Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Жалба срещу EVNнови  
АвторCимeoн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 19:33



Здравейте. Преди малко по новините на БНР чух, че EVN ще преразгледа сметките само на тези, които са подали жалба. Много ви моля, кажете ми къде трябва да подам тази жалба, знаете ли адрес или телефон. Много ви моля, помогнете! Така ще помогнете не само на мен, а и на много други.



Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: Cимeoн]  
АвторCимeoн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 19:40



Имам още един въпрос: нали ъж евтините 75 киловата са до края на септември, а на бележката, която ми дадоха като платих, ги пише само до 5 септември, а след 5 септември пише, че има нови цени, но дневната е пак по 17 ст., а само евтините 75 киловата ги няма.





Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: Cимeoн]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.10.06 21:18



Привет!
Днес най-накрая успях да се прежаля и изчаках ок.40 мин, за да си платя прословутите сметки.
Като всеки електроинженер, си бях сметнал предварително дължимите суми (същите ги НЯМАШЕ на сайта на ЕВН, като бяха измислили извинение, че вече въвеждали не абонатен номер, а номер на точка на отчитане?... - предполагам номера на електромера, заведен в техните регистри, но това си е техен роблем, а и програмно много лесно се прави съответствието между едното и другото - явно, за да се създаде целенасочено информационно затъмнение), но за всеки случай в джоба си държах резерв от удвоената очаквана сметка...
Естествено ме изненадаха с 50% завишаване, но платих, за да не попадна в ситуацията да плащам после 50 лв. за включване след принудително изключване.
Още на 3 метра от вратата се взрях в сметката и констатирах същото - отчитане спрямо предна фактура на период от два месеца, а само едни 75 киловата, като останалите сумирани за дневна тарифа са по скъпите 17 ст. и нещо на киловат. От тук се получава една съществена разлика!

За да бъдем коректни към правния мир в страната е логично първо да се опитаме да се разберем помежду си (визирам физическата личност и Фирмата), а чак след отказ на една от страните, можем да прибегнем към съда от първа инстанция по местоживеене, за да се яви арбитър по спора.

За да се направи това, трябва в някакъв нормален срок от узнаване на несправедливостта (според нас) да се обърнем с възражение към ощетилият ни по някакви правила, който ТОЙ? е определил за това.
Значи, тази или утре вечер се сяда, разглеждат се внимателно съществуващите документи, с които разполагаме; сравняваме ги (доколкото е възможно) с реалните отчитания/показания и формулираме в ясен и недвусмислен текст становището си по тях. За всеки случай, правим копие на тези документи и ди прикрепваме към писмено оформеното си ВЪЗРАЖЕНИЕ, като отиваме в централата (до скоро тя се помещаваше в Енерго Юг - на ул.Хр.Г.Данов). Там търсим Деловодството и подаваме Възражението си, като на всяка цена взимаме входящия номер по него от служебното лице.

Засега е това.

В дин от вариантите в края на възражението си, можем да формулираме начина на компенсиране - дали да ни се изплати (върне) надвзетата сума или да бъде приспадната от следващ отчетен период. Може да имаме и други предложения, както и оплаквания от други щети, които са претърпени наред с основната (напр. ползването на 2 ч. компенсация от работното време за уреждане на възникнал проблем не по наша вина - подаване на възражението и пътуването в двете посоки, нранспортни разходи, морални щети, претърпени от шока във връзка с надвзетите суми и т.н. и т.н. - въпрос на гледна точка и преценка).

Не бива да се забравя вежливо да се попита деловодителката за приетия от Фирмата срок за разглеждане на молби, жалби, възражиния и др., за да знаем до кога да чакаме преди следващи активни действия от наша страна по този казус (внасяне на съдебен иск в районен съд Пловдив).

Възражението се пише в свободен текст.
Не бива да забравяме, че само титуляра има право да подава възражение, а внасянето в Деловодството може да бъде извършено от всеки дееспособен гражданин.

Чудя се до момента как от Съюза на потребителите не са внесли обобщена Жалба ( Възражение) в ЕВН от името на всички потребители в Пловдив.
При такава жалба, дружеството (ако е коректно и към собствените си изявления или вътрешни процедури) би следвало да преразгледа ВСИЧКИ сметки на крайните потребители!
Но това е друга тема....

Е, това е от мен.



В клуба има и далеч по-компетентни, но нещо мълчат...
Просто споделям как аз ще процедирам - след малко почвам да изчислявам, за да установя с точност нанесената ми щета.


пп ЕВН от днес е спечелила търга и за Топлофикация Пловдив за 32 млн.Евро - явно им трябват спешно пари в брой...






...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!

Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано19.10.06 12:45



Добре де, как да сезираме тая Комисия за защита на потребителите? Не виждам смисъл да си играем на игрички с Възражения, Оплаквания, и т.нат...
Ако им намеря телефона и им се обадя да ги известя, ще направят ли нещо повече от само да ми обещаят, че ще видят???



Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: vens]  
Авторani_vk81 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 13:42



Възражения и жалби се подават в централното управление на ул Христо Г Данов.Има смисъл да се подаде-миналия декември тока ни беше 120 лв /за нас е нереална сума/.Съпруга ми сравни показателите е се оказа,че са ни надписали окоол 400 киловата.Подаде жалба и следващите 3 месеца не сме плащали ток





Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: Vetrim]  
Автор CивиятПлъx (фашист-окупатор)
Публикувано19.10.06 18:32



И аз щях да тръгна по твоя път, ама в последния момент се сетих, че титуляр на сметката се води майка ми, а не искам да я занимавам.Явно ще трябва да ида да си сменя партидата и при следващи такива случаи и аз ще се боря с педалите.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: vens]  
АвторAнakин (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 20:27



Наистина как може да се обадим на тази Комисия за защита на потребителите? Кажете де, пък ако ще да няма смисъл.



Тема Re: аминови [re: Aнakин]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.10.06 22:42



просто звъниш на 144 и питаш за телефона на
Съюз за защита на потребителите - Пловдив
или в някои други инфо-справочници (напр. на НПО, телеф. указатеи т.н.).



...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Тема Re: Жалба срещу EVNнови [re: ani_vk81]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.10.06 22:47



Проблема при надписването на сметки е основно този, че на следващо отчитане с пълно основание могат да ти натресат и превъртян електромер, ако следващите показания са под отчетните от предния период!...
вече имах такъв случай и е много неприятно - консумираш 20- 30 киловата и изведнъж, поради неконтролиране на отчитанията, ти натрисат 1000 киловата... просто трудно преодолях удара по семейния бюджет

Та, исках да кажа, че при констатиране на нередност е необходимо своевременно да се реагира индивидуално.
Чак след това човек може да си задава въпроса и как да спасява човечеството.




...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Тема Re: Предвиднови [re: vens]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.10.06 22:51



досега ми с някои от техните представители (по времето ми на членство в ЦНСО - Пловдив), имам впечатление, че са сериозни и отговорни към мисията на организацията си.

Но само по телефон няма да стане - срещни се с тях и по погледа на събеседника си ще установиш степента на доверие, което можеш да му гласуваш...






...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.