Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 10.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор _stranna_ (птица)
Публикувано24.02.06 12:57



незнам за бай Тошо - тъкмо по равно съм живяла и в двете системи. Тогава обаче бях дете, което в общи линии имаше всичко, без да е разглезено. Сега пак имам всичко и не лишавам детето си от нищо, обаче знам какво ми струва.
А за пътя до морето незнам - изпадам в ужас като се наложи да пътуваме. Съпругът ми е от там и доста често ми се налага. Хората на запад работят на такива разстояния,...
А за кучетата -



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор _stranna_ (птица)
Публикувано24.02.06 13:00



За първия път - 100% имаш право, и като психолог това ще кажа - нищо не ти харесва от първия път, първия залък и т.н.



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.02.06 13:59



Ледената пързалка - то си е до лично предпочитание. Не ти харесва, но - вервай ми - има много желаещи за такава пързалка. В София са две и в часовете за свободен достъп са ПРЕТЪПКАНИ. Точно последния weekend ходихме да караме, ама ми излиза дявол на магаре целия тоя път до там Добре, че Гребната е свободна за ролери през останалото време.

По повод темата - ще се опитам да не съм от ония, дето само посочват недостатъците...

- Чистотата - вярно, всеки ден виждам камионетките, дето прибират боклука. АМА ЗАЩО ТОЧНО В НАЙ-НАТОВАРЕНОТО ВРЕМЕ между 7 и 9, когато пречат, задръстват, а понякога и направо блокират дори големите булеварди. В цял свят това се прави през нощта.
Същото важи и за циганките с метлите, които правят гражданите целите в прахоляк, докато чакат на спирката сутрин. А по обед се мотаят и метат НА ПЪТНОТО ПЛАТНО пак в най-натоварените часове.
Вярно, че кметът не контролира директно почистващия процес, но нали тези неща могат да бъдат решени с един указ? Не трябват пари, а по-добра ОРГАНИЗАЦИЯ...


- Спомена се колко улици били преасфалтирани. Чудесно, а какво става с ГОЛЕМИТЕ, дане кажа ОГРОМНИ дупки по ГЛАВНИТЕ АРТЕРИИ на града - визирам "В. Априлов", "Хр. Ботев", "България", "Дунав", "Руски", Сточна гара, и още, и още??? Мисля, че пак става въпрос повече за организация и по-малко за пари.

- Друготе вече споменаха проблема с патрулките, които само си седят на няколко "златни" места за превищена скорост. Чак вече всички ги знаем кога и къде са. Нека като в Щатите да стои по една патрулка на всяко голямо кръстовище - хем ще вкарат доста пари от глоби, хем няма вече масово да се преминава на червено, да се отнема предимство, пещеходците да пресичат като овце между колите (макар, че пешеходната пътека е само на 3-4 метра). Личното забогатяване на полицаите не го споменах...
Всъщност от известно време една полицайска кола стои всеки ден на ресторант Стадиона и под носа й масово се случват по-горе изброените нарушения. Може и да не е пряка работа на кмета, ама с неговата дума ще стане по-бързо, отколкото с моята, нали?
'Щото пак е пъпрос на организация и даже въпрос на допълнителни приходи за КАТ и общината. А по-спокойното движение по улиците ще дойде направо като бонус.

Всички изброихте какво е направено добре и какво - зле.
Аз посочих лесни неща, които не са направени изобщо и как може да се оправят. Едно не знам - какво оправдание имат кметът и екипът му, че не се сетиха сами???

Off-topic: всеки кметски мандат си има недостъците и положителниет страни. Ама от хасковци знам, че са СТРАШНО доволни от кмета си и ако може, биха го избрали 3-ти и 4-ти мандат. Защо ли не чуваме това за Чомака...



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.02.06 14:23



ми като има желаещи да се появят бизнесмени и вместо хипермаркети да направят пързалка бе. ей на това се вика пазарна икономика.



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.02.06 17:39



Това беше само, понеже питаше какво толкова му харесват



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: f(x)dx]  
Авторnnn (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 17:53



Ами автогара Родопи си я прави/строи/ Хеброс Бус ООД със собствени средства, защо го слагате като + за Община Пловдив не мога да разбера?



Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНОнови [re: nnn]  
Авторnnn (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 17:55



О, забравих - и автогара Юг също. Всички автогари са на Хеброс Бус и те се занимават с тях.



Тема Re: КАКВО ли Е НАПРАВЕНО?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано24.02.06 21:57



Станиславе,
Някак си не си ме разбрал.

Разбира се, че не е ирония накрая - това е опит за обобщаване някакво.
Няма само положителни или само отрицателни неща. Печалбата и загубата е разгледана от гл.т. на тази за хората в града. Това, което не е направено сега (а би могло), надяваме се да бъде сторено по-насетне...

Ако си безпристрастен, ще видиш, че съм отбелязал 10 позитивни и 5 негативни точки. Защото и бездействието е вид действие, но в обратна посока. Понеже не всякога бездействието е продиктувани от явните безисходици от липсата на средства. Когато има желание, би могло да се започне процеса на подобряване, който да съответства на етапа на въздействието...

Няма що да го саботирам тоя избор, просто съм безпристрастен - даже може, с определена условност, да се каже, че съм и опосредстван коалиционен партньор на управниците, но това не ми дава основанвие да си затварям очите.


пп А, само като контратеза - за да саздам равни възможности за изразяване и на обратно становище, ще взема да постна темата "Какво не е направено (а би могло)?!"









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНО [re: f(x)dx]  
Автор NabokovМодератор (!Champions!)
Публикувано25.02.06 03:01



ми бях един път на кънки в софия и ми стана много мъчно, че в пловдив няма пързалка и не мога да ходя да карам. щото е много готино:)

безхаберие


Тема Re: КАКВО Е НАПРАВЕНО [re: _stranna_]  
Автор NabokovМодератор (!Champions!)
Публикувано25.02.06 03:07



нищо не ти харесва от първия път


айде бе:)

безхаберие



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.