Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 10.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: относно комунизма ти...нови [re: 3Moнa]  
АвторJordan^13 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 21:47



Да, хубаво е Владко (Vetrim) да ги понаучи тия работи, щото в него има една особена борба между Човека и Комуниста, та да видим как ще завърши.
Да видим как ще реагира и на сигнала ми за заплахата над Ситовския надпис, за което го сигнализирах в друга тема.



Тема Re: относно комунизма ти...нови [re: пeтльo]  
Автор VooDooMaN (Шампион Оле!)
Публикувано26.05.06 10:32



Не е баш - "КАКВО ЗНАЧЕНИЕ ИМА"...
Същото и с досиетата в момента дето пак ги дъвчат - като излезне информация за някой следва "кво от тва" ...
Прав си за доста неща, но не бива с такова изречение да започваш .



Тема Re: имаш предвид мястото на бесилката ли?...нови [re: 3Moнa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.05.06 11:40



За тази на центъра ли говориш или за другата - в Северен?

Освен това никога няма да приема фашизма, както и методите му.
Никоя цел не може да оправдае всевъзможните средства за постигането си! Никоя! Дори и най-хуманната.

Използването на репресивния държавен апарат за ликвидиране на политически опоненти е неприемливо както тогава, така и сега.

Това, че съм антифашист дали автоматично ме прави комунист?
Ако това е мярката ти, аз с радост ще я приема. Но мисля, че грешиш...

(защо ли си мисля, че и днес би окачил с радос някой на въжето...)










-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: относно комунизма ти...нови [re: 3Moнa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.05.06 12:03



Тримоне,
Чест и почитания!

Обикновено си обективен, затова ценя мнението ти.

1. Относно историческите доводи.
Всяка история е едностранна. Необходимо е да се знаят и мотивите за определени стъпки, насочени към нейната промяна или отразяването й.
Интерес в тази насока са изследванията на Сергей Переслегин - за неопределеността както на бъдещето, така и на миналото... (но тук отиваме и във философско полемизиране, което би било интересно, ако публиката не беше настроена за друг дебат)
Та така - били сме обявили война на Германия, издали сме били заповед за разоръжаване на немските части, тях ги нямало... Кой лъжем, бе, чоджум? Тия ги разправяй на Петльо, може и да хване вяра. Как една власт, която 10 години е клала, приемайки различни "овчи кожи", собствения си народ - как да й вярваш?!... "Елементарно, Уотсън!"
... и видите ли - за да се докараме - изтегляме войските си от Солун!... груба грешка. после "македонска нация", апетити на южната ни съседка - с основание.

2. Естествено не одобрявам методите на Сталин, както и на кликата около него, дори и античовешката политика. Достатъчно е човек да се запознае с разказите на Солженицин, Лихачов и т.н. - все уважавани от мен интелигенти, за да разбере нагласата ми.
Но Русия е имала Жуков - този непобедим войн! Пред него свалям шапка, както и пред обичта на нашите братя от тази велика страна!
Не заради Сталин, а заради Жуков Русия печели тоталния сблъсък. Редно е да се проумее това.

Не оправдавам Чечня, Афганистан, Виетнам, Ирак, Иран, Сирия... (някои за жалост предстоят).

Но, така или иначе, глобализацията е необратим процес.
Както и задължителната екологизация!
Иначе ни предстои скорошно Велико преселение на народите в борба за жизнени ресурси: - питейна вода, земя за живеене, храна..., както и свързаните с това въоръжени трагедии.

Все още има време за целенасочено въздействие, но има и критични точки.
Но улисани в собствената си важност забравяме необходимата симбиоза с НВ Природата.

Отново повтарям - аз съм ЗА приятелството с хората от различни страни, особено с братски (в прекия смисъл на тази дума, независимо от натлачената й социална тежест).









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: относно комунизма ти...нови [re: Jordan^13]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.05.06 12:13



Нерде - нерде...

Има си инстанции - тях сезирай. Тяхно задължение е да пазят културно-историческото наследство.

Ама те си гледат рахата, нъл тъй!
БАН се произнесе авторитетно - НЯМА Ситовски надпис!
На какво основание някой държавен или местен орган или инстанция да се заеме да спасява нещо, което е само в болните мозъци на шантави патриоти, които воюват с вятърните мелници? Ми то по тая логика, по-добре да не знаят и за Туренския надпис и за другия към Гоце-делчевско (все от тоя тип, даже и по-архаични...).

Кажи ми кво напрай кмето, като го сезирах официално да обяви (поне)ясъ-тепетата за защитени археологически зони? НИЩО!!! Даже ми се накара по жиесемо за туй че го притеснявам и му развалям рахата?!... Това позиция ли е или сигнал за "сенчестата страна" да си работи спокойно, че инстанциите няма а се месят? Ама не е виновен той, а тоя дето му дава тоя акъл. И кво мислиш - в Паметниците даже и ги няма въведени като недвижими обекти?!...
Можеш ли да си представиш? А тук е открита най-старата форма на писменост, може би, в света! (ако не броим пиктограмите на Лемурия)
5400 - 5700 г.пр.Хр.!
Немам думи!...
Ти по-добре опиши каква е местната власт, като си толкова силен в определенията.

Ако тази позиция считаш, че ме прави комунист, моля. Приемам.
Но аз съм и си оставам зелен, въпреки всички опити да ме докарат друг.
Център и леко ляво. Нищо повече.








-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!

Редактирано от Vetrim на 26.05.06 12:15.



Тема СмЕх, голЕм...нови [re: Vetrim]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 14:52



Винаги това е предизквало в мен подобно аргументиране. Репресии? Ами те са предвидени в закона за борба с терористите. Как искаш държавата да се бори подобни асоциални елементи? Да ги остави да повторят или потретят атентата в "Св. Неделя"? Или да продължават да обират труда на мандраджиите и овчарите? Или да палят кметства, за да прикрият, че са били я с криминално минало, я най-малкото - с неплатени данъци...

С бандюгите - само твърда ръка.

Ние обаче сме били прекалено демократична държава - само в първите дни след идването си на власт, комунягите избиват с пъти повече от бройката на така наречените "жертви" на така наречения "фашизъм"... Броят е неизвестен.
И това е преди т.н. "народен съд", който вече "законно" избива още няколко хиляди.
С "братската" подкрепа на "братушките", разбира се! Подкрепа ли казах?Lapsus calami, грешка на перото! ПОД "БРАТСКАТА КОМАНДА" на "братушките" е ставало всичко, та кой има по голям опит от тях от избиването на собствения си народ?! Още повече те, "братушките", винаги са се отнасяли към нас като към Задунайская губерния" (преди) или "16-ая республика" (после), демек - близки са ни чувствали, което им дава още повече основания да правят каквото си искат...



Тема Re: Леснотиянови [re: Vetrim]  
Автор mata68 (cherysh of love)
Публикувано26.05.06 17:07



Май е много лесно на готова тема и благодатен постер, 3Мона, и Jordan, че и такива като мен да се впускаме в полемика за отминали събития, за които са останали красноречиви доказателства - паметниците. Писана е история, за да се помни.

Все си мисля, че именно природата с неумолимите си закони, които едва ли ще осъзнаем и разгадаем напълно /поне в близко обозримо бъдеще/ ще ни бъде помощник в противопоставянето на обезумялото "натискане" на педала в посока глобализация.
Призванието на движението на новите технологии напред, /наред с разбирането, че успоредно с главоломното им развитие, трябва да се развива и хуманоидната ни същност, което за съжаление е доста далеч от необходимото за баланса/ работата на учените, университетските центрове не е ли овладяването и управлението на ресурсите: човешки, суровинни, ако щете достъпността до безвредна технология за оползотворяването, рециклирането и обработването на отпадъците /ежедневен проблем на столица като София/?

И така, ако смятат да ни глобализират плавно, макар, че не съм и за това, като един "дисциплиниран" лявоориентиран "балкански" субект, какво да очакваме да ни "отговори" природата. Т. е. искаме нова подредба и нов световен ред, какво даваме обаче, а ако ни отговори с хаос, както вече и започна, заради нашето безумие и консуматорски безочливата ни същност? Е, не желая бъдещето на децата ни да се завихря бясно в тъпата маркетигова и рекламна спирала, или да зависи от доктрините на Запада, защото чувствам, че по -ценно ще е неподправеното докосване до природата. Докога про форма глобалисти ще вървим срещу природата, но и как да се организираме за ефективно противопоставяне на отдавна замисляното за бъдещето? Макар, че всеки, който се изявява като антиглобалист практически е набелязан за терорист /да не се спирам на разузнавателни системи, следене и ползване на технологични новости/. Правителствата овладяват силово"ексцесиите" и затова силово им се връща. Нов ред равно ли е на ново възпитание?
Нещо много крайно ми стана мнението, а би било добре да се възприемам като почти "либерал". Нищо против "консервите", но те винаги са затворени в ламаринени кутийки..., и така стават "стерилни", обработени с УВ-лъчи, облъчили ги въпреки "озоновия" слой Не ми се хващайте...



Тема Тъпотия.нови [re: mata68]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 17:42



За мен се отнася, защото не разбрах за какво иде реч.



Тема Re: Тъпотия ли?нови [re: 3Mona]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.05.06 23:59



нищо, ти я заклейми като терористка, цитирай поредните "изследвания", позови се на исторически доказателства - и айде... знаеш къде, там дето прати и други подобни елементи...

Ами как да се брани народа срещу открито фашистка диктатура? С бездушно стоене в стадото? Айде да не се връщаме на 34-та година... после - прилагали сила, ще прилагат я.

а това дето не го разбираш - как да го преведа по-достъпно? просто Мата иска да каже, че докато се ежим и консумираме до що има безогледно, времето на търпението на земята ще изтече и тогава става страшно. Ама не така, както си мислим, че знаем - напр. няколко десетки милона жертви... Драстично повече. А това няма как да не промени и двете страни на кризата.









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Тъпотия ли?нови [re: Vetrim]  
Автор VooDooMaN (Шампион Оле!)
Публикувано29.05.06 11:48



Каква фашистка диктатура те гони, бе човек ? Каква 34-та, какви фашисти?

"В началото на 30-те години Кимон Георгиев е сред ръководителите на Политически кръг Звено, взема активно участие в Деветнадесетомайския преврат през 1934 и оглавява съставеното след него правителство. В него той е министър на външните работи и изповеданията (19 - 23 май 1934) и министър на правосъдието (23 май 1934 - 22 януари 1935). Изпълнява длъжността министър на войната на 19 май 1934. Опитите за създаване на политическа система от фашистки тип срещат съпротивата на цар Борис III и през 1935 групата на Кимон Георгиев е отстранена от управлението.

През следващите години Кимон Георгиев се сближава с левицата и от 1943 е в ръководството на Отечествения фронт. След Деветосептемврийския преврат през 1944 оглавява 62-рото и 63-тото правителство на България. От 1944 до 1962 заема различни постове в Министерския съвет, като представител на коалиционните партньори на БКП в Отечествения фронт.
"

Аха, значи ето кои били фашистите . Не били фашисти, а ми били комунисти...

И малко данни за думата fascio, от който идва и fascism:

fascio:
Principal Translations/Traduzioni principali:
fascio (fascio, fis.) nm beam
fascio (mazzo) nm bunch
fascio (fascio, es di legna) nm bundle

Което веднага ме навежда на асоциация с хан Кубрат:

Смъртта на Кубрат и периода 668 — 671

"668 г. е годината на смъртта на хан Кубрат. Той имал 3 сина — Баян, Котраг и Аспарух. Има легенда, според която преди смъртта си Кубрат събрал синовете си и ги накарал да разчупят дебел сноп пръчки. След неуспеха им да ги счупят заедно, той ги разчупил поотделно, с което им пожелал да бъдат единни, за да са силни. За съжаление, тази случка е само приписвана на Кубрат, тъй като историческите извори я споменават като случила се много преди неговото време, при един от вождовете на народа Хунну, на север от Китай."

Такива ми ти работи. За някои хора думата "фашизъм" е нещо мръсно и поради необясними причини е поставена като враг номер едно. Странно наистина. Защото идеята за тоталитаризма е толкова мила и драга на същите тези хора.

Цитираните текстове са взети от http://www.wikipedia.org, първия е от биографията на Кимон Георгиев, втората от тази на хан Кубрат. Преводът на думата fascio е от http://www.wordreference.com/

Редактирано от VooDooMaN на 29.05.06 11:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.