Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 08.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: То е ясно -нови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.10.05 12:59



Тук не си права. Има и български семейства с почти нулеви доходи. Има и български самотни майки, които между другото са станали такива по ред причини, НО НЕ НАРОЧНО, САМО ЗА ДА ПОЛУЧАВАТ ПОМОЩИ.
И точно за помощите, дето ги спрягате, ми е думата. Като си вземе българската самотна майка помощите и гледа да изкара месеца с тях. Не обсъждам дали са достатъчни - това е друга тема. Ама като и свършат, не ходи пак да реве "ама дайте още пари, че тия свършиха"...

А какво прави циганина - вземе помощите, "иху" 2-3 дена, плюска кебапчета и салам от скъпия, вика и оркестър да му свири, и после пак висва да се оплаква колко бил беден. Примерите ги давам от първа ръка - ТОВА СЪМ ГО ВИЖДАЛ НА ЖИВО И НЕ Е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ. И европейците клатят глави "леле тия българи как са ги зарязали циганите като животни".

Затова е търпимост, а не толерантност. Толерантност има към турците - към вярата и обичаите им. Обаче те не злоупотребяват (в повечето случаи). Тук умишлено изключвам Меди Доганов - това също е отделна тема.

И последно - на колко бедни български семейства им е опростена сметката за тока. Ето това вече е търпимост към циганите, която не разбирам. Във КОЯТО И ДА Е друга държава щяха да им разгонят фамилията.



Тема Re: То е ясно -нови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано28.10.05 15:03



Реле... Ъ, сложно...

Аз редовно ходя да чукам циганки на гарата и в "Изгрев" - много съм доволен. Има нещо животинско в тях, пък и черното ме кефи... Иначе, аз от цигани лошо не съм видял.

Ходя и на циганския пазар. Още не са ме измамвали или обирали. Макар че, на един приятел му свиха номер.

В зоната, където работя, има и цигани. Работят по-дисциплинирано и по-сръчно от много българи.

Та, значи аз съм толерантен. Даже правя каквото мога за интеграцията(виж началото).

Според мен проблемът с циганите е най-вече у нас - българите. Защото все още сме повече, ние управляваме и е наша най вече заслугата за сегашното положение...



Тема Re: То е ясно -нови [re: Sargon lll]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано28.10.05 21:23



Не исках да се намесвам в този разговор, защото общо взето съм толерантно настроен и към турците, и към ромите. За другите малцинства не говоря, защото те толкова дълбоко са се интегрирали в нашето общество, че ние много често не ги отличаваме.

Дезинтеграцията на ромите започна с процеса на отпадане на нискоквалифицирания труд в закриващите се соц.гиганти и създаването на една огромна армия от нискоквалифицирани, необразовани и направо казано излишни хора. Те не са хомогенна маса и сами се делят на бургуджии, турци и т.н. Както изглежда, бургуджиите са по интегрираната,трудолюбива или иначе казано, по-свястната част от ромското обчество. Много от тях са православни християни и се възприемат като част от българското общество. Говорят по-добре български.

Циганите са много силен криминогенен фактор - особено в Пловдив. Както вече веднъж отбелязах, тук се намира най-масивното струпване на роми на едно място в Европа.Там обаче се засилват тенденции, които в сравнение с невероятната плодовитост и паразитния начин на живот, направо застрашават устоите на българското общество. Аз мисля, че точно там е голямата опасност! Това е все по- силното турцизиране на ромите, промяната в тяхното самосъзнание и попадането им, заедно с живеещото в България турско малцинство, под влиянието на мюсюлманския фундаментализъм.

Забелязал съм в свободни разговори с иначе образовани и добре ситуирани турци и "турски" цигани, че те за разлика от нас, въобще не ни толерират, напротив едвам ни изтрайват и не искам да мисля, какво ще стане след 20-25 години,когато българите ще са малцинство.

ДАНО ДА СЕ РАЗСЕЯТ В ЕС.



Тема Re: Къв си ти бе...нови [re: Sargon lll]  
Автор*1912* (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 21:44



Човек ли си, какво си....?????



Тема Re: Къв си ти бе...нови [re: *1912*]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано29.10.05 15:48



Ами най-вероятно е чакал такава реакция...



Тема Re:нови [re: Fallen_Angel]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 18:51



За самотните майките да обясня - съгласна съм с всичко казано, само че българските са ужасно малко в сравнение с циганските.

А за другите малцинства - защото не се отличават физически от нас ли - затова ли сме толерантни към тях??? Аз мисля точно така. Освен това не живеят така компактно.



Тема Re:нови [re: Плoвдивчaнka]  
Автор [unknown] (незнаен)
Публикувано29.10.05 20:03



В отговор на:
"А за другите малцинства -защото не се отличават физически от нас ли - затова ли сме толерантни към тях??? Аз мисля точно така."

Извинявай, но това са пълни глупости!!!
Другите малцинства( турци, евреи, арменци и т.н.) са като нас - българите.
Културни, образовани, чистоплътни, работливи, спазващи законите.
Как можеш да сравняваш мръсните, миризливи, неграмотни и крадливи цигани с арменците и евреите например?!?

"Животът е извор на наслада, ала където пие и сбирщината, там всички кладенци са отровени."


Тема Re:нови [re: [unknown]]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано29.10.05 20:14





Явно някои хора идват да си кажат мнението декларативно, и ако щем вода от 10 кладенеца да донесем, тя ще си плямпа, че сме нетолерантни...

Най-вероятни ако накараме жените ни да им правят свирки на манговците в момента, в който ги видят, тогава ще се класираме в категория "толерантни"... А мъжете да работят по 16 часа и да си подаряват парите на мангалите...



Тема Re:нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Hacлeдcтвoтo нa cпaйдъpaМодератор (!Champions!)
Публикувано29.10.05 20:18



абе ако и трейснем айпито, на бас, че не е от изгрев или западен кършиак, на бас, че ако живее там набързо набързо ще си промени мнението, или ако например изгрева й разкаже някой неща:)

...
Sky's the limit. I'm beyond


Тема Re:нови [re: Hacлeдcтвoтo нa cпaй]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано29.10.05 20:31



А бе не до това проблема...

Първо, тя не дефинира "толерантност" и "търпимост" - според мен разлика и да има е толкова тънка, че едва ли ще се вижда. И след като няма дефиниран от нея критерий за преценяване на мненията, всичко, което не й харсва минава в категорията "нетолерантно"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.