеходката. По-скоро е ребром спрямо нея. Въобще такъв термин не върви спрямо положението на пешеходците, те минават в страни от униформения...

Както и да е, първо колко пешеходци, особено "лелки" са запознати със знаците на регулировчика? То, и автомобилистите, които ги знаят, са малко. Второ, знае се, че водачите на МПС трябва да са особено внимателни към пешеходците. Така че, вероятно този с Аудито ще го отнесе...



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.12.06 08:45



Ребром бил регулировчикът - бабината ти трънкина. Той се е изтъпанил в средата на кръстовището и гледа на изток. Лелката идва от запад по тротоара, който е от ляво на регулировчика. според теб коя част от неговото тяло е към нея? носът или задникът? Ама звучи малко грубо да каже, че е бил с гъз към нея, ама ей на казах го.
Ся, ако седнем да философстваме трябва да се признае, че лелята се пада не точно зад полицая, ами на десет метра встрани от него, демек не е точно на запад, ами на северозапад. И следователно, ако теглиш една черта от нея до полицая тя ще свърже нейното рамо с неговото рамо, но само в момента, в който въпросната лелка е на ръба на тротоара и се кани да пресече. Ако се върнеш мислено десет крачки назад, тогава вече ще видиш, че тая линия свързва нейния нос с неговия гръб (или гъз, както искаш го възприемай)

Иначе не съм съгласен, че лелката е невинна защото не познавала знаците на регулировчика. Първо тия знаци са посочени в Закона за движението по пътищата и непознаването на закона не е основание за неговото неспазване.
Второ как аджеба другите двама-трима пешеходци можеха да стоят и да чакат да им дойде редът, само тая лелка - праска както и скимне? Ей сега като я насиниха едно хубаво другия път ще се оглежда по половин час да види какво става. Трето шофьорът си кара според правилата, лелята му изскача отпред, човекът каквото можа направи - наби спирачките, ама пътя хлъзгав заради първия сняг. че и павенца, мамичката му - намокрят ли се стават като стъкло.

А че ще го отнесат водачите - то е ясно, ама не е справедливо.

и на мене думата ми беше не толкова за конкретната ситуация, ами за факта, че все още хората у нас упорито отказват да спазват правилата за движение. все едно не са измислени за удобство и безопасност. Ми като е така - да се търкалят по капаците на колите, деба и тъпаците.



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано21.12.06 12:46



Ами аз отдавна съм на мнение, че и пешеходците трябва да поемат отговорност при ПТП, а не само водачите.
Да не говорим, че НИКОГА не съм виждал глобен пешеходец или велосипедист, макар и по закон да има предвидени глоби.
Така освен горепосочените лелки и бабички, дето пресичат както им скимне, ще се преустанови и практиката на някои пешлеменца, дето са решили да правят пари, като се бутат пред колите по кръстовищата и после изнудват шофьорите





Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано21.12.06 16:09



към велосипедистите и пешеходците прибави и каруцарите, дето не само, че пречат на движението, ми и загрозяват цялата гледка още повече. визирам една определена социална група



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.12.06 16:30



аааа, Петел, това е расистко изказване и аз призовавам към модератора да го изтрие или редактира.



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано21.12.06 18:45



май си ме разбрал погрешно
загрозяването на гледката не е от водачите на каруците, а от самите каруци, коне/магарета/катъри/мулета, изпражненията им(на конете)....



Тема Re: Толкова ли е трудно да се проумеенови [re: f(x)dx]  
Авторwalkerrrr (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 21:07



Освен спирачките, човекът с аудито е трябвало да набие и лелката. Пешеходец съм, но не мога да си кривя душата - по улиците е пълно с малоумници, движещи се пеш. Най ме вбесяват на площад "Съединение" при два подлеза на 200 метра един от друг тъпанарите жулят по диагонал през булеварда!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.