Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.02.06 17:40



аз пък да ти кажа съм либерален икономист (ще прощавате за англо-саксонизма )
с други думи - не е задължение на общината да прави ледени пързалки. ако има инвеститори дето могат да печелят от това - да направят. Даже ако искат да направят от девети септември стадион като Алианц Арена.
общината може да сътрудничи само.
можем да поставим въпроса и така - а колко фирми са искали от общината да вземат детски площадки под аренда. Да ги озеленят, да сложат катерушки, блъскащи се колички, лавка за захарен памук и сладолед, едно кафенце за татковците с телевизор, по който вървят мачовете по Диемата и аз сам ще си заведа синчето там. пък ако ще да ми взимат по пет лева на ден за това.
То всеки иска лесното - общината да направи. Ама не е много редно така май.



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор NabokovМодератор (!Champions!)
Публикувано23.02.06 20:53



пешеходния мост
мисля, е и моста на панаира влиза в тоя период
почнаха да оправят моста на герджика
почнаха да оправят някой от панаирните палати
бул.санкт петербург малко по малко го оправиха и вече е удоволствие да се возиш по него, поне в повечето зони:)
тримонциум мисля също му направиха покрива в тоя период
почнаха разни разкопки до пощата
"""новия""" малък античен театър беше разкрит или поне аз до рпеди година-две не знаех как се стига до там и че изобщо съществува:)

и още и още, определено доста неща се направиха и тепърва ще се правят - за стадион тодор диев, за стадион христо ботев се говори....

иначе като каза за ледена пързалка как се размечтах


Подцени това!

Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Nabokov]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.02.06 08:14



къде е този малък античен театър?
пък по ледената пързалка кво толко се прехласвате. не е кой знае какво



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано24.02.06 08:42



Дигна се паметник Филипу!

Продаде се пустеещо дворно място в центъра...

Паметник и площад на славянските първоучители - Кирил и Методи.

Оправи се (без да се закача една определена бензиностанция...) Пещерско шосе!

Подмениха се повечето дограми в училищата!

Бяха привлечени швейцарски грантове в Северен - от тях освен 4 спортни площадки изцяло подновени имаше и пари за дейност, а се стимулира и обществената активност.

Беше почти затрита Плоска могила 2 (до 2-ра база на търговия "Тракия" на Брезовско шосе) - неолит, а Плоска могила 1 и понастоящем е свободно достъпна за "ранчета" и тъне в страхотна мръсотия и отпадъци.

Започна закриването на вонящия канал покрай СБА-то, който завършва до Шекера - премахва се една сериозна язва и източник на зарази.

Коритото бе почистено своевременно по инициативата на Областния - Гьоката (много навременно, иначе не знам дали Герджика и Панаирния биха удържали) - по линия на ГЗ.

Започнаха да се честват по-добре новогодишните нощи - и по райони и в центъра. Колко им трябва на хората, но все си е израз на отношение.

Защитиха се (донякъде, понеже последваха остри дебати къде е границата) пловдивските тепета.

Не бе допусната криза с боклука на Пловдив.

Решен бе (донякъде недоловимо...) "кучешкия въпрос".

Затрити бяха младежките домове! (малкия сега подслонява доскоро управляваща политическа сила..., а големия - пак си върти само един бар, а държат Алианса, колкото да поддържа покрива и докато си направят собствен футуристичен център) Младежите се насочиха или навън или тук - по съмнителни клубове.

Не бе решен въпросът с партийните клубове~!... Партии- еднодневки или с отдавна изтляла членска маса и минал актив и понастоящем стопанисват доста общинска база, за да си развиват чисто търговска дейност, а гарждански организации, които искат и работят за града са принудени да плащата по ок. 50 -60 лева, за два часа наемане на зала..., за да си проведат срещите. Естествено е хората, когато няма къде да изразят и формулират своито позиции, по-късно да правят това "на улицата" и набързо, което не води до добри последици за никой.

Как щях да забравя!?! - ЛОКО СТАНА ШАМПИОН!!!

Животът е шарен, не можем винаги само да печелим - понякога трябва да се примирим и с временното отстъпление.
Но кой обича да яде само сладко - нали затова във вкусната манджа се слага и сол, и пипер...
Е, аз съм доволен, че съм от тези, които придават сол на живота, защото ако и солтта обезсолее няма да е интересно да живеем ...





-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 09:13



карането на кънки не е кой знае какво?

Интеграле... личи си че не си живял в ледена страна



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор _stranna_ (птица)
Публикувано24.02.06 11:22



Ще се намеся и аз, че от известно време - пета година вече ми се налага да живея в Пловдив - като дете това беше градът на мечтите ми и все се надявам, че ще бъде такъв и за моите деца, ама нещо взе да не ми се вярва.
Идвам от малък град, където съм виждала и безхаберен кмет - резултат мръсни улици - най-малкото, и после кмет, дето иска името му да остане с нещо, ама не само за центъра на града и за определена шепа народ - направиха се много неща, но на първо място - ЧИСТОТА.
Е в този ред на мисли - да ви харесва Пловдив в момента - защото аз вчера минах по Младежкия хълм и съм отвратена.
иначе е направена една идея за детска площадка до Копривките и то я правиха повече от половин година, така и не асфалтираха алеите - лятото беше с бурени до кръста, а сега е кал. Никой не поддържа тревните площи, няма кошчета, кучетата използват пясъчника за тоалетна...
Направиха пещерско, благодарности след години труд, най-после имаме част от нормална улица, да не ви се налага да влизате в кварталнте улички обаче, или поне ми е много жал за колата, с която сте.
Строят се в несвяст кооперации, на всяка свободна площ, нищо че не остана къде да играят децата, ама поне тротоари да бяха останали - че ние майките да не пречим на водачите като отбираме по улиците дупките - дакато си с количка - АД, като проходи детенце - два пъти ад, че то като го изведеш на разходка в по-мокро време и го прибираш на прасенце... Ама и това ще го преглътнем...
Кому беше нужно да се прекъсва движението на всеки 150 метра от светофари по големи пътни артерии - удобство на пешеходците - ми то и през 10 м да има пешеходна пътека, докато няма сериозни санкции по въпроса пак ще си пресичат където искат (не ме разбирайте погрешно - не съм шофьор), просто няма как да очаквам толерантност на пътя, като всичко е направено да тормози шофьорите.
не мисля да предлагам в направеното супермаркетите и хипермаркетите - тях не ги строи общината - тя просто се съгласява да ги построи някой.
Ще се впечатля ако видя голям ремонт на ясла или детска градина, ама от общината, не с парите на родителите, които са решили да не мизерстват децата им...
ох, незнам - знам, че е лесно да се критикува, но...
аз се опитвам да науча детето си, че боклуците се хвърлят в кошчето (елементарно е), ама кошчета освен в градската градина другаде май не съм виждала, поне в Смирнески няма - събираме боклуците в джобче... А то милото вече разбира и пита - ами защо има толкова много боклуци от дъвки по земята, защо като седна да пия кафе на пейка се чудя накъде да гледам, щото всичко е посято с презервативи, фасове, и още куп други красиви неща, защо пясъчника е кучешка тоалетна... ЗАЩО?




Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: _stranna_]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 12:07



в такова време живеем за съжаление

комунизъм, комунизъм... ама безочливост и безпардонност тогава нямаше...
и колко бяха кучетата тогава?

ИМАХ СИ ЕДНА МЕЧТА... бай Тошо да остане на власт още 2 години... със сигурност тогава на море щях да ходя за 2 часа



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.02.06 12:49



не съм, а и не искам
но съм живял в студентски град на една спирка от Зимния дворец. Пробвал съм, не ме накефи. Та се чудя вас какво ви кефи. нищо повече



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 12:54





Първият път не се брои, нали знаеш?!

На мен докато ми хареса доста синини си докарах. Но пък колко хокей съм играл в Москва измежду блоковите простраства...

А на спорт-комплекс Олимпийски кво чудо еееее Ехххее, идея си нямаш



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Vetrim]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 12:56





Ветриме, някак си не ти отива тая ирония дето използва накрая

Темата беше пусната, за да се изброят нещата, които в действителност са направени, а не да се саботира избора на Чомака на два пъти

Нали ме разбра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.