Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 18.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стопли се - време е за туризъм  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано05.03.06 22:24



В тази тема е добре да дадем варианти за излети, екскурзии, туристически маршрути, за да има осмислен и ползотворен контакт с природата, историческото ни минало, географски и защитени феномени.

Започвам тази тема, понеже не мога да трая някой от БТС-то да се сети.
Готвят вече няколко години туристически инфо център, но така и не го виждаме още. Общинския туристически информационен център, който навярно ще бъде изграден на мястото на "яйцето", сигурно ще го изпревари...

Както и да е.
Очаквам намеси с конкретни предложения от Петльо, Антон и други клубари.








-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Стоте национални туристически обектанови [re: Vetrim]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано05.03.06 22:33



Подробно описание
на стоте национални туристически обекта
можете да намерите



А книжки за печатите - във всяко туристическо дружество в Пловдив
(не съм сигурен дали и в книжарниците няма, но дори и да си купите оттам, трябва да заверите книжката в дружеството за туризъм по местоживеене)

Тази тема е полезна за учителите, които организират екскурзии по тези обекти, както и за всички семейства, които искат да поощрят децата да научат нещо повече за Родината.









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!

Тема Re: Стопли се - време е за туризъмнови [re: Vetrim]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.03.06 14:05



В клуб "Туризъм" можеш да намериш много такива варианти, често придружени с пътеписи и снимки.
Колкото до туристическият инфо център - не съм чул нищо, може би ти ще ни кажеш за какво става дума.
В крайна сметка, трябва само едно помещение 3 на 4 метра някъде на центъра (защо не на Главната) и един служител вътре, който да дава търсената информация и при който да можеш да намериш брошурки за интересните места, събития и паметници в района...



Тема Давайте идеи за интересни местанови [re: Vetrim]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано06.03.06 14:29



Най-добре разкажете за интересни места около Пловдив, които лично сте посетили.
На мен, например, много ми хареса екскурзията, която си организирахме миналата есен до пещера Снежанка. 5-годишната ми дъщеря беше много впечатлена.



Тема Re:за ТИЦ в Пловдив...нови [re: vens]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано06.03.06 18:57



преди доста време вече, по идея на Георги панов се печели един проект, но по незнайни причини не му се дава място в Пловдив, за да бъде направен и той изнася центъра в Перущица, където е шеф и на ТД Върховръх, и на Младежкия дом, и е общински съветник, и е в ръководството на голямото читалище...
та там вегетира тази добра идея...

В актива на местното туристическо движение има някакъв разкол, съпроводен и от смяна на поколенията в кадрите на управителните тела, но така или иначе чрез сдружение Чернатица (можеш да го интерпретираш като ОбС на БТС, както беше по-преди) и с активните усилия на Руен и Академик в една стаичка на къщето, дето се намира на пресечката на Кап.Райчо и ПДПетков (преди там се помещаваше Пиринтурист) се заформя ТИЦ - Пловдив. Там би следвало да може да се получава инфо и да се правят заявки за определена леглова база по близките хижи.
За жалост в БТС (чийто член съм отпреди повече от 30 години!) много мудно стават нещата...

От гореизложеното следва, че по-жизнеспособната идея на общината - да изгради туристически информационен център за многобройните чужди туристи, посещаващи Пловдив, изглежда ще изпревари предната.
Доколкото схванах, планира се на мястото на "яйцето" да се направи нещо като временни павилиони от типа на Телешоп - току пред пощата.
Ако всичко това е подкрепено и от финансиране по някой проект, предполагам, че идеята може да стане и постоянна - тоест ТИЦ-а да си стои не само през лятото, когато е големия трафик на промишления туризъм.








-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.