Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 27.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак за ремонта на пътищатанови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.03.06 16:02



Много ми се иска да разбера кога ще завърши ремонтът на изхода за магистрала "Тракия" от "Скобелева майка"? Той започна в средата на септември и още си продължава. Колко въобще продължава ремонт на един такъв участък? Не знам колко километра е, ама не е чак кой знае колко. Аз вначалото си мислех, че ще го напрявт за месец-два.
А толкова ми е удобно да минавам оттам!



Тема Re: Пак за ремонта на пътищатанови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано15.03.06 16:05



Не повече от 3 км. е.

Ама какво говориш. Преди няколко седмици имаше информация в ТРУД през годините колко км пътища са се направили.

Общо взето за 16 години преход........приготви се............ около 330 км

Затова исках бай Тошко да остане на власт поне 1-2 години. Че ми писна да ходя до морето за 5 часа.

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: Пак за ремонта на пътищатанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано15.03.06 17:01



Станиславе, ти изобщо нямаш представа за темповете на строеж по времето на бай Тошо. Отсечката на автомагистрала "Тракия' от София до Мирово се строи 20 години.Още толкова минаха докато дойде до Пловдив.За още 15 години отиде до Чирпан. Остарях с нея.

Библиотека "Ив.Вазов" я строиха 25 години. 30 години строиха хирургиите. Една кооперация, която сега се строи за 8 месеца, по онова време се строеше за минимум за 6-7 год.

Участвал съм в създаването на програма за развитието и възстановяване на сградния фонд в кв. "Капана". Той беше със срок 20 год. и предвиждаше реновирането на 80% от къщите.След реституцията хората си ги реставрираха сами за по-малко от две години.

Недей жалей за тогава - щеше като мен да остарееш с мечтата за магитралата или нещо друго.



Тема Re: Пак за ремонта на пътищата [re: Kopeняk]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано16.03.06 16:15





Пропуснах да кажа, че имаше данни и от годините преди прехода.
Не можеш да отречеш, че преди се строяха повече пътища.
Едва ли за 15 години са построили 330 км.
Ако темповете бяха такива, то за 45 години (стигат ).... голям човек си, смятай.

Пък и помисли кой сега строи и кой е строил преди...

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: Пак за ремонта на пътищатанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано16.03.06 18:39



Станиславе, ти май не четеш какво ти пиша и си навиваш едно и също. Сега се строи много по-бързо, по-красиво и най-важното - значително по-качествено. Та огледай се най-сетне, не виждаш ли този строителен бум около себе си. Като гъби никнат нови кооперации, еднофамилни къщи, магазини, хотели по курортите, административни сгради, складове - едни от други по-красиви и по-луксозни.

Ако си достатъчно голям, си спомни как изглеждаше един магазин на главната и виж как изглежда сега.

И моля те, престани с този бай Тошо.Направо ме потриса.



Тема Re: Пак за ремонта на пътищатанови [re: Kopeняk]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано17.03.06 10:01



Сега нали за пътищата говорим, бе, човече........
За пътищата и магистралите...

Как е възможно за 2004-та и 2005-та да има построени под 10 км пътища. Не е ли срамно?

А ти ми говориш за кооперации и магазини....

Красотата е въпрос на светлосянка.


Тема Re: Пак за ремонта на пътищатанови [re: Kopeняk]  
АвторMaraзинepят (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 15:59



В отговор на:

Ако си достатъчно голям, си спомни как изглеждаше един магазин на главната и виж как изглежда сега.



Малиии, да не говорим как изглеждаха вътре... Не можеше да се каже дали бяха повече празни, отколкото грозни, или обратното. Всичките месарски магазини де бяха по Главната, да ги събереш не можеш да направиш и половината от това, дето е в магазина до Екзелсьор.
Но пък имаше портрети. Тошко-Галошко - най-отпред. Затова го и помнят. А бе, социализъм...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.