Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 27.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано27.03.06 20:27



Съгласно научното изследване на някакъв британски учен, публикувано в "Таймс", по глупост след българите в Европа, се нареждат само сърбите и турците. Страхотно! Най-сетне нещата си идват на място. Така лесно можем да си обясним защо гласуваме точно за онези, които най-много ни лъжат. Защо мразим успелите, защо виждаме само сламките в очите на другите, а не виждаме гредата в своите.

Членовете на Менса в България твърдят, че това не е така, но нямат аргументи. Факт е, че само Румъния, България, Сърбия и Турция (Румъния е на 19 място, а ние на 20-то), въпреки драпането, не са приети в Европа. Последните две може и да не ги приемат в обозримото бъдеще.

Не ми е приятно да говорят така за мен като българин, но се питам аджеба дали пък не е вярно това което досега само подозирах - че сме тъпи,тъпи, ама много,много тъпи?

Редактирано от Kopeняk на 27.03.06 20:31.



Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.03.06 20:42



Доколкото чух, става въпрос за тестове за интелигентност. Знаещ, умен, хитър, интелигентен - това са много различни неща. Не може да се твърди, че някой е тъп, щом не е твърде интелигентен.

Освен това циганите станаха твърде много, което влошава сумарната интелигентност на населението у нас.



Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби... [re: Sargon lll]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано27.03.06 21:39



Става дума точно за това. Българинът не е в състояние да приеме повече информация, да я осмисли и да вземе правилно решение. С една дума е глупак.

Най-представителната извадка за българите е парламента - еманация на глупостта. От това повече здраве му кажи.

Ако някой каже, че там има интелигентни,умни, ерудирани хора - няма да отрека. Но те са малцинство и тях никой не ги слуша. Останалите се водят от непосредствените лични и групови интереси и изобщо не се замислят за дългосрочните интереси на страната. Това не е ли глупост? А иначе са много хитри.
Нека сега да попитам - ако някой хич не е интелигентен какъв е - тъп, глупав,
знаещ? В края на краищата интелект означава ум, нали?

А циганите са си цигани. Те може да са необразовани, невъзпитани, простаци, манипулируеми, но да твърдим, че са лишени от интелект е малко силно казано.

А сега много ми се иска, макар и във връзка с друга тема - това, че в Бундестага става все по-силен ропота на германските депутати, които не желаят да бъде ратифициран договора за присъединването на Румъния и България към ЕС, да постна едно мнение на един българин. Вижте го:

"Как ужасно се чувствам.Необичайно членство?Меко казано нежелан гост в европейския дом.Какво унижение да ти кажат,че си крадлив мошеник,беден,корумпиран и отгоре на това бандит.А ние,гьотсурат,отново настояваме да влезем и се бутаме,бутаме пред вратата.Убеждаваме ги,че може картината да е трагично ,но ние ще се поправим. Какво жалко унижение.По зле не съм се чувствал. Действително,за какво сме им.Та боже господи,кой иска негодници в къщи. Единственно ако сработи мъдрата мисъл на един американски президент,който казва,че ако имаш съсед негодни е по-добре да го пуснеш в палатката вътре,защото ако е пред нея ще пикае вътре, а пускайки го вътре,струята ще е отвътре навън. Трагедия.Защо сме такава скапана държава и народ.Страшно съм комплексиран.По добре да ни отложат.То ще бъде такава милостиня,направо няма смисъл."

Коментарът е излишен. По времето на управлението на Иван Костов, молехме да ни отделят от Румъния, сега се молим белким, като приемат нея, да приемат и нас. Благодарение на глупостта.

Редактирано от Kopeняk на 27.03.06 22:24.



Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор WatersМодератор (!Champions!)
Публикувано27.03.06 22:41



аз пък ще си се гордея със световните шампиони по шах И при мъжете И при жение


If I had my way I'd have all of you shot!

Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Waters]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано28.03.06 00:16



И аз се гордея с тях, но какво от това? Важното е какво мислят другите за нас.



Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.03.06 01:38



Стига сте се поддавали на поръчкови статии
"Доводите" на тоя са, че, цитирам, "северните народи имат по-голям мозък и следователно са по-интелигентни".

А Менса също имат доводи: 50% от попълнилите приемния им тест изкарват над Х (не помня колко) точки, които имат само 2% от населението на света.


Публикуването на шокиращи резултати още не е доказана теория и не бива да се взема на доверие. Не съм от ония шовинисти, дето само се провикват колко са интелигентни българите, ама разултати, които противоречат на всички предишни, трябва да се проверят още 1-2 пъти, преди да правим революции в науката, нали?



Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.03.06 08:39



хе-хе, жалко че не знаеш румънски и/или не познаваш румънци.
едно към едно с твоето мнение пишат и те заваллиите по тяхните си форуми.
а що се отнася до проучването, аз виждам в него едно огромно противоречие. Според професора, който го е правил, северните народи били по-умни и с по-големи мозъци щото от векове живеели в по-сурови условия и ядяли повече месо. Да ама финландците имат само пет точки повече от нас, руснаците - три, пък италианците са на пето място

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано29.03.06 14:09



Много е хубаво да си ги говорим и сами да се заблуждаваме.
Аз никога не съм вярвал в митовете за българската трудолюбивост и интелигентност.
Това се нарича крайна генерализация - да поставяш под един знаменател цяла нация или раса.

Интелигентността и способността да обучаваш мозъка си не зависи от географското положение.

Rednecks in mirror are closer then they appear


Тема Re: Тъпи, по-тъпи, българи,турци, сърби...нови [re: Kopeняk]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано29.03.06 17:09



Да, интелект означава ум, ако не се лъжа. Но, човешкият ум има различни качества и интелигентността е само едно от тях.

Да вземем един GSM или друго електронно устройство:

- знаещият - примерно преподавател в техническо ВУЗ. Той знае теоретично всичко, може да обясни(поне той така смята) различни явления свързани с устройството. Обаче не е способен да конструира или изработи подобно устройство;

- умният - конструктор на подобни устройства. Той може да не е твърде наясно с теорията, но има непосредствен поглед върху нещата и е способен да конструира и изработи прототип;

- интелигентният - ръководител в производството. Не е твърде силен нито в теорията, нито в практиката, но се ориентира в проблемите и успява възможно най-добре да организира производството;

- хитрият - продавач. В действителност той нищо не одбира от това устройство, но успява да убеди клиента в противното. И, да го подбуди към покупка.

Естествено, тези качества са във връзка с конкретния продукт, при това е възможна и комбинация от качества, обикновено с различен интензитет. Например може преподавателят да е способен да сътвори работещ прототип или на ръководителят да му хрумне брилянтна идея във връзка с продажбите и т. н.

Интелигентността се явява едно по-универсално качество(затова и много хора претендират да са такива), за сметка на това не чак толкова ценно. Защото само по себе си не е достатъчно за разрешаването на някой по-сложен проблем.

А за циганите - интелигентност се възпитава основно по два начина: образование и труд. Нито единия не е на почит у тях и за това те в общия случай са неинтелигентни.



Тема Каза го!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор3Mona (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 17:30



Аз също ВИНАГИ съм смятал тези приказки за митове и легенди...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.