Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 08.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема бул.БЪЛГАРИЯ  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано03.08.06 12:16



Някой има ли информация кога ще ремонтират булеварда?
Пълна излагация е




Тема Re: бул.БЪЛГАРИЯнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторCity (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 18:38



До колкото сьм запознат подражката е на Дьржавата,а както знаем вси4ки Тя много много не оделя за Пловдив!!!Така 4е скоро не се о4аква подобна инициатива





Тема табелинови [re: City]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано04.08.06 11:45



Ехе, какво прочетох днес в Пловдивски Труд - Чомака щял да инвестира 200.000 лв в табели за улиците и техните номера. Това щяло да му бъде пръв приоритет след отпуската.

Да видим. Ще се радвам да го видя в Пловдив. На мен лично не ми пречи, но съжалявам туристите и гостите на града.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 04.08.06 11:50.



Тема Re: табелинови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторQhni (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 17:28



Баси тъпия кмет дето го имате!!"В сравнение със селищата в северна България...", все трябва с нещо да се сравни, че да може да изпъкне по някакъв начин!!!Не знам за кои селища говори, но Търново е изключително чист , същото (почти) мога да кажа и за Варна.Това ми напомня за случая преди една-две години когато Чобака беше станал за смях на някакво изложение в Германия- Пловдив бил най-развития град в България, имал най-доброто летище, Пловдив без България можел но обратното не....и още глупости от тоя сорт.Няма да се оправите докато такива като въпросния кмет не спрат да плямпат глупости и не се захванат за работа!А пък и дори да сложи тези табели, кво от това?Той толкова други неща за града трябва да свърши че табелите са бял кахър!



Тема Re: табелинови [re: Qhni]  
Автор tanashubav (непознат )
Публикувано04.08.06 17:50



Цитат: "Търново е изключително чист , същото (почти) мога да кажа и за Варна"


Абе явно много е зле чистотата в Пловдив щом Варна изпъква като (почти) изключително чист! Пък за Търново - и той като повечето малки градчета е чист щото няма кой да цапа, ама айде!



Тема Re: табелинови [re: tanashubav]  
АвторQhni (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:09



Ти да не се казваш Чомаков?!Така и не разбра кво исках да кажа ами седна пак да сравняваш пловдив с този и онзи!Сравненията са колкото подходящи толкова и неуместни в случая, понеже е вярно че Търново е доста по-малък от Пловдив но сте от една категория, нали и двата града се гордеят със своята история, и искат да правят културен туризъм.За Варна мога да кажа че сте от един калибър, но е нормално там сега да не е изрядна чистота щото се е изсипала половин България и още колко чужденци, ходих там в началото на юли и наистина е доста по-чисто отколкото в Пловдив.А мисълта ми беше че кмета вместо да прави някакви класации "кой е по-по-най" ( чист, красив, ......) по добре да вземе да свърши нешо реално щото градът направо плаче за мотика както се казва.



Тема Re: табелинови [re: Qhni]  
АвторTaнacxyбaв (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 22:39



Ами Яни, ти започна сравненията и аз ги сметнах за не много подходящи. Във Варна конкретно проблема с мръсното не е от туристите а от безобразните строежи от които целия град е в пясък и хората не могат да смогнат да изчистят. Като духне вятър и става лошо. Но да не се отплесвам-все пак е форум Пловдив





Тема хаханови [re: Qhni]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано05.08.06 09:08



То, че Чомака е рядко просто парче си е ясно.
Не знам дали е говорил такива глупости по света и у нас, но много от нещата, които казва съдържат голяма доза истина.

Пловдив е много чист град - това първо.

Второ - не разчитаме на индустрия (каквата и да е тя) с цикличен характер. Имам и туризъм, имаме и индустрия, имаме и селско стопанство.

Трето - летище София доминира в момента, защото явно политиката на държавата е такава. Пък и нали София е столица. Нормално е всичко хубаво да бъде там. Въпреки, че този град е най-малко подходящ за летище. Имам чувство , че 250 дена в годината там имам мъгла




Иначе с нетърпение чакам Чомака да се махне и да дойде някое друго зло, което да се захване с Пловдив, защото има още много какво да се желае.

Но Пловдив за нищо друго не го сменям - нито за София, нито за Варна, нито за Бургас.

Viva forever




Тема Re: хаханови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторQhni (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 10:55



Добре де, може Пловдив да се нареди и сред чистите градове (за ваша жалост не знам на кое място:))), но се раздразних от това че някои в този град (самия ви кмет) прави опити да си измие ръцете за нещо като ви замазва очите че сте били по-чисти от незнам си кой!Без да искам да предизвиквам някакви тъпи спорове , ми прави впечатление че от както съм дошла да живея тук (макар и временно) постоянно слушам за някакви сравнения, и то както от млади така и от доста улегнали хора (явно това е някакъв местен спорт)- спрямо софия, морето и.......!А също така осещам едно типично шопско отношение към другите "от нашто село по-големо нема", уж се пишете да сте по-ларж от шопите а пък в това отношение сте лика-прилика!!И Последните думи на кмета ви го доказват!А всеки който не е предубеден и който се е разхождал тук-таме из нашата татковина (като мен:)) знае че има и по-заслушаващи се места (без да ги споменавам и без да се обиждате).Ето например това с летището беше много типично- тъй като в софия имало мъгла а в пловдив нямало дай да изместим летището ли ?

, ами в лондон как е облачно почти винаги?!Гледах скоро официалните данни за пътникопотока през летищата: в софия варна и бургас имат поотделно между 1,5 и 2 милиона пътници годишно а в пловдив около 50 000- 60 000 души,и на кво отгоре Чобака ще говори такива глупости?!а относно несезонния характер на бизнеса в Пловдив, ами селското стопанство и консервната промишленост не са ли сезонни отрасли?!?!



Тема Re: хаханови [re: Qhni]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано05.08.06 16:12



Нали точно това казвам за пловдивското летище, бе, душко...


Летището има еди колко си десетки пъти под трафика на другите летища, по ред причини:

1. Пловдив не е столица
2. Пловдив не е курортен център от ранга на Бургас и Варна за летен туризъм

В това за времето няма нищо лошо. Неуместно сравняваш Лондон и София, най-малкото защото в Лондон няма сняг и поледици А София си е дупка в това отношение. И сняг, и мъгла, и сняг, и лед - колкото за целия китайски народ.

Аз не разбирам нищо от организация на въздушните полети. Обаче ми се вижда изключително тъпо, ако аз съм чужденец и искам да посетя Варна през зимата, да летя до София, а от там още 550 км по родните пътища до Варна. И това ако не е държавна политика - здраве му кажи.

Във Варна и Бургас обикновено кацат чартърни полети. Предполагам знаеш, че те са сезонни и обикновено не са полети от големи летища. Low cost компании, ала-бала. София си остава българското международно летище - защото така е по-добре. Много летищни такси, много приходи. Ей, ама хората за пари хора убиват, какво говорим.

За заслужаващите места - не знам какво визираш, но аз мисля, че вилната зона в Храбрино където напоследък доста често спя е много по-заслужаващо се място от други места в родината Дали това ще направи Храбрино център на вселената? Хората не могат да бъдат еднакви. Затова едни от Ямбол отиват в Пловдив, други в София, трети във Варна. А много от София и други родни градове просто решават, че БУлгария не е тЕхното място и се отправят някъде навън. Говоря за вкусове и предпочитания, ако още не си разбрала за какво говоря.

За меренето на пишките и шопския манталитет - това по-скоро го определям като национална черта, въпреки, че крайната генерализация не ми е присъща. Ами, щом им харесва - да сравняват. Теб какво те бърка тая работа? На мен през левия джоб ми минава какво мисли един софиянец, бургазлия, варненец или друг екземпляр за моя град и моето съществуване. Съществувам си и на никого не преча. Какво от това, че някой взима 30 лева повече от мен в София? Или какво ме интересува, че в адресната му регистрация пише гр.Варна? Не съм дребнава душа и не издребрявам чак до такива безсмислени сравнения.

Пловдив си е Пловдив. Какво вече писах - не го давам нито за море, нито за планина, нито за т.нар. столица. И не защото съм напълно устроен тук. Причините са други, които обаче непловдивчанин никога няма да разбере.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.