Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 17.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Задължителни светлини!нови  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 18:51



Най-после


За сега от 01.11.2006 до 31.03.2007.
Гледам доста шофьори май не са чули наредбата.
Какъв ли ще ни е европейския съюз с тая изпълнителност дето я имаме



Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано01.11.06 21:50



Първите осем дена щели само да правят забележка на шофьорите, които не са си включили светлините и през деня, а след този срок - глоба 20 лв.

Аз съм изпълнителна и си ги включвам. Може би половината от колите по улиците днес бяха със светлини. Все пак е новост. Докато всички научат ще мине време... Нашият общ познат-полицай, примерно, тази вечер още нищо беше чул по въпроса, та аз го светнах





Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.11.06 12:21



Ами откъде да чуе човек - ако не съм гледал новините оная вечер, така и няма да знам. Смятам, че след като става дума за нещо толкова мащабно и сериозно - си трябва поне малко плакати или билбордове да се сложат, както и някой спот по телевизиите.
Вчера гледах 2 учебни коли как си джиткат без светлини - след като полицаите и инструкторите не знаят, редовия шофьор на врачки ли да ходи, за да разбере дали някой закон не е приет оня ден и го чакат ХХ лева глоба??
Или сутрин да четем "Държавен вестник" с кафето



П.П. Съвсем сериозно - един малък плакат във всички бензино- и газстанции ще реши много ефективно въпроса, а не струва кой-знае колко...

Редактирано от vens на 02.11.06 12:22.



Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.11.06 12:45



то затова от първи до осми ноември КАТ само ще предупреждава, а няма да глобява шофьорите



Тема да, парадоксалнонови [re: vens]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано02.11.06 13:17



Аз тази сутрин видях 3 учебни коли без фарове.
Явно инструкторите са отшелници и нито радио, нито телевизия слушат. Пък и шофьорските курсове доста ги занемариха напоследък. От това страдат не само учениците, а всички по пътя.





Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторШoфьop (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 15:20



И аз научих от колеги,че трябва да карам със запалени фарове!По нито една от медиите не съм чул да стане на въпрос за това.И за какво е всичко това-по-рано по телевизията даваха док.филм за Австрия,където направили същия експеримент,но така или иначе ПТП-тата не намалели.Освен това статистиката показала,че колите боядисани в ярки цветове по-често претърпяват ПТП,макар,че трябва да се виждат по-добре.Все пак,ако това наистина ще спаси човешки живот си заслужава да бъде пробвано.



Тема Re: Задължителни светлини! [re: Шoфьop]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.11.06 16:11



статистиката, пич, е нещо относително. ПТП-тата може да не са намалели, защото колите стават все по-бързи и мощни примерно.
аз като шофьор, а и ти предполагам знаеш, че една кола със запалени фарове се вижда доста по-добре. особено в сумрачно, дъждовно, мъгливо време. особено полезно е това за пешеходец, който се кани да пресече между паркирани до тротоара коли. той може и да не забележи кола движеща се по улицата, но светлините ще види.
Затова и карам със запалени фарове. А иначе по БТВ поне пет пъти го казаха. явно не гледаш тази телевизия



Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.11.06 18:23



Е, не е съвсем така - аз например рядко гледам новини. Такъв ми е режимът, че не остава време. А вестници не чета. Попаднах веднъж на информация за фаровете, ама си беше чиста случайност. А за закона научих от познат, което също си е случайност.
Продължавам да смятам, че такива мероприятия, засягащи всички шофьори, трябва да бъдат обявявани не само по новините. Не само за фаровете, ами и всички промени в закона за Гражданската отговорнот, винетките и т.нат.



Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: Шoфьop]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано03.11.06 10:51



Интеграла правилно ти каза - статистиката е нещо доста относително, според която аз правя секс 1.7 пъти седмично



Светлините са хубаво нещо. Няма да обеднеем като купуваме крушки по-често. Кола със светещи фарове се забелязва много по-лесно. Да не кажа колко умници срещам всеки ден в 5 часа вечерта без фарове - АМА ТОЙ ВИЖДАЛ, разбирате ли

Закон и яки глоби.

Аз карам вече 13-та година със запалени фарове - и денем, и нощем, разбира се. За това време съм сменил само 1 чифт крушки - ако щеш вярвай. Сега съм на втори - NARVA. Надявам се модераторите да не сметнат това за скрита или явна реклама.

Успех!



Тема Re: Задължителни светлини!нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 17:56



Станиславе.Мискинино!(Това обръщение става ли или пак не ти харесва?Кажи как да се обръщаме към теб!)Абе вие с интеграла да не сте заформили нещо партийно,а?Гледам тук продължавате провокациите и манипулациите.Защото ако това не са провокации и манипулации,значи сте мазохисти.За станислаффф съм почти сигурен,че това е така,щом от 13 години кара на фарове през деня,без никой да го е молил за това или да му е нареждал!!!Само 1 комплект крушки бил сменил.А колко акумулатора смени за 13 год?А на интеграла да му обясня,че и преди в сумрачно,дъждовнои н,ам си кво време,беше задължително включването на светлините!Пък и да ме извиняваш ,ама ако пешеходеца не види една кола,не го чакай да види и светлините ,по простата причина,че е сляп.Пък и да я види-какво-да тръгне да бяга от нея ли?Ако задволанното устройство не работи добре какво става?Пешеходеца ще види,че някяква кола със светещи през деня фарове го отнася!Ми дайте да пускаме и клаксоните,че да ни чуват отдалеч и да бягат от нас,защото не се знае колко можем да караме!Като взеха всички да слагат колани-да не би да намаляха катастрофите или убитите?(станислафчо не си гледай статистиката,ами кажи на твоя приятел да идва по-често,че да закръглите коефициента на 2.00 пъти седмично).Докато раздават шофьорските книжки като на томбола(за наши хора срещу почерпка) или като в магазин(срещу пари) и прожектори да сложим на колите-все тая.(Искам да попитам извън темата,ако има някой компетентен-защо днес в 14.20ч. в центъра на Пловдив(между Панаира и Водната палата),беше допуснато двама цигани с каруца натоварена със сено,да предизвикат (БЕЗНАКАЗАНО!!!) задръстване,което създава предпоставка за инциденти?А това не е прецидент!!!Щяха ли моите запалени фарове и на всички останали участници в движението да предотвратят инцидента,ако не беше толерантността,на тези,чието предимство беше отнето от каруцарите?Защо през това време,полицаите не бяха там-това е горещата точка на Пловдив)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.