Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 21.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
Автор Calis (Елф ;))
Публикувано27.11.06 19:00



Въх малее :) Искам да ги видя тези планове ! Голямо строителство ще падне. Интересно ми е за тези толкова много нови квартали какви паркове и зелени площи са предвидили.

Money, so they say
Is the root of all evil today.


Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано27.11.06 21:15



ми, според последните данни на НСИ, Пловдив, макар и втори по брой население, е едва пети по площ!



град..................население...............площ
Бургас................189 245...............218 828
Варна.................311 796...............168 692
Плевен...............113 700.................85 087
Пловдив.............341 873...............101 981
Русе...................157 540...............127 124
София.............1 148 429...............492 029
Стара Загора.....141 480.................85 786

В тоя смисъл - не е лошо малко да го поразширят, че е срамота, дет` се вика
Иначе, мен, специално, много ме е яд, че едно от малкото хубави неща в Тракия - огромните междублокови пространства (е, обикновено с треволяк и бурени) - напоследък неумолимо и безвъзвратно изчезва...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: късният час е виновеннови [re: 747]  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 22:26



Ти от незнание ще разбиеш мита за 2 по-големина град на BG. Тези данни с за землищата на населените места. Там има села дето с по-големи и от Пловдив.
Защото не си свалиш "Областна стратегия за развитие - Област Пловдив 2005-2015г." там има таблица с баланс на територията. Пише, че община Пловдив от общо 101981дка, 53243дка е урбанизирани територии, което е площ на град Пловдив. Земеделски територии с 41906дка, който са свободни за разширяване на града.
След Пловдив е община Варна с 48837дка урбанизирана територия.

http://www.pd.e-gov.bg/?pid=scr&pg=strategii




Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано28.11.06 10:07



Може да му е странно но човека, че ако тръгнем да се "фалим", една тема и 70 постинга няма да ни стигнат...

Пловдив няма нужда от хвьлене, батце, набий си го в главата... (това е за човека пред Единстветния)




Тема Re: късният час е виновеннови [re: Toшo]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 11:48



освен това обшина варна е града + няколко села а доколкото ми е известно община пловдив включва само града(може и да греша).следователно е нормално за варна данни да са по-големи(както и за бургас,русе и т.н.)



Тема Re: късният час е виновеннови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.06 16:52



Че какво му е абсурдното, бе човек?
явно идеята е да има по-малко панелки и ЕПК-та и повече къщи. повече зелени площи, повече спортни площадки, магазини, офиси, паркинги и т.н.
Дали ще стане - не знам. Но знам, че Пловдив има нужда от една хубава спортна зала за поне 5000 души, от още няколко плувни басейна, от един голям и хубав парк, от нови училища (ама всяко със собствено тревно игрище за футбол, закрита зала за баскетбол, волейбол и тинтири-минтири, с компютърна зала, с лаборатории по химия и биология, с паркинг отпред, където да спират родителите и учителите, а не като сегашните. Кочо Честименски например прилича ли ти на училище?). Трябват и още куп други неща, за да се превърне Пловдив в един модерен, удобен за живеене и красив град. За всяко нещо трябва място.

А че населението на града ще намалява, не че е сигурно ама все пак по-малко деца се раждат от преди 20 години, пък и много хора се изнасят да живеят в околните села и градове.



Тема Re: късният час е виновеннови [re: Toшo]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано28.11.06 17:54



линка разгледа ли преди да рИвеш?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: мода, Петльонови [re: 747]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано28.11.06 18:38



Ау, стига бе! Че ме полазват тръпки от такава идилия... Не мож ме убеди и т`ва е. Имам някаква представа за теб - преди време те четях в клуб ЧР. Ама `ич не вярвам, че се къпеш в корито у мазето и ходиш да пишкаш на двора





Тема нищо чудно няманови [re: oneandonly]  
Автор Otto Kluge (nazi)
Публикувано28.11.06 21:47



Всичко звучи много добре. Дори прекрасно. Мисля обаче, че има нещо, което или не си прочел (защото в момента преразказваш) или не си разбрал както трябва.

Не мисля, че след всички тези преустройства населението ще е между посочените цифри, защото то сега (официално) е толкова. От това, което прочитам, оставам с впечатлението, че в новопостроените сгради ще се помещават толкова хора. Т.е. ще има увеличение на населението с приблизително 30-35%, което звучи много добре. От друга страна обаче се чудя как на тоя отрицателен прираст ще има увеличение на населението. Въпреки, че определено Пловдив е град с голямо бъдеще, защото сега се подценява - от една страна курорти като Варна и Бургас, а от друга страна столицата София.

Не разбрах какви са тия 100 тона ново строителство





Тема Re: нищо чудно няманови [re: Otto Kluge]  
Авторoneandonly (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 01:07



Не, пич, не греша. Имам документите черно на бяло.

Дай си мейла да ти ги пратя и да ахнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.