Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 23.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 23:27



Съвсем правилно си забелязъл "усещане за масивност" в блоковете до моста "Герджика".Това е и основното послание от сградите строени в стил "сталински"-незначителната /или липса на/стоиност на отделната личност.Има на още няколко места от тях,уверявам те-не са удобни: огромни стълбища и малки апартаменти !



Тема Re: късният час е виновеннови [re: Peshev]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано21.11.06 21:17



Ооо не говорех за тези изродските блокове дето покривите са им с керемиди до моста на Герджика. Тези са адски зле - от задната страна са жълти и изглеждат като огромни домове за психично болни. Имал съм интимна половинка в един от тези блокове. Връзката също беше кошмарна и свърши зле.



Имах предвид онези по-новите високи блокове, които се намират в близост до следващия мост - бетонния. Едни са разположени с лице към Васил Априлов, а другите са на "Дунав". Гледани от центъра леко наподобяват мини небостъргачи. Иначе в близост и отвътре са едни ретро бетонни мастодонти.

Редактирано от oneandonly на 21.11.06 21:18.



Тема Re: късният час е виновеннови [re: Peshev]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано21.11.06 21:47



Прав си за абсолютно всичко. Общият брой жители на този мегакомплекс във Варна е 136 000 души. Обхваща 4-5 комплекса (районите "Вл.В." + "Младост"). Това е повече и от населението на Люлин.

Последно като бях във Варна обаче (преди 4 години) все пак имаше разни празни пространства между тези квартали. Не знам, при сегашния темп на строителството сигурно вече са напълно сляти.

Колкото до изходите от Тракия - с този новия наистина ще станат три. Булевардът през Лаута ще има кръстовище със Санкт Петербург, но то няма да е Т-образно. Продължението ще бъде предвидената за разширение улица "Лев Толстой", която в северния си край прави връзка с бул "Княгиня Мария Луиза".



Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 23:01



Съжалявам за връзката от "изродските блокове"-надявам се загубата да е компенсирана вече


Блоковете след моста на ВИХВП бяха на съвета преди време и предназначени за млади семеиства,не съм влизал в тях,но преполагам не са с големи апартаменти.В единия от блоковете до бул."Дунав" съм влизал и оттогава мисля за обитателите му ,като за изключително стабилни /психически/ хора!Не е сигурно дали ще си позволя подобно преживяване в следващите години.
Ползата от жилищни блокове,по-високи от 5 етажа,за мен винаги ще е спорна, но разбирам,че и с това се отдалечаваме от темата



Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 00:14



Благодаря за инфото относно броя на жителите!Не ми се ровеше,а бях убеден /лични впечатления/,че населението е много повече от това на "Тракия".Нови строежи в тези комплекси не се забелязват , с изключение на сгради с обслужващи функции-явно жилищните се предвиждат другаде,споменава се за комплекс "Галата" /елитен/ и т.н.В този смисъл така нареченото "уплътняване на междублоковите пространства" в нашия коплекс "Тракия",не допринася с нищо за удобството на вече живеещите в него!
Относно предвидения още един изход от "Тракия",а именно този през парк "Лаута",позволи ми да не се съглася с ползата от него!Това ще е поредния пример за липсата на интелект при решаване на проблеми с движението в града.Улица "Лев Толстои" едва ли може да бъде разширена-просто няма накъде,а и какъв е смисъла да минаваш по нея,с всичките хора от околните блокове,децата от училището,да се друсаш по "легнали полицаи",да изчакваш непрекъснатия /почти/ поток коли откъм военните блокове и всичко това за да излезеш на бул. "Мария Луиза"-покраи SPS не е ли за предпочитане !?Смисъл би имала една връзка към бул. "Менделеев",но едва ли е предвидена! Всичко останало ще конкурира по смисъл прочутата и "създадена под патронажа на кмета" Велоалея в парк "Лаута",а всъщност представляващ разчертан с бяла боя тротоар на бул."Санкт Петербург" !



Тема Re: мода, Петльонови [re: Бepeзka!]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано27.11.06 15:02



... супер е на село! фелдшерът идва веднъж на 2 седмици от съседното село, попът - също, дори за погребенията трябва да ходи кола да го взима, къпането става в корито в мазето, а тоалетната е на двора - еееееееех, идилияяяяяя...




Мъжете знаем защо!

Тема Re: късният час е виновеннови [re: Peshev]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано27.11.06 15:23



добре - що говорите глупости - как ще има само два входа/изхода "Тракия":
- откъм SPS, включително през Лаута или през Мария Луиза;
- откъм Скобелева Майка;
- Откъм Ягодово;
- Откъм ЗЗУ;
- Откъм Мебелна къща...

Хаде да не се изказваме едно-към гьотери!

А, що се отнася до блоковете - единствено в "Тракия" са изцяло съобразени дори и с доста психологически закони - както за пространствено разпределение, така и за модулност, още повече - и за цветово оформление! Отидете където искате в София, Варна или Каспичан - навсякъде са бледосиви или пепеливо бели, без никакъв цвят и без никаква модулност на конструкциите... (мога да споря много на тая тема, както и да преведа достатъчно научни доказателства - имам и кетап за това

)


Мъжете знаем защо!

Тема Re: късният час е виновеннови [re: 747]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано27.11.06 18:02



Ммм яко! Обичам хора, които разбират от урбанизация и инфраструктурна организация.

Междудругото, виждал ли си новия общ устройствен план на Пловдив? Какво ти е мнението за него?



Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано27.11.06 18:19



от урбанизация и инфраструктурна организация не разбирам, ама разбирам от психология и прилагането й в практиката, вкл. и в сфери като жизнена среда на индивида. иначе - не съм виждал устройствения план... това лошо ли е?




Мъжете знаем защо!

Тема Re: късният час е виновеннови [re: 747]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано27.11.06 18:43



Не е лошо.



Според мен планът е странен, някак налудничав. Имам няколко карти които мога ти пратя, ако те интересува. Общинарите са разработили 3 плана за развитие - тепърва ще се избира кой всъщност да остане.

Но като цяло идеята им е следната: застрояват нова територия, която на мен ми се вижда към 40-50% от сегашната. Тази територия ще се използва за жилища, училища и най-различни офис и търговски сгради и ще се простира на западната, южната и част от северната граница на сегашния град. С други думи - свързват Кичука и Коматево чрез бурно строителство (на юг от Кичука все едно се появява още един Кичук), освен това разширяват Коматево на запад, свързват Смирненски и Прослав, като новите тертиории продължават и след Прослав чак до околовръстното. Чак до околовръстното ще се простира и нов жилищен квартал само че на Пазарджишко шосе. Той ще бъде свързан чрез нов мост над Марица с бъдещия Прослав север. Общо до 2025 ще се построят три нови моста над марица - този, един, който ще дублира сегашния релсов мост до Руската гимназия и един в района на Столипиново. От другия бряг (срещу Столипиново) също е предвиден нов крартал. Предвижда се мини студентски град с общежития зад новата сграда на ПУ и също там - голм нов жилищен картал.

Ще им и общо четири вътрешно градски магистрали (с по 3 ленти в платно). В момента за такива се считат бул. "България", "Санкт Петербург" и продължението му през надлез Родопи.

Та........100 тона ново строителство и квартали, територията на града се увеличава наполовина........и тук идва най-абсурдното! Специалистите правят проект през 2025 години във всички тези сгради (сегашни и бъдещи) да живеят между 308 и 328 хиляди души, което е със 50 до 70 хиляди по-малко, отколкото са към днешна дата. Супер странно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.