Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 24.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Този богат беден българиннови  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано10.03.06 19:52



Току що попаднах на този текст:

"Най-голям ръст бележи търговията с автомобили

Нетните приходи от продажби на продукция, стоки и услуги в сектор “Търговия, ремонт и техническо обслужване на автомобили и мотоциклети, на лични вещи и стоки за домакинството” през месец януари 2006 г. по съпоставими цени общо за сектора се запазват близо до равнището на месец януари 2005 година, като незначителният ръст от 0.2% се дължи изцяло на увеличението в търговията с автомобили и горива и ремонт на автомобили – 12.0% и търговията на дребно и ремонт на лични вещи и стоки за домакинството – 5.4"

Снощи минах да видя новия "Кауфланд", а там, пред входа, една тълпа от около 1000 души, стотици коли, дежурна линейка и лекари, както и десетина момичета, които показваха местата за паркиране на пристигащите.

От изхода излизаха запотени и натоварени като магарета купувачи.Един дядко буташе две колички с цяла планина покупки.

Тъй като не можах да влезна, заради огромната опашка, отидох в "Метро". Там - същата картинка. Сложете още двете Билла","Сани", "Мирчеви и стотиците квартални магазини - за всички има работа.

Като тръгнеш по улиците - кола до кола, на кръстовищата задръствания, тротоарите непроходими от паркирани автомобили. За миналата година ръста на продажба на автомобили надхвърлв 30%, а за януари и февруари т.г. с 12% повече от миналата година.

В трите хиляди заведения на града да седнат по двама души - се събира население за един малък град.

В същото време воят за безкрайната бедност на българина не спира. Истински бедните - пенсионерите, инвалидите, хората в неравностойно положение, самотните майки,възрастните безработни - стискат зъби.

Кажете сега, беден ли е средния българин и защо заможните оревават орталъка наравно с бедните?

И защо най-богатите най- гласовито говорят за пословичната бедност на народа ни?

Виновни ли са бедните за своята бедност и трябва ли да изземем доходите на успялите за да настъпи всеобщо равенство и бедност, та най-сетне да се прегърнем като братя и гласът на завистта да млъкне?

Редактирано от Kopeняk на 10.03.06 20:28.



Тема Re: Този богат беден българиннови [re: Kopeняk]  
Автор 5LМодератор (!Champions!)
Публикувано10.03.06 20:55



Според мен бедните са виновни, поне голям процент от тях, де, обикновено имат възможност да работят, но не го правят, от мързел, от капризност или от не знам какво...
А и всеобщото мнение за това, че българина е беден е малко преувеличено, но се създава от капризни богати... странна държава



Тема Re: Този богат беден българиннови [re: Kopeняk]  
Автор koмитa (български)
Публикувано11.03.06 08:57



Според мен в България вече РЕАЛНО съществува т.н. средна класа. Проблема е че тази т.н. средна класа, вместо да си седне на гъза и да е доволно на етапа от развитието си, то тя реве като ненормална. Реве че е бедна, защото не се съизмерва с другите от средната класа, а се съизмерва с 2-та процента ултрабогаши. Или накратко-имаме си чудесна средна класа, която е крайно време да разбере, че НИКОГА няма да стане милионерска, но ВИНАГИ ще живее добре.
А процента на бедните все повече намалява. За съжаление в процента на бедните влизат главно пенсионери и инвалиди, на които държавата е много длъжна. Е, и циганите влизат в процента на бедните, но на тях държавата не им е длъжна!



Тема Re: Този богат беден българиннови [re: Kopeняk]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.03.06 09:30



За повечето хора съвсем нормално е характерно, да са недоволни от възнаграждението си. Апетитът идва с яденето, колкото повече получаваш, обикновено повече харчиш и си недоволен от финансовите си постъпления.

Обаче е глупост, че в България има изградена стабилна средна класа. Това донякъде може да се твърди за София и някои други места, но общо взето, е абсолютно невярно. Защото под "стабилна средна класа" трябва да се разбира едно голямо съсловие, най-голямото - повече от богатите и повече от бедните. В България много хора живеят страшно мизерно. И са принудени да си търсят късмета другаде.

А, това за хипермаркетите е доста странно. Особено в "Тракия" станаха твърде много. Лошо няма, обаче... Цените са много ниски, нереално ниски, не само при промоции. Струва ми се, че се перат пари, много пари.

Бедните не са виновни, че са бедни при условие, че правят всичко възможно да излязат от състоянието си. Ако са мързеливи и капризни, ако предпочитат да щракат с пръсти - да, но само тогава.

Представете си някой млад човек от провинцията, учил в Пловдив и решил да остане тук. Започва каква да е работа, само да се задържи в града. Нека взима 400 чисто. Като започне да си плаща квартирата и останалите режийни, колко ще му остане? Нищо и половина. Трябва да живее абсолютно мизерно за да спести нещо, ако въобще е възможно. А, как да създаде семейство? Е, това не е средна класа, макар че, този човек може да е висшист и да има потенциал. Познавам такива, мои състуденти, които останаха тук.

Хората са бедни. Тази статистика за автомобилите отчита ли дали покупките са от фирми или частни лица? И, дали става дума за нови или втора ръка коли?



Тема Re: Този богат беден българиннови [re: Kopeняk]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 10:32



Имаше един история за вдиганео на данъците и че най-страшно е за управниците, когато всички са по кръчмите, следващата стъпка е недоволството.



Тема Re: обратно беше...нови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано11.03.06 22:15



.. първо недоволстват, а ако вдигането продължава - накрая са по кръчмите и само псуват...


Не приемам аргументите на СЛ(М),
а колкото до статистиката - някой беше казал: дайте ми числа и ще ви докажа каквото поискате - стъкмистика.

Нека се направи анализ на малката и голямата кошница, а и на повече от тях - тогава изводите биха били по-миродавни.








-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Този богат беден българиннови [re: koмитa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.03.06 08:46



струва ми се, че или си смучеш от пръстите, или не гледаш реално на нещата, или просто не искаш да си признаеш истината.
но преди да продължа да споря с теб, бих искал да дадеш определение за средна класа и по-точно какви доходи получава средностатистическия човек от средната класа, как ги харчи, какво работи, децата му къде учат, каква кола кара, в какво жилище живее, колко спестява и по колко часа на денонощието работи.

после, ако имаш желание, ще поспорим

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Този богат беден българиннови [re: Sargon lll]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.03.06 10:03





Ти пък какво против имаш нереално ниските цени по време на промоциите?
Хаха, ако знаеш колко ориз, боб и други благинки си накупих за 0.19 лв от Т-Маркет
Какво ми дреме че перат пари.
Няма после мене да съдят че съм купувал евтино.

Иначе за много други неща си прав за съжаление.

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: Този богат беден българиннови [re: koмитa]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.03.06 10:08





Средна класа? Къде я тая средна класа, комита?

Нека първо аз кажа как си представям средната класа - прослойка от хора, която се в състояние да си осигури нормално съществуване и да успява да спестява.

По мои скромни разчети средната класа трябва да разполага с около 1.400 лв за 4 членно семейство. Това са пари, с които може да се:

- яде нормално без излишества
- да се плащат сметки, които зимата достигат до 400-500 лева
- да си поддържаш колата
- да имаш гарантирана почивка лятото
- да заделяш пари в банката

1.400 лева мисля че са достатъчни, но колко ли хора събират толкова пари? Това прави 2 заплати по 700 лева. Хм... Да продължим ли?

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: Този богат беден българиннови [re: f(x)dx]  
Автор koмитa (български)
Публикувано13.03.06 10:31



За мен средната класа на българина е този който притежава собствено жилище и собствена кола, работят и двамата от семейството/ако децата са малки/, нямат дългове, притежават къща в някое село, позволяват си да имат домашен компютър, дивиди, излизат на кръчма по 2 пъти в седмицата, пушат цигари от 2.60лв.
Напомням и че казах "средна класа, според сегашното развитие на страната"! Нашата средна класа в никакъв случай не на нивото на средната класа дори в една Словакия например, но ние все пак тепърва се развиваме нали?
Когато говоря за средна класа аз разбирам хората намиращи се по средата между бедността и богатството. Не влагам в изречението средна класа, смисъла който ти да речем влагаш.
Та и аз да те питам-има ли междинно ниво между бедността и богатството или няма? И кои са повечето-бедните или междинното ниво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.