Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 26.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано29.05.06 12:45



Дайте да съберем повече информация, ДОСТОВЕРНА, за този план. Така ще сме в течение, ще можем да коментираме без плЮване, и прочие екстри, идващи от своевременната осведоменост. А ако можем да вкараме в евентуалния диспут компетентни хора, освен Начко (като проектант) и Станислав (като специалист по европейско мостостроене), ще бъде врЪхта.
Ето моя скромен

.

Редактирано от 3Mona на 29.05.06 12:49.



Тема Re: Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови [re: 3Mona]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано29.05.06 21:00



Хммм... аз разбирам от градоустройство толкова, колкото свиня - от кладенчова вода Не знам каква информация искаш да получиш, но ще разпитам колегите архитекти Лично за мен е особено важно да се направят верни прогнози за автомобилния и пешеходния трафик и съответно да бъдат взети (или предвидени) адекватни мерки. Иначе като цяло работата избива на концептуализъм - обликът на града, синтез на старото и новото, модерен полъх, градът ще расте наляво или надясно (това определено ще се отрази на цените на терените, намиращи се в посоката, нарочена за растеж на града - някои хора ще забогатеят за една нощ, както се казва)... Не очаквам чудеса, особено щом Божкова е замесена



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови [re: 3Mona]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано30.05.06 02:57





...
Whatever

Тема Re: Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови [re: 3Mona]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 10:08



Мислата ми беше да коментираме плана тук и сега, а не после да плЮваме в стил "Защо така бе, Ванчо?". Не сме специалисти, но сме граждани. Ако нещо не ни се нрави, можем и да реагираме.

Ще припомня няколко случая - Сервитьора, Пешеходния, Герджика, Главната. Вярно, че са от друг мащаб, но ако имаше инфо щяхме да регираме по-адекватно. (Впрочем, оказа се, че за Сервитьра е имало писания почти година преди реализацията на проекта, но това е друга тема.)

Виж при Глупака на хълма ситуацията е била друга...



Тема А бе, ти четеш линови [re: пeтльo]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 10:27



какво се пише? За същият текст и аз съм дал линк...



Тема Re: Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано30.05.06 12:07



Я кажи сега знаеш ли какво правят на Асеновградско шосе? Копаят, дълбаят..
Нещо са захванали, но съм изпуснал клюката..



Тема Асеновградско шосе?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:39



Имаш пред вид надлеза ли?



Тема Re: Тема за градоустройствения план на Пловдив.нови [re: 3Mona]  
Автормaтa68 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:50



Чини ми се, че обявиха дата за обществено обсъждане на точно туй нещо, по едно Радио, ще разберете кога е, като изслушате рекламите.:) Щом ще Ви питат и го подлагат на обсъждане - добре!



Тема Re: Асеновградско шосе?нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано30.05.06 14:09



Имам предвиц зоната около строителния център...
И този около бившата бензиностанцията на военното министерство...
Нещо са се раздълбали, нещо прекарват, ама не мога да се усетя какво..
Предполагам някаква оптика, но не мога да бъда сигурен



Тема Re: Асеновградско шосе?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 15:52



Не знам за този обект.

Знам, че ще започне поетапна реконструкция на надлеза, защото е в окаяно състояние. Опасен е колкото беше Герджика преди ремонта.
А е строен 50-на години по-късно. Социализъм...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.