Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 30.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Символ на вярата?  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано31.08.06 18:57



Преди малко по новините на телевизия Европа, един мастит ректор на (доколкото в суматохата успях да чуя) Стоматологическия факултет в Пловдив, заяви, че около стотина заможни момичета от Турция, желаели да учат в Пловдив, но при условие, че им бъде разрешено да носят забрадки.

Ректорът заяви, че за него няма значение носенето на забрадки, стига под тях да има нещо, а освен това 4000 евро на човек на година ще дойдат добре на факултета."Но- заяви той - "ще обсъдим това на ректорски съвет, ще попитаме други колеги и ще решим".

И така, кое според вас е правилното решение?

Моето лично мнение е, че наистина няма значение кой как, в какви дрехи, забрадки, шамии, фереджета и всякакви други атрибути отива на училище, стига да учи и да бъде почтен и лоялен гост на нашата страна.

Защо все пак в много страни от Европа носенето на ислямски атрибути в учебните заведения е забранено? Защо това е забранено и в Турция?
Значи все пак в тази мюсюлманска държава са наясно с нещо, което на нас ни убягва. Дали това е ислямският фундаментализъм, който е подел световна война срещу неверниците? Или пък опасението, че допускането дори на един прецедент ще повлече нови и нови искания? Дали това е имало предвид и Министерството на образованието, когато отказа на двете български туркини да носят забрадки в училище и оправда директора издал заповедта за спирането им от учебни занятия?

Дали онези, които познават по-добре от нас фанатиците от тази религия, не изричат на глас нещо, което знаят? Защо мюсюлманите не толерират друга вяра?

Задавам си и други въпроси, но според мен, размишлявайки така, стигам до извода, че май не бива да се допуска носенето на забрадки в училище



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Kopeняk]  
Авторnudist (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 19:00



А ако поискам да ходя гол на лекции?Дали ще ми разрешат?



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Kopeняk]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано31.08.06 20:34



Не мога да дам еднозначен отговор.

От една страна наистина е въпрос на вяра. Дай като учи в България някой и да започне да се носи по български. Това е тъпо.

От друга страна наистина не е приятно да виждаш само очите на човек. Мисля, че е липса на уважение. Все пак това е учебно заведение, а не центъра на Пловдив.

Всъщност, както решат. Всяко учебно заведение си вътрешен правилник, който трябва да се изпълнява. Тук вече вярата наистина няма значение.




Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Kopeняk]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано31.08.06 20:42



А мислили ли сте за варианта това да е поредната Доганова провокация. Малко по малко, едно по едно, се насаждат едни такива, дребни уж на пръв поглед, нещица, а по едно време ще се окаже, че имаме и втори официален език (не, няма да е английския), втора официална религия и т.нат.

Може и да звуча параноично, ама ми се връзват някак си нещата - първо новини на "майчиния" език (дето не само, че не ги разбират, ами и не ги и гледат), после айде тия да ги пуснем със забрадки, че дават по 4000 евро, после айде и всички, дето искат, да ходят със забрадки. А после? И това, гарнирано пре цялото време с приказки колко е етнически толерантен българският народ.
Дано да съм лош пророк! Дано......



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: vens]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано31.08.06 21:08



Лош пророк ли?
Мисля, че точно така ще стане, но отначало наистина не навързах нещата

.. за мой срам.

Това с новините на турски още тогава не можах да го разбера. Те всички - мангали и турци си имат поне по две сателитни чинии, така че проблемът откъм новини им е никакъв.

Аз като искам да гледам руски новини, или английски.. или други - сменям канала. Колко е просто само.

Венса, добре че не спомена обрязването.. Че току виж и това ще стане задължително







Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Kopeняk]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано31.08.06 21:10



Работата не е в забрадките. Ако аз реша да си вържа кърпа на главата - на никого няма да му направи впечатление, щото не съм мюсулманка.

Опасността иде от това, че тези момичета биха могли да бъдат използвани тук за други цели. Чрез тях могат да бъдат разпространявани радикални идеи.

Пример от Русия, показан по телевизията. Студентка - чеченка дели квартира в Москва с руско момиче. Дава му да чете религиозна литература, обработва я лека полека и така й втълпява, че да се умре за аллах е велико. ( В квартирата бяха сложили скрита камера).

След време под прикритието на студентки, тук биха могли да проникнат и момичета-терористки. Такива се бяха окичили с взривове на "Норд-ост", взривиха на опашка на рок концерт и не помня още къде.
Та вижте в Турция какво става! Толкова атентати срещу чежденци само за 24 ч!





Тема Експанзията е започнала и току щонови [re: Бepeзka!]  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано31.08.06 22:19



по БНТ се разисква, че на север и на юг от Бургас българско радио почти не може да се чува, поради това, че турските радиа заглушават с пълна сила българските. Тяхната мощност надхвърляла десетки пъти мощността на нашите. Бургаските станции имали разрешена мощност от 370 вата, а турските излъчвали с предаватели от 100 000 вата.

Въпросът е там, че в този край има голяма маса етническо турско население и турската държава субсидира строежа на свръхмощни радиостанции, които трябва да обслужват и турците в България.

Отговорен фактор заяви, че проблемът не е от сега, а от десетина години, но въпреки разговорите с турските компетентни органи, досега нямало резултати.

Редактирано от Kopeняk на 31.08.06 22:54.



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Бepeзka!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.09.06 08:20



ами дай сега заради сбиването на агитките на велбъжд и БОТЕВ миналата събота да забраним на всички фенове да си купуват шалчета и фланелки на любимия отбор.
Зер аз като ходя на мачове и в агитката винаги има пичлемета дето обясняват колко велико било да им "счупиш буферските муцуни"

това, което описваш като сценарий са два различни проблема.



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: f(x)dx]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 10:30



Първо, отборът се казва Локомотив Пловдив, второ, едно е да "фризираш" на някои муцуната, а коренно различно е да се самозривиш на концерт и да убиеш 20-30 човека включително. Правиш ли разлика? Мислех, че си интелигентен човек все пак.



Тема Re: Символ на вярата?нови [re: Фaлaнre]  
АвторTpън (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 11:06



Това с търските радиостанции и телевизии не е проблем от вчера а от много години в региона на Бургас. Не слушайте глупостите за "топлото море". Това си е абсолютно целенасочен сигнал. През деня е по-слаб но вечер се усилва дотолкова, че не се ловят почти никакви български радиостанции. Не съм се заемал да броя но с радиото си мога да "хвана" поне 20 турски радиа. Със стайна антена пък имам "удоволствието" да гледам на телевизора си ТРТ1 ТРТ2 и ТРТ3. Това са явно национални турски канали.
Крайно време е да се реши този проблем! Ние не живеем в Турция мамка му!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.