Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 16.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: А ти да нямаш дядо фашист??нови [re: f(x)dx]  
Автор VUNDERKlND (свръхинтелект)
Публикувано08.12.06 01:17



Никога не съм чел учебник по политиконоимка от 1976 това е плод на твоята фантазия, а това че съм казал какво ми е казал даскала по икономика не означава че сляпо му вярвам, както ти го изкарваш, а просто че от многото мисли, които той е изказал аз съм преценил със своя ум и интелект една мисъл, която според мен е вярна и затова просто споделих тази мисъл.Но това не означава, че като някой малоумник съм вярвал на всяка негова дума.Това което пиша е формирано главно на житейския ми опит както и разбира се благодарение на моя свръхинтелект.
И другото нещо което твърдя е ,че през Социализма живота на българите беше по-спокоен ,по-сигурен и имаше като цяло по-висок жизнен стандарт отколкото сега.Доводите вече ги дадах но нека да преговорим урока
безплатно здравеопазване,ниска престъпност,ниска безработица,достъпно образование на ниски цени,по-евтин бензин,по-евтино топло,по-евтина храна и като цяло по-голяма покупателна способност,спорт достъпен за всички ,а не само за тези които могат да си го позволят.
Считам че това е нещото което никой не може да обори, щото все пак е трудно да се опиташ да докажеш нещо което не е вярно.......

ДА СИ ИСТИНСКИ ПЛОВДИВЧАНИН ОЗНАЧАВА ДА СИ ФЕН НА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!!


Тема Re: А ти да нямаш дядо фашист??нови [re: VUNDERKlND]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано08.12.06 04:23



тъпак си ти а не вундеркинд

, добре че интеграла е спрял да се хаби с теб .Иначе виждам че ти е обяснил за пазарната икономика ама ти не схващаш .И какво повтаряш като папагал
Безплатно здравеопазване -имаше и то качествено
Ниска престъпност - не чак толкова , просто крита и неизнасяна информация по медиите , то тогава имаше само Земеделско Знаме и Работническо Дело
образование -безплатно .. така е но с връзки както ти каза интеграла , инае духаш супата особено ако си бил предприемчив бизнесмен преди 9 ,само това е трябвало
по ефтино топло -аха , зная аз
и по голяма покупателна способност -Какво ще си купиш бе кат в магазините нямаше нищо както ти обясняваха .Пари има , ама няма стока , на тва ли му викаш покупателна способност ?
А спорта -хм , в Олимпийски Надежди бяха все заслужили ... по линия на бащите им и дядовците им а ти ми викаш че бил достъпен . Може .. на махленско ниво А ти не си свръх интелект а най обикновен пубер който само е чел и слушал как се живее по времето на комунизма .
Абе не си можел да изкараш 20 кинта намесецза да си платиш таксата за футбол .Ами утре като отидеш да следваш в унивирситета как ще си плащаш таксите за семестрите или ще разчиташ на тате и дядо
Звучиш ми крайно неоеринтирано ,а и ме напуши смях заради 20 лв които не си можел да извадиш , а тук се пишеш за вундеркинд
Мали .. яко съм се насвяткал за да прочета 150 мнения по темата и куп глупости за Тракия че бил най големия квартал , или почти де което определено не е вярно , щот съм живял 5 г там .Пък и да тръгна да пиша на някъв измислен вундеркинд който си няма понятие какво е било , вундеркинд ама 20 кинта не мое да изкара



Тема Re: А ти да нямаш дядо фашист??нови [re: VUNDERKlND]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.12.06 13:51



Виж, братле, дай да уточним сега нещата, за които спорим.
Ти сравняваш най-добрите години на социализма с най-лошите години на пазарната икономика (някои им викат преход). Круши с ябълки как ще сравняваш?
Като си толкоз опън, що не поразпиташ за годините 1944-1961 имало ли е безплатно и качествено образование, здравеопазване, евтин ток, спокоен живот и други такива. Аре моля ти се прояви го тоя твой свръхинтелект и стига си съпоставял несравними неща.

да не говорим, че много от това, което изтъкваш е просто някакъв мит. Като достъпният спорт например. Толкова достъпен, че мен не ме пуснаха да тренирам баскетбол щот съм бил нямал 185 сантиметра. Баси тъпнята. По същото време Спъд Уеб, който е висок точно колкото мен спечели конкурса за забивки в НБА. Верно, че можех да тренирам спортна гимнастика или шах, ама първото не ми беше интересно, а за второто се иска свръхинтелект като твоя, пък аз съм си едно обикновено момче.
Същата работа и с високата покупателна способност. Ми висока ще е като в магазините има само хляб, мляко, салам, кашкавал, паста за зъби и други такива от наистина първа необходимост. И всичко беше еднакво. мебелите, дрехите, обувките всичко. За да е евтино, трябва да се произвежда масово. Прост закон на икономиката. на някой това може да му харесва, но на повечето хора - не. Да не говорим, че когато в нормалните страни са гледали цветна телевизия, при нас радиото е бил свръх лукс някакъв. Ма какви телевизори, какви пет лева? То като дойдеше празник и бирата по магазините свършваше. Имаше и такива куриози - отиваш с колата пред входа на бирената фабрика, като излезе камиона и караш след него, за да видиш в кой магазин ще я закара. Е, това сега не е ли простотия? И гледахме да купуваме бира в зелени бутилки, щото "парцалите" там си личаха по-добре.

Ниската престъпност до голяма степен бе постигната с изключителен контрол. Нещата стигаха до там, че трябваше да си пазиш фактурите за покупка на електрическа печка Елва отпреди десет години примерно! Иначе могат да те набедят, че си я откраднал.

Да не говорим, че може би умишлено, си затваряш очите пред факти като: ограничение на свободата на пътуване, режим на тока, силно замърсяване на околната среда в някои региони вследствие оборудването на предприятията с остарели технологии, така нареченият Възродителен процес, престъпното (не само според мен) прикриване на аварията в Чернобил, софийското жителство и още много други.

Затова, приятелю, ти предлагам в спора да сравняваме "социализма" с "пазарната икономика" по принцип. Ако искаш можем да сравняваме България в най-хубавите години на социализма, когато наистина имаше някакъв що-годе сносен стандарт с някоя произволно избрана действаща пазарна икономика.

Ако не си навит, аз съм до тук. Не виждам смисъл да се хабя в сравняване на несравними неща. Нито имам амбиции да ти отварям очите. ВЕрвай си в каквото си искаш. Не ми пречиш



Тема Re: А ти да нямаш дядо фашист??нови [re: f(x)dx]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 23:11



Много добре го написа. Ясно и изчерпателно.
Правилно е това, че той си базира мисленето на най-добрите години на Социализма които са били 70-те и началото на 80-те. След 84-85 и Перестройката всичко тръгна надолу и Възродителният процес довърши соц.икономиката- дефецити, салами кучешка радост, режим на тока и ред подобни простотии.
На България и е било необходимо към 20 години след 44 за да достигне нивото на икономиката от 1941. За какво говорим тогава?



Тема Re: Кой построи Тракия?нови [re: lrishstout]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано09.12.06 15:49



Това е като онзи мит, че мачовете между Локо и Ботев били уредени при всички случаи, в които Ботев печели или завършват на равно... Единствените "истински" мачове били само когато Локо печели...



Или възможно най-баламурския мит, как Ботев не бил печелил срещу Локо 9 години... Нищо, че 5 от тези 9 години Локо и Ботев бяха в различни групи, и че има приятелска среща преди 5 години, също спечелена от Ботев.

Важното е, че ние не си знаем историята и "робуваме" на митове...

Имахте си вашите 15 минути слава - радвайте им се, но не закачайте нас...




Тема Re: Кой построи Тракия?нови [re: Fallen_Angel]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано09.12.06 21:58



Фолъне, не те знам на колко годинки си, ама имам подозрения вече.

Преди време, когато вие имахте период без загуба от нас, и като по време на същия период също не бяхме известно време в една група поради нашето изпадане, вие ревяхте като ощипани при всеки равен мач, че мачът е бил уговорен? Бил ли си съзнателен по онова време?

Малката разлика е, че тогава мачовете си бяха мачове - не можеш да играеш ганкиното пред 35 000 на голямата къща. Докато нулевото равенство миналия сезон си беше ясен мач отвсякъде. За това сме на едно мнение с много ваши, които не се изхвърлят напразно.

Така че, Фолъне, авторите на митове пак сте вие. Между другото, по време на посочения от мен ваш силен период, ние същи имаме победа над вас, и то не в приятелски мач, а в мач за Купата на България, който много удобно пропускате



Ние знаем и за вашата слава и за нашата, а вие - вие сте щрауси

Slainte!

Тема Re: Кой построи Тракия?нови [re: lrishstout]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано09.12.06 22:17



Ама верно ли подозираш? Съвсем честно? Еййй, браво, само в това не ме подозираха! Айде сподели подозренията си с публиката, нека не тормозим хората, може некой от тех да има слабо сърце и да не издържи...

Аз от фен на Ботев не съм чул да говори за "Какво не било виждало 9-годишно дете в Пловдив", явно ти познаваш други фенове...




Тема Re: Кой построи Тракия?нови [re: lrishstout]  
Автор koмитa (български)
Публикувано10.12.06 11:03



Ало махмурлията, случайно да си спомняш как завръшихте с нас в шампионската ви година, на нашия стадион? И този мач ли беше уговорен, ам?



Тема Re: Кой построи Тракия?нови [re: lrishstout]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано10.12.06 13:58



шефе, свали първо черно-белите очила и тогава се докосвай до това чудо на техниката клавиатура



Тема На трите папагалчета в едно отговарямнови [re: пeтльo]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано10.12.06 14:27



Фолъне, не си чувал, щото явно не си бил на необходимата възраст тогава. Явно не знаеш и за кога иде реч. Точка по въпроса.

Втория папагал - къде го чукаш, къде се пука. Аз ти говоря за един точно определен мач на нашия стадион, ти ме питаш защо гоним негрите в Америка. Поредното адекватно жълто мнение.

Третия жълтурко ако беше опитал да се включи с нещо съдържателно по темата, можеше да получи отговор. Очевидно няма капацитет да го направи. Детинщините се разиграват край Аджисана.

Slainte!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.