Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 07.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано24.10.05 19:17



Такаааа. Тези теми отдaвна ме мъчат, но напоследък се събраха няколко "повода", и реших да се опитам да ги поизбистря малко.

Плюенето и плаченето са ни вродени, те са наша длъжностна характеристика. И няма обяснение защо е така. Лесно е да се каже "нихилизъм", трудно е да се обясни защо при нас е толкова силен. Има достатъчно много ПО-тъпички от нас народи с държави, които не са и наполовината на нашата по качество, но никой (почти) не си ги плюе (чак толкова).
Удивително е как за елементарни неща плюем държавата/общината/кметството и т.н:
- доматите са наши по пазара, но скъпи - де..ба и държавата (общината), няма да вкара малко конкурентна стока, за да се узаптят селяните
- домати бол, евтини - де..ба и държавата (общината), няма да спре конкурентната стока, за да се помогне на селяните
- едно време нямаше автомобили на пазара (к'во ли имаше) - де..ба и държавата (общината), няма да вкара автомобили на тоя народ
- сега автомобили бол, чак задръствания стават - де..ба и държавата (общината), няма да вкара малко ред, 'мчи то кьораво и сакато кара кола.
- мръсотията по улиците - де..ба и държавата, няма кой да почисти
- хвърля си обелките от банана на улицата - де..ба и държавата (общината), нали и тя трбва нещо да свърши
- мост на Марица, стар, тесен, последна степен на периода на полуразпад - де..ба и държавата (общината), няма да го опра'и тоа мост
- започва се ремонт на същия мост - де..ба и държавата (общината), сега ли намери да го опра'аа тоа мост...
- теа селяни, тяхната мама, ...де..ба и държавата (общината) няма ли да опра'и!! В същия момент на тавана висят доста прясно миришещи цървули, доказващи, че миграцията към града е осъществена съвсем скоро..

И така е за всичко - вкл. и за презервативите - де..ба и държавата, на времето се късаха, сега се огъват. Списъкът е безкраен...

Ами плачът Йеремиев, който се носи на талази от нас?
Пълно е с хора, които ти казват "Чакай да ти се оплача". И почва един рев - ред сополи, ред сълзи, колко е зле и как всички го прекарват и най вече държавата (виж по-горе).
Аз лично отдавна избягвам таквиз люде - иначе рискувам да получа ревматизъм на раменете си от безкрайните им вопли...
Но същите тези хора, ако им отговориш на автоматично зададения въпрос "Как си?" с "Добре (даже не Много добре), те гледат злобно "К'во ти е доброто, бре?" (да ти е... м.. - на ума си).
Аз затова отговарям "Бива".
Най-важното е, че те не искат помощ от теб, те искат да ПЛАЧАТ, да РЕВАТ и да ... поплюят естествено...

И ето ви следствие от тази наша нагласа. Например "електоралната" ни способност - търсим ОНЯ, който ще ни поглади по скудоумните главички, ще ни избърше сополките и ще ни каже:
- Не бойте се, аз (ние) ще ви оправя/им, от вас се иска да не се преработвате много-много, нали помните как беше по ОНОВА време - ТеКеЗе-то - за крадене, а личното за работа; гражданята ще се клатокурчат пак по 8ч в нищо непроизвеждащи заводи, абе - Dolce Far Niente...
И старите ще си чупят краката да гласуват, за да върнат "онова време", а младите викат "Всички са маскари, всички са маскари" и си гледат в пъпа на фона чалга ритъм, за да кажат след това - 'мчи нали ви казвахме, за 'ко да гласуваме...

А защо сме такива? Не знам!!! Според мен, ние сме си били такива отдавна - ревливи, мързеливи и безбожни, комунизЪмът само изигра ролята на катализатор и засили многократно тези ни черти.

Важно! Не ме обвинявайте мен сега в черногледство! Защото от всичко писано до тук излиза, че българинът все пак обича дъражавата си!
Кака така ли? Ами обикновено ние обичаме тези, когото искаме да е.... А както видяхте по-горе ние непрекъснато повтаряме тоз любовен рефрен:
- Да ...ба и държавата!
Значи я обичаме!!!

Редактирано от 3Mona на 24.10.05 19:19.



Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: 3Mona]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано24.10.05 19:28



Точно така! Съгласен съм.Всичко е верно, само изводът е грешен. Българина мрази държавата - обича Родината си.

Редактирано от Kopeняk на 24.10.05 19:31.



Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: Kopeняk]  
Автор dma (irq)
Публикувано24.10.05 19:45



Или с други думи, мрази себе си, защото "държавата" сме ние.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Истинатанови [re: 3Mona]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано24.10.05 20:06



И да исках не мога да го напиша по-добре.





Интересното обаче е, че един от черногледците е напълно съгласен?!


Човекът е Човек, когато е на път!


Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: 3Mona]  
Автор Mystique (непознатa)
Публикувано24.10.05 20:52



Същото важи и за нас:http://www.infonegocio.com/xeron/bruno/italy.html



Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: 3Mona]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано24.10.05 21:13



Не съм съгласен - подготвянето на пасивни и консумиращи потребители вследствие ограничаването на доставяните ресурси или последващото заменяне с преизобилието от такива, естествено че води до намаляването на обществения морал и свеждането на всичко до жизнеобезпечаване на индивида. Другото е "мръсна" тема или поне социалните нагласи за установени и престижни неща за разговор не толерират друго "странно" поведение.
Макар именно креативните хора, често неразбирани в средата си, но неподдаващи се на влиянието на околните, целящи да ги приобщат към по-ниската потенциална точка на съществуване, да са двигателите и носителите на промяната както на парадигмата, така и на реалността.











-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: dma]  
Автор Kopeняk (новак)
Публикувано24.10.05 23:19



Както всичко на този свят истината е някъде по средата. Вярно е, че ние сме част от държавата. Но тя по дефиниция (ако има някой с по-пресни знания, нека ми помогне) се състои от територия, население и репресивен апарат за налагане на държавната принуда. Този апарат обхваща държавната администрация в цялата и йерархична сложност, закони, правила и норми за живот на тази територия. Към нея спадат и силовите структури призвани да следят и налагат тяхното спазване, а също и да опазват държавната граница от посегателство.

И така, държавата като такава, се явява организация на населението на една обособена територия, която е призвана да осъществява общите цели и стремежи за сигурност, ред и икономически просперитет.

Още със самото си създаване започва противоречието между населението и държавния апарат, коренящо се в различното разбиране между личните, колективни и националните интереси. Тук основно става въпрос за централизирането на средства и тяхното разпределение и преразпределение. Потъвайки в общинските или държавни бюджети, тяхното по-нататъшно изразходване не се осъществява по най ефективен начин, защото попада в ръцете на хора, които най-общо казано просто ги пилеят. Примери за това дал Бог. Всички станахме свидетели и на разхищения, и на корупция, и на приватизация, и на най-обикновен пладнешки грабеж.

Но има и друга причина за недоверието и омразата. Това е неразбирането, че все пак държавата трябва и да събира средства за да осъществи целите на обществото, но не може да храни, облича и подслонява всички,освен онези, които не могат да го сторят сами.



Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н. [re: Vetrim]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано25.10.05 19:53



Vetrim,подкотовката е започнала отдавна,голяма част от обществото може да се охарактеризира с думата "КОНСУМАТОРИ".Хората реват,плюят,мрънкат защото им е отнета възможността да консумират.
Ремонтът на Главната,на Моста отприщва ( да,аз вярвам че това все още е възможно за Българина) асоциации за личната ни Главна,за личните ни Мостове и тук лъсва истината,че те също се нуждаят от внимание,може би и от основен ремонт,а това няма кой друг да ни го извърши,то не става с дистанционното.



I don't know was I wrong was I right.
I wasn't perfect for sure


Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: wowbagger]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано25.10.05 23:21



Прав си в това, че отдавна е започнало всичко - още от онези инструкции за контрол над жизненоважните неща и зависимостта на населението от "силната ръка", но да не се връщаме чак толкова.

Според мен има и по-простичка причина. И тя е, че хората просто искат да общуват! Макар да не са учени как да го правят.
Ние не си говорим. Само комуникираме.
Приложната психология е длъжница на социалните науки.
Да, общо взето малко след средното си образование, човек става изолиран.
И това чувство на самотност и ограниченост се засилва с течение на времето...









-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: За плюенето, плаченето, защо сме такива и т.н.нови [re: 3Mona]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано26.10.05 12:52



ЛубоФ да има и т'ва е




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.