Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 23.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Тема Кои идиоти решават...  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.11.06 11:12



...как да се облагородява "Тракия"? Ето, сега строят един тротоар(между 109 бл. и 106 бл., покрай шосето), без въобще да помислят как точно трябва да минава. Губят се десетки паркоместа, няма къде да си оставяш колата. На кого му пречеха колите, кой искаше тротоар там?! Десетки години нямаше нищо такова, пешеходец в този район не знам да е блъскан. Напротив, има блъснати коли, паркирани близко до шосето, а сега ще трябва да се паркира на самото него - просто няма къде. А, ако толкова трябваше тротоар, защо не се направи навътре, като се запазят паркоместата, които се допират(тези, които още не са разрушени) до самото шосе, както е на други места? Защо се заграждат места, които можеха да станат паркинги? Колите стават все повече и това е голям проблем. Разбирам, че трябва да се усвояват пари и да се дава бач на мангалите-гласоподаватели(които редят по три метра на ден), ама трябва да се мисли...





Тема Re: Не веше ли тамнови [re: Sargon lll]  
АвторAmJ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 02:14



катастрофата преди 2 месеца, при която кола блъсна баба, майка и бебе на няколко месеца в количка???





Тема Re: Не Беше ли там - извини менови [re: AmJ]  
АвторAmJ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 02:21







Тема Re: Не веше ли тамнови [re: AmJ]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано06.11.06 08:02



Този инцидент не беше до 109 бл. в Тракия, но това няма никакво значение. Факт е, че на много из междублоковите пространства в квартала няма свестни тротоари. За съжаление.

Но съм на мнение, че когато нещо се прави, трябва да се мисли, а не да ни води инстинктът. Sargon за съжаление е прав.



Тема Re: Кои идиоти решават...нови [re: Sargon lll]  
Автор koмитa (български)
Публикувано06.11.06 11:03



В Тракия са сформирани съвети на живеещите в района, които периодично се събират в кметството и дават идеите си за това как да се облагородява района. изпълнението го прави кметството в Тракия, но както ти казах, съгласно съветите на самите живеещи в района. А гаражи може да има само в определените за това места, а не там където някой е решил, че му е удобно да паркира и да си слага гараж.



Тема Re: Кои идиоти решават...нови [re: koмитa]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано06.11.06 11:36



Не става въпрос за гаражи, а за паркоместа.
Ако ти се идва - ела и погледни какво става до 109 бл. и пред 106-ти в Тракия.
Дори и аз, като неживущ там, си задавам въпроса - къде биха спирали хората в този случай.



Тема Re: Кои идиоти решават...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор koмитa (български)
Публикувано06.11.06 12:44



Отиди в кметството и се оплачи, пусни жалба. Сигурен съм че ще ти обърнат внимание/това не е сарказъм, а истината/. Човек трябва да си търси правата, първо по законоустановения ред.
+ това кмета има всеки ден приемни часове. Отиди и му го кажи лично, сигурен съм че ще получиш разумен отговор или дори решаване на проблема. Обаче го търси другата седмица, че тази е в отпуска.

Редактирано от koмитa на 06.11.06 12:46.



Тема Re: Кои идиоти решават...нови [re: koмитa]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано06.11.06 13:08



Sargon да се оплаква - той (и не само) е ощетения.
Иначе - благодаря за информацията. Много мило от твоя страна.



Тема Re: Кои идиоти решават...нови [re: koмитa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано06.11.06 18:07



Нищо не съм чувал за подобни съвети. Кой ги избира тези "съветници"? Във всеки случай никой не ми е дал възможност да избирам. И си мисля, че тук трябва да се действа не само по нечии мъдри съвети, а и с практическа собствена мисъл от страна на проектантите. Имаше няколко начина да се направи тротоар там така, че да бъдат доволни и пешеходци, и автомобилисти(поне от части).

Днес ми затриха паркинг-мястото. Разкопават и отсреща. Скоро пред входа ще останат общо пет-шест места. Апартаментите са 37.

Ще трябва да паркираме на шосето, ще се стесни платното за движение и ще има катастрофи. Особено като се заледи.

За съжаление ходя на работа и нямам много време, за да отида до общината. Но, ще се постарая да го направя и да разбера кой плитък мозък е измислил всичко да се изгради по този начин. Нямам нищо против благоусторйствата, браво - отлична идея, но трябва да се правят с малко мисъл. Когато установя(ако, успея), кой е авторът на този идиотски план, ще му подаря една тиква!



Тема Re: Не Беше ли там - извини менови [re: AmJ]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано06.11.06 18:28



Не мисля. Поне аз не съм чул да е имало какъвто и да било инцидент около нас. Иначе е редовен номер да се блъскат в коша за боклук...






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.