Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема В крайна сметка - Комунягата  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.10.06 08:08



демек - по-малкото зло.

аре да сме живи и здрави и след пет години ще видим



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: f(x)dx]  
Автор Haчko (которого нет)
Публикувано30.10.06 08:15



Докато демонстрираме "мъдрата" склонност да избираме по-малкото зло, на изборите все ще ни се налага да избираме между злини и ще се чудим защо не върви.
Тъп народ - слаба държава.
След пет години ще видим.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: Haчko]  
Автор Aнakин_Ckaйyokъp ()
Публикувано30.10.06 08:26



Щом се радваме и на предстоящото евроробство, явно наистина сме много тъпи.



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: Aнakин_Ckaйyokъp]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.10.06 08:33



ей, ама много сте мъдри бе, много сте мъдри. тъп бил народът, евроробство ни чакало. Евала таквиз умници. Я вижте какво пише в тази статия





Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: f(x)dx]  
Автор Haчko (которого нет)
Публикувано30.10.06 10:08



По-кротко, момче! Нека изчакаме да минат две-три години, пък тогава да видим кое-как. Дотогава ти си чети "Дневник", зер там са най-мъдрите глави на нацията. И си поправи мерника - Първанов е комунист толкова, колкото аз съм космонавт.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: Haчko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.10.06 12:23



Е, ако трябва да сме честни, и Беронов е Йода колкото ти си космонавт



пък Дневник не го приемам като меродавна институция. Просто интересна статия по темата.



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: f(x)dx]  
Автор VooDooMaN (непознат )
Публикувано30.10.06 17:06



http://dnes.bg/article.php?id=29221



Тема момчетанови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано30.10.06 17:15



ама много се вживявате с тия президенти.
Упорито не желаете да приемете, че от тях практически нищо не зависи.
Оня бил лош, другия бил лош. Питам аз - кой беше добрият?
Не разбирам кой какво има против Първанов.
Президент с репутация. Умен, спокоен. И за какъв комунизъм говорите, бе, душици? Много страни се управляват от социалистически партии.
Стига вече с тоя комунизъм. Специално в политиката от него нищо не остана.
Не показвайте комунистическо мислене, моля.
И монархисти ни управляваха..
И демократи..

ВидЕхме кой какво струва и умните се убедиха, че няма значение кой ги управлява, а КАК



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: f(x)dx]  
Автор Haчko (которого нет)
Публикувано30.10.06 19:39



А, сакън! Никога не съм казвал, че Неделчо Беронов е Йода, никога не съм го и мислил! ...Не бях го и чувал, ако трябва да съм точен

Макар и предложен за кандидат от най-омразния ми политик - Костов - Неделчо Беронов за мен винаги е бил един достоен човек, подлъган от едните и унизен от другите. Фактът, че е бил председател на Конституционния съд, говори достатъчно красноречиво за професионализма и нивото му и аз просто не съм достатъчно голям, за да си позволя да коментирам. От друга страна се видя, че политиката не е неговата стихия и по-скоро сбърка, като се включи в надпреварата. Остана ми горчив вкус в устата от отношението на опонентите му, които пускаха подигравки под формата на слухове и вицове по негов адрес, свързани с възрастта му. А някои хора забравят на колко години беше избран сегашният папа... Има още много подобни примери.
Държава, която не уважава възрастните хора и не ги третира като хора въобще - както е в нашия случай - е обречена.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: f(x)dx]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 23:09



Като видя интеграл и ми се повръща.Този май е неопределен,пък и неориентиран!!!Каква радост,какво нещо-чак ти се иска яйце да му обелиш,та да изпадне в пълен възторг.Даже успя да премери и кое е по-малкото зло.Защо не го патентоваш този уред-ще ти дадат Нобелова награда за него?БРАВО.ЦЪФНАХМЕ.(след 5 години чакане).Сега ще чакаме още пет,та да видим какво ще вържем.(най-вероятно оня,където клати гората ще вуржем).Да ВИ е честит новият президент г-да от мнозинството.Скоро ще очакваме новини на турски по БТВ,НОВА и всички други телевизии.Тази година ви предлагам да ядете студени кебапчета и да пиете топла лимонада не на Бузлуджа,а на връх Свобода в тандем с вашите коалиционни другари от ДПС.Изпейте "Хубава си моя горо" пред паметника на енихан,пък може и с баклава да ви почерпят!Напред към Европа ПРЕЗ Анадола.



Тема Re: момчетанови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 23:48



Мискинчо!Да ти отговоря на въпросите."От президента нищо не зависи"-много си прав,той сигурно няма право на вето!А пред другите държави ни представя не президента,а сулю и пулю."Кой беше добрият президент"-на Петър Стоянов какво не му хареса?"Кой какво има против Първанов"-аз и още 25% от избирателите,отделно негласувалите(малко ли ти се виждат?)"Президент с репутация"-да в Кърджалийски регион, циганските гета и традиционният белокос твърд електорат-там вярно е с голяма репутация."Умен"-не бъркай понятията-по-скоро вярното определение е хитър(като стадо лисици е хитър той)."Спокоен"-по-скоро"кротък"-да не бие на очи,когато не трябва!"За какъв комунизъм говорите"-за същия,който си беше,само че сега има едни 25%,дето им пречат да си лапат спокойно от общите парички.Всъщност някои все още успяват(не говоря само за топлофикация)."Много страни се управляват от соц.партии"-и колко много са те-сещам се за Куба и Китай,ама не съм навътре в политиката-може и да греша за някоя от тях."Стига вече с тоя комунизъм"-евала,една умна приказка и от теб

."В политиката от него нищо не е останало"-само едно БСП и едно ДПС."Умните се убедиха,че няма значение кой ни управлявя а как"-ми хайде покажи,че си умен и стига с тоя първанов



Тема Re: момчетанови [re: F(x)+C]  
АвторПepлa O6 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 17:13



Какъв комунизъм, че той тати го изпра и сега ще закрива пералнята. Е, от некадърност, ама то, кадърен партикос си е оксиморон...
Ама нищо, ще му дадат друга, по-убава, даже най-убавата! Е, няма да е "Вятка", ама и АЕГ става. После и нея ще я закрием, пак по същите причини.
Комунизъм, айде на ставай смешен!

Амчи и кво му е на Първанката, това е зетят-мечта на фффсички тъщи, много хлъзгав при това - от анти-всичко-европско до "Европа - най-любя, тача и милея...". Което не му пречи да е поцелуй-зад-путину. Пич, та дрънкЯ.



Тема Re: В крайна сметка - по-голямото зло!нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано31.10.06 19:21



Сигурно всички ще се съгласите, че едно от най-важните качества за един президент е почтеността. Избранникът трябва да е принципен и честен човек.

Ето, какво е казвал Първанов не много отдавна. Опитайте се да го свържете с думите и поведението му в последно време. Само аз ли съм озадачен?!

------------------
" В последно време тенденцията към ерозиране на българската национална територия става все по-очевидна. Неин основен носител са етнополитическите формации, чиито лидери упорито поставят под съмнение единния характер на българската държава.(…)
--------------------

Творецът на първата етническа партия у нас – Ахмед Доган, редува политически шутове с плонжове, но в едно е особено последователен. В стратегията на ДПС правата на една етническа общност винаги са стояли над националната сигурност. От най-високата трибуна на движението съвсем предизвикателно Западните Родопи бяха обявени за зона, освободена от влиянието на българските държавни институции.
--------------------

ДПС обяви създаването си в момент, когато бяха направени (по общото признание) първите радикални стъпки за решаването на етническите проблеми. Вече четири години ДПС по-скоро засилва етническото напрежение, вместо да допринася за затихването му. Отдавна под диктата на ДПС върви нов „възродителен процес”, но с обратен знак. Лидерите му последователно налагат концепцията за българите мохамедани като родопски турци, стимулира се турчеенето на циганите мюсюлмани. Това население е с лабилно етническо самосъзнание. В случай, че българското общество не се противопостави решително, ерозията в тези национални територии би била необратима.
----------------------

С цялостната си дейност и особено с конкретните си политически действия по места ДПС засилва, вместо да притъпява етнодиференциращите процеси. Отвориха се широки канали за проникването на турски капитали в смесените райони. С поемането на местната власт от една етническа партия икономическото отделяне се съчетава с политическо.
-----------------------

От началото на 1990 г. ДПС фактически монополизира политическия и духовния живот на цялото мюсюлманско население.
------------------------

След ликвидирането на последствията от „възродителния процес” се изчерпва смисълът на съществуването на Движението за права и свободи. Може би и затова от трибуната на „националната” конференция Ахмед Доган разчовърка стари рани – възродителният процес не бил преустановен, сведе демокрацията до възмездие и ни върна към темата за колективната вина.
--------------------------

Етническите партии могат да съществуват само паразитирайки върху конфронтацията в националния организъм. Ако няма напрежение, те ще го създадат, формирайки сред своите симпатизанти образа на врага – най-често в лицето на българската държава, на българина. (…)

---------------------------

Етническите партии са обречени с времето. С една разумна и активна държавна политика, която да сваля градуса на напрежението в смесените райони, сред етническите групи постепенно ще отпада мотивацията за участие в подобни организации.(…)
---------------------------

ДПС изневери на своите избиратели почти по всички въпроси на аграрната реформа. За сметка на това въвлякоха организациите си в абстрактния и нерешен от световните експерти спор “за” или “против” националното малцинство. Исканията за признаването на статут на национално малцинство за отделни етнически групи са отглас на отдавна отминали исторически времена."

-----------------------------


Всички, които гласуваха за Първанов, за мен гласуваха срещу България! Повече няма какво да кажа!

Редактирано от Sargon lll на 31.10.06 20:28.



Тема добре денови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано31.10.06 19:47



Вече съм напълно сигурен какви хора симпатизират на В.Сидеров - хора неуравновесени и сприхави. За нивото на интелект няма да говорим, за да не генерализираме.

Не знам кой е луд, болен и прост, но видяхме резултатите от гласуването. Е, то бива, бива луди, болни и прости в тая страна, ама баш пък толкова много

То, верно положението на моменти е трагично, ама хайде да се въздържиш от такива крайни изказвания.

Да, колкото и да ти е обидно от българския президент малко какво зависи. Няма да се повтарям. Вземи обаче погледни какви правомощия има един Буш и един Путин за пример. Тогава направи съпоставка с Първанов/Сидеров и ще говорим пак, ако трябва.

Когато стане за социализъм, много моля да не го бъркаш с Китай и Северна Корея. Издава липса на елементарни познания по политика и история. Корея е трагедия откъдето и да я гледаш. Но погледни Китай. Виж как се разви страната. Китай работи за света, а България работи за България Гледай какво постига една нация и как, а не коя партия е начело на държавата.

Следвайки логиката ти, лесно можем да стигнем до един извод - че 99% от политиците в тая страна са комунисти, защото едно време беше така. Не можеш да се качваш нагоре, ако не си член на партията. Сигурно и Петърчо Стоянов е бил комунист. Вероятно е бил и агент, ама не се наемам да твърдя на 100%. Факт е обаче, че като адвокат по бракоразводни дела е бил кръгла нула. Освен това дърдорко. Голям дърдорко. Почти като Буш. Дори го превъзхожда. С тая разлика, че Буш ръководи голяма и велика страна. Трябва да правим разлика, нали?

Нямам нищо против Сидеров и поддръжниците му. Дразни ме фактът обаче, че за година и 3 месеца, поне 3 пъти си смени политическата линия - от едната крайност, че в другата. А че много истини казва - факт е. Но само до тук. Но това вече го писах малко по-горе... ако искаш, върни се и прочети.



Тема Re: В крайна сметка - по-голямото зло!нови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.10.06 20:27



хм, не ми стана ясно защо пишеш в отговор до мен. Аз никъде не защитавам Първанов.
Но, изхождайки от мнението ти, че президентът трябва да е принципен и честен човек, нещо не ми се връзва Волен Сидеров като президент в светлината на инцидента на магистрала Тракия.
още по-малко Павел Шопов като негово вице, при положение, че като депутат от СДС вдигна градеж на няколко етажа.

Президентът трябва също така да е и спокоен и уравновесен човек, а не да гледа с лъснал поглед.

аз затова и повдигнах първоначалната тема "Комунягата vs. Йода vs. Психопата".

За кой трябваше да гласувам, за кой?



Тема Re: В крайна сметка - по-голямото зло!нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано31.10.06 20:54



Ами, на кого да пиша?! Ти си написал, че Първанов е "по-малкото зло", а аз смятам, че той е "по-голямото зло".

За прословутия инцидент на автомагистралата по-добре въобще да не приказваме. Надали някой знае точно какво се е случило там. Дори Сидеров да е излъгал в опит да прикрие шофьора си(което не е доказано и Сидеров не е осъден за лъжесвидетелстване - следователно трябва да се смята за сега невинен), тази лъжа засяга ограничен кръг хора - участниците в инцидента. Даже би могло да се открие нещо благородно или поне нормално в тази лъжа - нима ти никога не си лъгал, за да защитиш приятел или някой, на който държиш?! В крайна сметка става въпрос за едно прегрешение, а не за системно лъгане, при това от обществена значимост.

За градежа на Шопов нищо не знам. Но, едва ли, ако някой е депутат от СДС, не бива да строи на няколко етажа. Ако, имаше престъпление, особено с оглед на последните изяви на Шопов, сигурно щеше да започне разследване.

Не знам за кой трябваше да гласуваш на първия тур. Знам, че не е трябвало да гласуваш за Първанов нито на първия, нито на втория. Следователно на втория или Сидеров, или пас.



Тема Re: В крайна сметка - по-голямото зло!нови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.10.06 21:32



гледай сега, пич. от политика и от футбол в България разбират поне 6 милиона и петстотин хиляди човека. Което предполага, че има горе-долу толкова мнения.

аз лично по тази тема бях до тук.
Да сме живи и здрави, след пет години пак ще обсъждаме избора на президент.



Тема Re: добре денови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 00:30



Станиславчо!Мискинчо!Вземи легни да се наспиш добре,за да отпочинеш,че нещо напрегнат ми се струваш,влез в хармония с вътрешния си мир,събери си мислите и тогава напиши каквото имаш да казваш,че нещо е трудно да ти се следи мисълта. Доколкото разбирам от писанията ти-не си лошо момче,но някой лошо те заслепява,като ти свети с червено фенерче в очите.И не съм изказвал никъде мнение за"луд,болен и прост в тая страна"-чел си нещо друго пък го преписа набързо на мен!За Сев.Корея също не е ставало въпрос-по-скоро за Куба и Китай.Относно "братски" Китай-работели били за света-голям келепир да работиш по 16 часа за 2.5 долара на ден,пък било то и за света.На тебе ако ти харесва-продължавай да гласуваш за първанов,но аз като китаец не искам да живея!Кажи сега какви са тези специални правомощия,където ги имат Буш и Путин та така добре си ръководят държавите,пък първанов ги няма та му не върви работата???!!!Колкото за П.Стоянов-като не ти харесва като адвокат по бракоразводни дела-ми не ходи при него(прати жена ти).Но като президент беше перфектен."Нямам нищо против Сидеров и подръжниците му,но за три месеца поне три пъти си смениха политическата линия-от едната крайност,че в другата"-ми ти като започна да пишеш друга песен пееше.Я да видим кой често сменя политическата линия,а?И въобще откъде го измисли това?Май празнословим?А това,че Сидеров казва много истини си го осъзнал-БРАВО-но пак се огледай откъде идва тази червена светлина,където те заслепява!Със здраве и умната.(ако не умната-тогава русата)





Тема Re: добре денови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 09:30



Червента светлина идва от публичните домове. Тя ме заслепява

. Друга червена светлина никъде не виждам.

Хайде, моля, да не ми правиш характеристики.

Дразни фактът, че насаждаш мнение. Ето, не си гласувал за Сидеров, значи си заслепен и нищо не разбираш. Означава ли това, че ако аз имам нещо по-скъпо и качествено в моя дом, разбирам повече от теб? Не мисля, но това е друга тема. Тия политически пристрастия хич не ги харесвам. Помня първите "демократични" избори. Какви побоища бяха по улиците. Вървиш, спират те, питат те за кого гласуваш - за БСП.... бооойй... Спират те други, същите въпроси, партията вече друга... пак бооойй.

Бъди каквото си - мъж или жена. Приеми поражението. Приеми също, че 3/4 от гласувалите са такива, каквито не харесваш. Приеми също, че гласуваш за президент, не за Парламент. Българският президент е преди всичко PR и говорител. Няма да ти изписвам правомощията на Путин и Буш. Вярвам си достатъчно запознат с възможностите на Google. Нали вече всички към него се обръщат. Потърси и ще разбереш защо САЩ и Русия са ПРЕЗИДЕНТСКИ РЕПУБЛИКИ.

Хайде, със здраве!



Тема Какви ДОЛНИ ЛЪЖИ разправяш, бре?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 10:13



Пич, май наистина ще се съглася с f(x)+c за теб.

Кой кого е бил по улиците през '90-те? Аз тогава бях на 35, май по-голям отколкото ти си сега. Активно, повтарям АКТИВНО, действах в опитите за премахванетио на червените задници. Неуспешно разбира се. Точно защото НЕ ги биехме. А е трябвало не да ги бием, а както те са действали след 9-ти - с избиване. С комунистите - по комунистически.

Както и да е, минало свършено. Но няма да допусна някой хлапак по него време, когото са ошамарили, защото е лъжел на джамини, да рзправя ДОЛНИ ЛЪЖИ! А бе, ти да не си комунист по наследство?


Ето го, кашикът на апокалипсиса:



Тема Ай стига бе,нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 11:27



това сега го прочетох. Шашнат съм, честно

...
Ти наистина си комунист, по наследство най-малкото. Само комунистите и йезуитите (кои са те - друг път) използват тези методи - обвинявай враговете в моите грехове.

Непич, (пич е за друг тип хора), Пешо никога не е бил комунист. И по наследство не е, за разлика от нЕкой тук. И ченге не е бил. И баща му, и дядо му не са били такива!

Откъде знам ли? Ами съученици бяхме, а после заедно следвахме, в различни ВУЗ, но в една компания. Пешо е това, което Първанката не е и никога няма да бъде - колоритна личност. И певец с китара, и поет, и брилянтно чувство за хумор, и интелект, подплътен с много, ама много книги, и ПРЕВЪЗХОДЕН професионалист, и като адвокат (разбира се, ако теб не е успял да те "разведе правилно", ще имаш друго мнение...), и още повече - като президент. Говорил бил - ами може, има какво да каже, и го казва.

Да, сбърка, не, направи огромна грешка в случая с Бонев, но по мъжки и досега твърди, че сам е взел това решение. Лошото е, че отвори пътя на мечтания от всички тъщи зет, както казва някой по-горе - "...зетят-мечта на фффсички тъщи, много хлъзгав при това - от анти-всичко-европско до "Европа - най-любя, тача и милея...". Което не му пречи да е поцелуй-зад-путину...".

И престани с тоя Китай. Там има 52 (петдесет и два) века история, само кръв и насилие. И само преди 15г - Тянанмън, газене на хора с танкове, лагери, затвори, и това продължава.
Защо не дваш за пример японците, които започнаха преди 30-на години, бяха за смях на всички с качеството, което предлагаха, а сега същите тези всички плачат? Или Южна Корея - тя върви по същия път? Без Тянанмън!



Ето го, кашикът на апокалипсиса:



Тема Re: Какви ДОЛНИ ЛЪЖИ разправяш, бре?нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 13:45





Колко грубо само.
Ония години аз не съм ял бой на улицата заради политически пристрастия. Но мой близък беше жестоко пребит защото симпатизираше на СДС. Ставаше дума, че много хора ядоха бой по улиците, защото беше модерно или да си от СДС, или от БСП.

Изказваш се доста грубо за мъж на 50 години. Не ти отива. Мисля, че не съм заслужил такова отношение. Най-малко от теб.

Да те питам нещо - защо стана толкова смел след 10-ти ноември? Къде беше смелостта на 30 годишен мъж тогава? Или може би си градил кариера и си искал чисто досие? Пък някой друг да обира пешкира. От такива смелчаци като теб - АМАН.

Но какво ли се чудя. Плъховете първи напускат потъващия кораб.



Тема Re: Ай стига бе,нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 13:52



Тримона,

И моите приятели са на мнение, че съм човек и ценен приятел. Ти сега ме изкара комунист, при това по наследство.

Т.е. звяр по default. Трябва да се замисля какво съм получил от тоя комунизъм. Но май освен безплатното средно образование - нищо друго.

Има си служби за тая работа. Служби, които знаят всичко. И досиета си има. Едно време доносниците се разписваха за това и отговаряха жестоко за изнесени лъжи. Това, че Пешо свири на китара, пее песни на Бийтълс и фльонгата му знае за цяла партия - не го прави човек в моите очи. Ако ти е приятел - напълно те разбирам.

В какво искаш да ме убедиш? Моля, аргументирай се добре и опитай пак по-късно. Проблемът ти е, че вярваш сляпо в партията и лидерите. Свали очилата и гледай реално кой се провали и как. Виждам обаче, че си горд - не си от онези 75% нищо неразбираща паплач. Или може би това са червените бабички и дядовци? Хм, силно се съмнявам.



Тема Re: Какви ДОЛНИ ЛЪЖИ разправяш, бре?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 14:54



Грубо ли? Не виждам. Но ядосан - да. Защото наистина излъга - твой приятел ял бой. Заради СДС. И веднага извод - биеха. А това е лъжа. Твоят приятел може и сега да го бият, независимо от убежденията му. Въпрос на характер, а може и да му доставя удоволствие...

Напротив, т.н. "преход" мина тихо и кротко, за разлика от Унгарската революция, Пражката пролет, полските събития и още много. Въпрос на народопсихология. А сега разбираме, че не трябвало така... Късно е...

Аз къде съм бил? Най-малкото, което съм направил е, че КАТЕГОРИЧНО отказвах да стана червенозадничестомутрест комуняга! А бях КАНЕН, НЯКОЛКО ПЪТИ. Сигурен съм, че познаваш хора, които не са постъпили така, даже обратното... Смело гъзолизничеха, за да станат членове, а някои - даже член-коресподенти, демек партийни секретари. Те колеха и бесеха, обираха каймака на нефелната ни държавица, и тогава, а и ...сега.

Защо аз и/или всички станахме смели след 10-ти? Защото нито в една страна, освен в "Империята на злото", не е имало такива зверски убийства, при това регламентирани. За Белене знаеха всички, за Ловеч се говореше на ухо, за останалите - подозирахме. Да, след 70-те вече нямаше такива неща, но нямаше нужда - страхът убива душата, черната работа беше свършена, нямаше нужда от повече инкизиция. (Даже за малко да осъдят кръволокът Мирчо Спасов, създателят на Ловеч, 30-на години по-късно...). Но партийните членове, да не говорим за секретарите - доносниците, мародерите, гадинките, които ти проваляха живота с едно драсване на перото - те си бяха до последно...





Кашикът на апокалипсиса



Тема няма долни лъжинови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 15:17



има истини, които поради една или друга причина не желаем да приемем.

Въпросният близък си е много кротък човек. Среща те група младежи, пита те нещо, искаш или не - даваш отговор. И когато си сам срещу 10 - само стискай палци да останеш жив.

Добре, приемаме, че не си бил член на партията. Въпросът ми така и не го разбра. Или може ми умишлено спести отговора. Питах, защо в ония години не показа своята смелост. Защо не организира някой протестен митинг? Защо не показа колко си смел тогава? Защото сега всеки е смел. Сега е друго. Ще ти сложат белезници, ще те заведат в полицията, разпит и аре - домани! Тогава беше друго и ти го знаеш. Смелчаците отиваха в Белене и по други места. Повече от очевидно е, че ти не си бил там.

И друго нещо. Не всички бяха гадове, каквито описваш. И тогава имаше хора. Не го забравяй. Дядо ми перди 9-ти беше предприемач. В родния си град той пусна първото кино. Електрифицира Странджа. Имаше мелница. Беше майстор по ДВГ. Преди 9-ти беше комунист. След 9-ти всичко му взеха. Да не кажа колко земи останаха в Турско

след събитията от началото на миналия век. Всичко му взеха. И пак си остана комунист по убеждения.

А гадове и сега има. Няма ли ги в СДС? Гадовете са навсякъде около нас, Тримона. Политическите убеждения не правят хората. Не мислиш ли?



Тема Re: Ай стига бе,нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 15:30



Интересно, същото мислят за мен и моите приятели. Тези, които не мислят по този начин - не са ми приятели

.

За службите - през член-ската ми маса е какво има в службите. Твоето минало ме интересува, колкото моето теб (или не е така, а). Радвам се, че разделяш комунист от човек, това е радостно и рядко срещано прозрение...

С Пешо отдавна не сме толкова близки, но аз говоря за факти, в които съм сигурен - не е бил комунист и ченге. Беше много добър адвокат, отличен президент. Сега май прави грешка след грешка като политик, но много ми е нисък бунарджика, за да давам акъл...

Стига с тия 75%. Както знаем, народът ни е много беден, но за сметка на това - много прост. И опростява все повече, ерго - процентите може и да се увеличат...

Ето ти , защо ги има тези проценти, а и защо ще нарастват

Кашикът на апокалипсиса



Тема Re: няма долни лъжинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 15:36



Има, има - за лъжите говоря...

И пак си чел набързо, отгоре, отгоре. А аз писах толкова бавно

... Отговорът на въпроса си е там, чака.


Кашикът на апокалипсиса



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: Haчko]  
Автор Бeйби (познат)
Публикувано01.11.06 16:15



Първанов не е по-малкото зло, а правилният избор!


Сега пък народът е тъп?!!!
Вие ли тук сте най-умните?!!!
:((((((((((((



Тема Re: няма долни лъжинови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 16:43



Станиславчо!Мискинчо!Както ти вече отбеляза,аз не съм от най-интелигентните,пък и както аз отбелязах-малко си сложен за разбиране(като изказване на царя си-ни така ни-така).Та въпроса ми е:дядо ти е създал всички тези благини,комунистите са му ги взели и въпреки това той продължил да ги обича,а ти като негов наследник и ти ги обичаш!!!Така ли е?ДА или НЕ???!!!



Тема Re: няма долни лъжинови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 18:16





Като започнат споровете за политика и на всички лъсва лошия характер

Не обичам нито комунистите, нито демократите, нито либералите. Обичам хората. И когато виждам, че някой си върши работата така, както се изисква от него - тогава го уважавам. Мисля, че точно това много, ама много ясно го обясних.

Може би искаш да кажеш, че СДС водеха правилна политика?
Или може би праведни бяха царистите?
Или правителството на Жан Виденов?

Защо си мислиш, че с Волен Сидеров всичко щеше да се оправи? Аз нищо не знам за този човек. Признавам си го. Гледах му обаче митинга в София на 3-ти март. И не искам когато някой ме пита - абе ти от къде си? И като му кажа.. амии, от България и да ми репликират - аааааа, Сидеров фашагата

Президентът е лицето на тази страна. П-Р-Е-З-И-Д-Е-Н-Т-Ъ-Т! Къв бил Първанов малко ме засяга. Виждам, че има изграден авторитет. Одобрява се от международните институции и организации. Висок, симпатичен, начетен. И най-важното уравновесен.

Изказването на Начко най-много ми хареса до тук. Но нали най-лесно е да плюем. Ей Богу, това в България най-добре го умеем.

Домашна работа: вземи сега кристалното кълбо и започни да гледаш в евентуалното бъдеще с президент Сидеров. Разкажи ми какво виждаш. По-скоро какво искаш да видим. Не се шегувам. Пробвай се.

П.С. И престани с това "Станиславчо" и "мискинчо".



Тема Re: В крайна сметка - по-голямото зло!нови [re: Sargon lll]  
Автор пaтpиoтбr (Истински Фашист)
Публикувано01.11.06 18:32



Хората много не обичат да си спомнят, страх ги е, а бе въобще , прав си - по-голямото зло.



Сакар планина - перлата на Тракия


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.