Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ай стига бе,нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 11:27



това сега го прочетох. Шашнат съм, честно

...
Ти наистина си комунист, по наследство най-малкото. Само комунистите и йезуитите (кои са те - друг път) използват тези методи - обвинявай враговете в моите грехове.

Непич, (пич е за друг тип хора), Пешо никога не е бил комунист. И по наследство не е, за разлика от нЕкой тук. И ченге не е бил. И баща му, и дядо му не са били такива!

Откъде знам ли? Ами съученици бяхме, а после заедно следвахме, в различни ВУЗ, но в една компания. Пешо е това, което Първанката не е и никога няма да бъде - колоритна личност. И певец с китара, и поет, и брилянтно чувство за хумор, и интелект, подплътен с много, ама много книги, и ПРЕВЪЗХОДЕН професионалист, и като адвокат (разбира се, ако теб не е успял да те "разведе правилно", ще имаш друго мнение...), и още повече - като президент. Говорил бил - ами може, има какво да каже, и го казва.

Да, сбърка, не, направи огромна грешка в случая с Бонев, но по мъжки и досега твърди, че сам е взел това решение. Лошото е, че отвори пътя на мечтания от всички тъщи зет, както казва някой по-горе - "...зетят-мечта на фффсички тъщи, много хлъзгав при това - от анти-всичко-европско до "Европа - най-любя, тача и милея...". Което не му пречи да е поцелуй-зад-путину...".

И престани с тоя Китай. Там има 52 (петдесет и два) века история, само кръв и насилие. И само преди 15г - Тянанмън, газене на хора с танкове, лагери, затвори, и това продължава.
Защо не дваш за пример японците, които започнаха преди 30-на години, бяха за смях на всички с качеството, което предлагаха, а сега същите тези всички плачат? Или Южна Корея - тя върви по същия път? Без Тянанмън!



Ето го, кашикът на апокалипсиса:



Тема Re: Какви ДОЛНИ ЛЪЖИ разправяш, бре?нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 13:45





Колко грубо само.
Ония години аз не съм ял бой на улицата заради политически пристрастия. Но мой близък беше жестоко пребит защото симпатизираше на СДС. Ставаше дума, че много хора ядоха бой по улиците, защото беше модерно или да си от СДС, или от БСП.

Изказваш се доста грубо за мъж на 50 години. Не ти отива. Мисля, че не съм заслужил такова отношение. Най-малко от теб.

Да те питам нещо - защо стана толкова смел след 10-ти ноември? Къде беше смелостта на 30 годишен мъж тогава? Или може би си градил кариера и си искал чисто досие? Пък някой друг да обира пешкира. От такива смелчаци като теб - АМАН.

Но какво ли се чудя. Плъховете първи напускат потъващия кораб.



Тема Re: Ай стига бе,нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 13:52



Тримона,

И моите приятели са на мнение, че съм човек и ценен приятел. Ти сега ме изкара комунист, при това по наследство.

Т.е. звяр по default. Трябва да се замисля какво съм получил от тоя комунизъм. Но май освен безплатното средно образование - нищо друго.

Има си служби за тая работа. Служби, които знаят всичко. И досиета си има. Едно време доносниците се разписваха за това и отговаряха жестоко за изнесени лъжи. Това, че Пешо свири на китара, пее песни на Бийтълс и фльонгата му знае за цяла партия - не го прави човек в моите очи. Ако ти е приятел - напълно те разбирам.

В какво искаш да ме убедиш? Моля, аргументирай се добре и опитай пак по-късно. Проблемът ти е, че вярваш сляпо в партията и лидерите. Свали очилата и гледай реално кой се провали и как. Виждам обаче, че си горд - не си от онези 75% нищо неразбираща паплач. Или може би това са червените бабички и дядовци? Хм, силно се съмнявам.



Тема Re: Какви ДОЛНИ ЛЪЖИ разправяш, бре?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 14:54



Грубо ли? Не виждам. Но ядосан - да. Защото наистина излъга - твой приятел ял бой. Заради СДС. И веднага извод - биеха. А това е лъжа. Твоят приятел може и сега да го бият, независимо от убежденията му. Въпрос на характер, а може и да му доставя удоволствие...

Напротив, т.н. "преход" мина тихо и кротко, за разлика от Унгарската революция, Пражката пролет, полските събития и още много. Въпрос на народопсихология. А сега разбираме, че не трябвало така... Късно е...

Аз къде съм бил? Най-малкото, което съм направил е, че КАТЕГОРИЧНО отказвах да стана червенозадничестомутрест комуняга! А бях КАНЕН, НЯКОЛКО ПЪТИ. Сигурен съм, че познаваш хора, които не са постъпили така, даже обратното... Смело гъзолизничеха, за да станат членове, а някои - даже член-коресподенти, демек партийни секретари. Те колеха и бесеха, обираха каймака на нефелната ни държавица, и тогава, а и ...сега.

Защо аз и/или всички станахме смели след 10-ти? Защото нито в една страна, освен в "Империята на злото", не е имало такива зверски убийства, при това регламентирани. За Белене знаеха всички, за Ловеч се говореше на ухо, за останалите - подозирахме. Да, след 70-те вече нямаше такива неща, но нямаше нужда - страхът убива душата, черната работа беше свършена, нямаше нужда от повече инкизиция. (Даже за малко да осъдят кръволокът Мирчо Спасов, създателят на Ловеч, 30-на години по-късно...). Но партийните членове, да не говорим за секретарите - доносниците, мародерите, гадинките, които ти проваляха живота с едно драсване на перото - те си бяха до последно...





Кашикът на апокалипсиса



Тема няма долни лъжинови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 15:17



има истини, които поради една или друга причина не желаем да приемем.

Въпросният близък си е много кротък човек. Среща те група младежи, пита те нещо, искаш или не - даваш отговор. И когато си сам срещу 10 - само стискай палци да останеш жив.

Добре, приемаме, че не си бил член на партията. Въпросът ми така и не го разбра. Или може ми умишлено спести отговора. Питах, защо в ония години не показа своята смелост. Защо не организира някой протестен митинг? Защо не показа колко си смел тогава? Защото сега всеки е смел. Сега е друго. Ще ти сложат белезници, ще те заведат в полицията, разпит и аре - домани! Тогава беше друго и ти го знаеш. Смелчаците отиваха в Белене и по други места. Повече от очевидно е, че ти не си бил там.

И друго нещо. Не всички бяха гадове, каквито описваш. И тогава имаше хора. Не го забравяй. Дядо ми перди 9-ти беше предприемач. В родния си град той пусна първото кино. Електрифицира Странджа. Имаше мелница. Беше майстор по ДВГ. Преди 9-ти беше комунист. След 9-ти всичко му взеха. Да не кажа колко земи останаха в Турско

след събитията от началото на миналия век. Всичко му взеха. И пак си остана комунист по убеждения.

А гадове и сега има. Няма ли ги в СДС? Гадовете са навсякъде около нас, Тримона. Политическите убеждения не правят хората. Не мислиш ли?



Тема Re: Ай стига бе,нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 15:30



Интересно, същото мислят за мен и моите приятели. Тези, които не мислят по този начин - не са ми приятели

.

За службите - през член-ската ми маса е какво има в службите. Твоето минало ме интересува, колкото моето теб (или не е така, а). Радвам се, че разделяш комунист от човек, това е радостно и рядко срещано прозрение...

С Пешо отдавна не сме толкова близки, но аз говоря за факти, в които съм сигурен - не е бил комунист и ченге. Беше много добър адвокат, отличен президент. Сега май прави грешка след грешка като политик, но много ми е нисък бунарджика, за да давам акъл...

Стига с тия 75%. Както знаем, народът ни е много беден, но за сметка на това - много прост. И опростява все повече, ерго - процентите може и да се увеличат...

Ето ти , защо ги има тези проценти, а и защо ще нарастват

Кашикът на апокалипсиса



Тема Re: няма долни лъжинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано01.11.06 15:36



Има, има - за лъжите говоря...

И пак си чел набързо, отгоре, отгоре. А аз писах толкова бавно

... Отговорът на въпроса си е там, чака.


Кашикът на апокалипсиса



Тема Re: В крайна сметка - Комунягатанови [re: Haчko]  
Автор Бeйби (познат)
Публикувано01.11.06 16:15



Първанов не е по-малкото зло, а правилният избор!


Сега пък народът е тъп?!!!
Вие ли тук сте най-умните?!!!
:((((((((((((



Тема Re: няма долни лъжинови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 16:43



Станиславчо!Мискинчо!Както ти вече отбеляза,аз не съм от най-интелигентните,пък и както аз отбелязах-малко си сложен за разбиране(като изказване на царя си-ни така ни-така).Та въпроса ми е:дядо ти е създал всички тези благини,комунистите са му ги взели и въпреки това той продължил да ги обича,а ти като негов наследник и ти ги обичаш!!!Така ли е?ДА или НЕ???!!!



Тема Re: няма долни лъжинови [re: F(x)+C]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано01.11.06 18:16





Като започнат споровете за политика и на всички лъсва лошия характер

Не обичам нито комунистите, нито демократите, нито либералите. Обичам хората. И когато виждам, че някой си върши работата така, както се изисква от него - тогава го уважавам. Мисля, че точно това много, ама много ясно го обясних.

Може би искаш да кажеш, че СДС водеха правилна политика?
Или може би праведни бяха царистите?
Или правителството на Жан Виденов?

Защо си мислиш, че с Волен Сидеров всичко щеше да се оправи? Аз нищо не знам за този човек. Признавам си го. Гледах му обаче митинга в София на 3-ти март. И не искам когато някой ме пита - абе ти от къде си? И като му кажа.. амии, от България и да ми репликират - аааааа, Сидеров фашагата

Президентът е лицето на тази страна. П-Р-Е-З-И-Д-Е-Н-Т-Ъ-Т! Къв бил Първанов малко ме засяга. Виждам, че има изграден авторитет. Одобрява се от международните институции и организации. Висок, симпатичен, начетен. И най-важното уравновесен.

Изказването на Начко най-много ми хареса до тук. Но нали най-лесно е да плюем. Ей Богу, това в България най-добре го умеем.

Домашна работа: вземи сега кристалното кълбо и започни да гледаш в евентуалното бъдеще с президент Сидеров. Разкажи ми какво виждаш. По-скоро какво искаш да видим. Не се шегувам. Пробвай се.

П.С. И престани с това "Станиславчо" и "мискинчо".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.