Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 17.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема мост, река, герджик, сроковенови  
Автор NabokovМодератор (!Champions!)
Публикувано23.02.06 21:28



Кой се хващаше на бас, че нямало да се отлага пусковия срок на моста:) След като веднъж вече го удължиха с един месец, сега се карали за ВиК инсталацията, което ще забави пусковия срок с още някой друг месец. Тука нещата лесно се предвиждат, бе:)


Подцени това!

Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Nabokov]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано23.02.06 22:35



Да направиш основен ремонт и реконструкция на мост не е като да разточиш баница, братче. Малко по-сложно е.



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Haчko]  
Автор NabokovМодератор (!Champions!)
Публикувано24.02.06 00:45



Да направиш допустимо тегло на един мост също не е лесна работа. Както и крайни срокове, те не се правят ей така от кеф, а се предвиждат тази и онази работа колко време ще отнемат, обикновено се слага някакъв процент за забавяния поради непредвидени ситуации и обикновено в България крайния срок обикновено се просрочва с година


Подцени това!

Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Nabokov]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано24.02.06 08:36



Айде стига глупости, брато! В цял свят е така! Поинтересувай се например в каква степен бяха завършени съоръженията и инфраструктурата за зимната олимпиада в Торино. Или стадионите в Германия за световното. Може пък да ти стане интересно.



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Haчko]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.02.06 13:22



Е именно де, нали затова още като затвориха моста някой се изказа, че няма да го отворят в срока, който са определили. Тогава го заклеймиха като черногледец...
Аз тогава се въздържах от коментар, но и аз бях убеден, че няма да се спази срока.
Както каза Петела - някой неща в България са предвидими. Ти казваш, че и по цял свят е същото.
ТОГАВА ЗАЩО ИЗОБЩО СЕ ДАВАТ НЕРЕАЛНИ СРОКОВЕ?



Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: vens]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано24.02.06 13:33



Защото банките, които са дали парите, искат така. И това е валидно за цял свят.



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Haчko]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 15:17



Аз пък се чудя как ли се поддържат мостовете по италианската ривиера - Genova-Ventimiglia

Като се заточат едни тунели, едни мостове високи по 100-150 метра

Ако ги правят с такива темпове и технологии както този на Герджика, много скоро по тези места няма да има туристи... и до Испания и Франция ще се ходи през Торино... но и там едни пропасти и мостове.. не е истина



Тема Re: мост, река, герджик, срокове [re: Cтaниcлaв!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.02.06 17:41



Въпросът ми не беше дали е дълъг или къс срокът, а защо винаги се дава кратък срок, след като се знае, че 100% няма да се спази.
Начко, не схващам защо им е на банките някой да обявава къс срок, след като дори и неспециалистите знаят, че е нереален?



Тема Re: мост, река, герджик, сроковенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано24.02.06 20:25



Поддържат се с МНОГО пари и гастарбайтери. А ако искаш да обсъждаме технологиите, кажи ми ти в кой бранш си, за да ти покажа аз колко не разбирам от него и какви глупости мога да наредя. Така де - няма само ти да се излагаш



"Мяу" - това е "бау" на котешки.


Тема Re: мост, река, герджик, срокове [re: Haчko]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано27.02.06 16:07



Абе, Наче..

Човек и специалист да е, пак може да се излага. В това предполагам трябва вече да си се убедил съвсем напълно

Не ми трябва да обсъждам технологиите, свързани с ремонти и поддръжка на мостове, но както и очаквах всичко пак опря до пари и работна сила...

Кой ми беше казал? Пари нема, действайте То с пари всеки можен, но пък и колко са примерите, когато с пари и без акъл.... пак резултатът както без пари ... ако ме разбра

Въпросът беше в това, че ти изкара ремонта на един пиклив маршики мост е баси работата... то верно че не е като правенето на баницата, но и не като мостовете по Ривиерата... предполагам не си ги виждал, нито си минавал от там... за това ставаше дума

Красотата е въпрос на светлосянка.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 27.02.06 16:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.