Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 15.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За центъра за работа с децанови  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 11:17



Мили клубари,
интересува ме дали в Центъра за работа с деца или другаде в Пловдив има извънкласна форма за деца от 12 г. и нагоре, по конструиране, електротехника.

Моля, ако знаете да ми дадете информация евентуално и телефони за контакти!
Предварително благодаря!



Тема Re: За центъра за работа с децанови [re: няkoя]  
Автор mata68 (слушател)
Публикувано18.01.06 11:28



Бре, ама вие си запазихте ЦРД



Тема Re: За центъра за работа с децанови [re: mata68]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 18:36



О, да, има го и то с работещи школи по актьорско майсторство, езици, муз .инструменти, но не знам дали има конструиране или ел. техника за деца



Тема Re: За центъра за работа с децанови [re: няkoя]  
Автор Peter K. BurianМодератор (!Champions!)
Публикувано18.01.06 23:05



Ами има моделизъм, авио, ракето и тем подобни, за електротехника съм почти сигурен, но за конструиране, каквото и да е това, не съм чувал. Но не пречи да питам


сладурана!

Тема Re: За центъра за работа с децанови [re: Peter K. Burian]  
Автор mata68 (слушател)
Публикувано19.01.06 09:12



Много се радвам, защото нашия се превърна в ОДК, и с една дума - нищо, ако няма такива "форми", може би е момента да ги предложите, и съм сигурна, че ще има желаещи!! Успех!!!



Тема Вече е ОбДК - но има...нови [re: няkoя]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.01.06 21:46



Мила клубарке,
В отговор на твоето питане:

Да има такива занимания в Общинския детски комплекс на Пловдив (бул. 6-ти септември 193 - бившата Станция на младите техници, която по-късно бе обединена с Учебното опитно поле и трансформирана на Общински център за ученическо, техническо и научно творчество, а след последната рокада, когато преобразувания бивш Пионерски дом от тепето трябваше да напусне реституирания имот и го съвместиха в същата сграда като Център за работа с деца, отпреди две години се създаде обединителната структура, каквато е известна и понастоящем заедно и с Ученическа спортна школа...)

Конкретно за твоя интерес - на първия етаж в ляво след предверието са два кабинета, които биха те заинтригували (не броя и този на физиците) - този за роботика и електротехника - г-жа Пачеджиева и съседния - по електротехника и електроника на г-н В. Кабаков. Можеш да получиш повече информация от техническото лице на тел. 651417 - канцеларията, но и на кабинетите си пише графиците на заниманията в тях.

Освен това, наскоро се учреди и Настоятелство към ОбДК, за да може, доколкото е по силите му, да подкрепя дейностите в тази мащабна структура на общината за работа с децата в свободното им време (формите обхващат ок. 5 хиляди деца, включително и по училищата, в ок. 50 вида занимания... - вече се утвърди като водежо в страната). Може да се предположи, че имам достъп да комуникирам с настоятелите, така че бих бил благодарен, ако и тук се изразяват позитивни предложения за подобряване или оптимизиране на работата там, макар че последната дума има администрацията, доколкото това е и извънучилищно учебно учреждение по смисъла на закона за просветата.
Предвид постигнатите договорености между СУБ, Правителството и работодателите - помниш стачката на учителите, може да се очаква увеличаване на извънкласната и извънучилищната активност както на това звено в системаната на МОН, така и на отделните училища и спомагателни специализирани структури непосредствено още от втория учебен срок. Как ще се извърши на практика, обаче, ще покаже времето.

Както спомена и по-младият модератор тук, след предверието, ако се тръгне вдясно, то ще попаднеш в работилницата по корабо и авио-моделизъм. В отминалата събота в София се състоя национално съвещание по тези приложни дисциплини...

Нормално е да се очаква, че електротехникума и техникума по битова техника би следвало да разкрият кръжоци по тази тематика, но дори и това да стане, те биха се отнасяли само за техни ученици, доколкото смисъла на извънкласната работа е затвърждаване и доразвиване на заниманията в училище, за разлика от тази на извънучилищната... (терминологии)

Бих бил радостен, ако малко съм разсеял облаците на неизвестността...












-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!

Редактирано от Vetrim на 19.01.06 21:55.



Тема Re: Вече е ОбДК - но има... [re: Vetrim]  
Автор Peter K. BurianМодератор (!Champions!)
Публикувано19.01.06 21:56



В отговор на:

Както спомена и по-младият модератор тук, след предверието, ако се тръгне вдясно, то ще попаднеш в работилницата по корабо и авио-моделизъм. В отминалата събота в София се състоя национално съвещание по тези приложни дисциплини...




Да, бе, моделизмите ги знам, нали ги посещавам:))

иначе, може да им кажеш да им се откъснат от сърцето 5-600 лева за едно компютърче във фотографията, все пак дигиталната набира скорост:)

...
Crazy
Over the rainbow
I am crazy

Тема Фотографията и цифровизацията...нови [re: Peter K. Burian]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.01.06 23:00



Сериозно?
Не знаех, че си моделар... издигаш ми се в очите - не е пропаднал човек, който е моделар!

Та на втория етаж, в ляво от директорския кабинет е студиото по фотография.
За потенциалното цифрово обработване на носители от съответния характер, може да се използва студиото в каб. 216 - компютърна графика (Д.Димитров) - там техниката е поносима.

Сумата, за която говориш, е непостижимо висока за моите представи. Зависи и какви цели се гонят в съответните УМЕ и планове.
Виж, ако отнякъде намериш средства за целева субсидия по това направление, бих могъл да се застъпя те да се изразходват до стотинка точно за това ...









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Вече е ОбДК - но има...нови [re: Vetrim]  
Авторmata68 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 12:14



Сега вече ми напипахте мазола, за сталкера ще кажа, по-точно ще прошепна, и ти ли беше там....



Тема Шило в торба стои ли?...нови [re: mata68]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано22.01.06 22:54



Когато е за децата и за тяхно добро - готов съм да откъсна и последния си залък хляб. Понякога живота иска жертви. Когато те са поносими, а целта - благородна, добре е да ги правим...









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.