Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 07.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ХОРА, ПЪТИЩА, АВТОМОБИЛИ...нови  
Автор nixie (непознат)
Публикувано16.10.05 14:42



Съвсем скоро ми хрумна да се запиша на курс по кормуване, но се замислих как да си избера инструктор-чрез познати или да избера произволно, пък на какъвто попадна?
Не ми се ще парите ми да идат “на вятъра “, без да не се науча да шофирам-абсолютно начинаеща съм, ама съвсем …

Споделете вие как си избрахте инструктор? Добър избор ли направихте? Какво е добре да зная преди да се захвана с това вълнуващо начинание и изобщо всичко което бихте посъветвали един кандидат-шофьор.

Благодаря предварително!




Тема Re: ХОРА, ПЪТИЩА, АВТОМОБИЛИ... [re: nixie]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано17.10.05 11:00



Със сигурност някъде из Пловдив има свестни инструктори.

Доста време прекарвам в път из страната и чужбина и когато карам тук, настръхвам....

Рядко някоя учебна кола кара в града с 40 км - така карахме ние на времето. Най-често "прелитат" с около 60. Минават си на жълко. Левият завой не се взима по най-късия път както е по правилата, а по някакво негласно споразумение между инструктурите Да паднеш от седалката от смях...

Няма вече и полигон, което е смешно и същевременно трагично....

От опит мога да ти кажа - разпитвай познати и намери някой, който много се кара . Ако ти е интересно, ще ти обясня защо



Тема Re: ХОРА, ПЪТИЩА, АВТОМОБИЛИ...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор nixie (непознат)
Публикувано17.10.05 21:10



Да, обясни ми моля за добрите инструктори.
Всичко което ми разкажеш, ще ми е от полза със сигурност.
Ти отдавна ли си се учил да шофираш?
За мен да стана шофьор си е чисто предизвикателство, защото имам страх от коли и ще ми се наложи да го преборя, и изобщо няма да ми е лесно, пък на инструктора направо не ми се мисли кво му се пише с курсистка като мен.



Тема Re: ХОРА, ПЪТИЩА, АВТОМОБИЛИ...нови [re: nixie]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано18.10.05 09:04



За пръв път самостоятелно съм се качил на кола когато бях на 10 години.
Официално взех книжка на малко след 18 години. И вече 11 години съм постоянно на колата - или тук, или в чужбина. Много съм карал, на много съм се научил и имам още сигурно какво да науча.

Добрият инструктор се кара много на учениците си. Така върху грешката се натъртва, а не се поощрябва. Моя инструктор беше Сашо Асенов. Автошкола СКА. Но честно казано не знам сега какво прави. Не съм го виждал скоро.

Той беше много серт. За най-малкото крякаше и псуваше, но с чиста съвест заявявам, че хората от нашия курс карат безаварийно.

Учеше ни в града да караме с 10 км по-бавно от разрешеното. Същото и извън града.

Научи ни да правим маневри, нещо на което сега не се набляга.

Научи ни на много правилни неща.

Затова те съветвам да поразпиташ за него или просто да се поразровиш в регистрите. Може и да изкочи от някъде пехливанина.



Тема Re: тея дето много викат....нови [re: nixie]  
Автор1912 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 01:30



И моя инструктор беше от тия дето дигат голяма патардия, всъщност отначало беше така бая свестен човек, после кво му стана взе да ги разправя някви - глей се колко си зле, кво ше праиш на изпита, ти за нищо не ставаш и ми се кара някъв и нищо не ми обяснява само се мъчи да ме спича с някви такива изказвания. Ма аз тогава бях "млад" още и не се усещах - той искал пари дейба мамка му проклета и копелето дейба:о)))))))

Добре че с бащата въртяхме всяка вечер по 2 часа на Лаута с ладата та да науча нещо... (тогава нямаше картинги-мартинги) Иначе изпита го взех от първия път де :о)))

Най-добре намери някой познат дето е карал скоро курсове и е доволен и се запиши там.



Тема Re: тея дето много викат....нови [re: 1912]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано21.10.05 09:56





Аз исках да кажа, че тоя инструктор (моя) беше строг и ни държеше изкъсо.
А какво всъщност значи някой да бъде доволен? Как той може да прецени след 10 дена курс?! Това е нещо, което уляга с времето....



Тема Re: тея дето много викат....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор1912 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 17:21



Аз те разбрах, знам че това искаш да кажеш

Ами да е доволен значи да е изкарал курса и да е научил нещо, да си е взел изпита без да му искат кинти и в края на краищата да не се чуства прецакан че си е дал парите точно там, ей тва означава...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.