Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 24.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: само дето не ви предложиха асфалт за стария грнови [re: coф. мaйнa]  
Автор VooDooMaN (Ultra blue)
Публикувано12.10.05 13:25



Метро означава звезда от центъра в поне 6 направления, най-добре в 8-10 плюс обръч подобен на околовръстното.
Това в София е ташак.
Много повече щяха да направят ако си бяха доразвили трамвайната мрежа и бяха купили читави трамваи.
И ако се бяха постарали да разширят малко Евлоги Георгиев, който по подразбиране в пиковете часове е в задръстване.
Общо взето в София доста се краде на високо ниво и не се прави много за хората.
Ама и има за крадене :).



Тема Ти си в нЕкаква люта грешка -нови [re: VooDooMaN]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано12.10.05 13:34



имаш ли представа метрото в мултимилионен град като Москва какво неотразимо облекчение е за градския транспорт, и че същото би се случило в София, ако изграждането на "паяжина" на метрото се ускори?...

Dolce vita!


Тема За метрото не беше прав, но пъкнови [re: VooDooMaN]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано12.10.05 13:37



за това, че циганите рециклират боклуците - направо те поздравявам!

Dolce vita!


Тема Re: извинявайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор radgo (непознат )
Публикувано01.11.05 07:11



Здравейте, всички!
Бих искал да се включа в темата за Пловдив, но преди всичко малко предистория.Важно е - за да ме разберете правилно. Аз съм пловдивчанин до мозъка на костите си и като всички винаги съм недолюбвал /меко казано/ столицата ни.Всяко ходене по работа там ми е коствало хиляди нерви.Заричал със се никога да не живея в този град.Но човек като се зарича и......
Така се случи, че преди две години ми се наложи да дойда в София за лечение, свързано с много пътуване, преспиване и оставане за по няколко дни.В същото време от централата на фирмата, в която работех в Пловдив, подновиха мераците да ме изтеглят в София.Много ми беше трудно да реша какво да правя, но една вечер седнахме с жена ми, обсъдихме ситуацията и ща не ща на другия ден - влака и хайде на гурбет.
Моята работа е свързана с кръстосване по цял ден с кола София и околностите, така че я опознах в детайли само за около година. Повярвайте ми - познавам я по-добре от кореняци софиянци във всяко отношение.Виждам какво ли не-и хубаво, и лошо. Пътувам и в други градове в командировки и имам база за сравнение.
Когато тръгна да се прибирам в Пловдив ми се отваря душата.Вярно- в този град е минал целия ми живот, тук са всички-съученици, състуденти, приятели, роднини и семейството.Но, изключвайки това, тук се чувствам свободен-мога да си обикалям пеша по цял ден и цяла нощ без да се страхувам, че ще ми налетят глутници кучета,големи колкото магарета-пред входа на блока в "Красна поляна" са 5 такива.Слава богу, в Пловдив се справиха отрано с тях,преди да се усетят разните му защитници на животните и тям подобни псевдорадетели на бездомните кучета-сякаш здравето и живота им е по-ценен от тези на хората.Цигани-е тях къде ли ги няма, но в Пловдив сякаш не се мяркат много или поне не правят проблеми.Олющените фасади и сгради-както вече казах,обикалям по цял ден из София!!Виждали ли сте какво се крие в задния двор на такива лъскави сгради като Гранд-хотел България и Париба в центъра до бившия мавзолей?По-добре да не виждате.Да сте минавали по прословутата улица"Могилата",по която се изсипва целия трафик между Младост и Студентски град към Овча купел и нататък?По-добре не минавайте ако сте с нова кола или пък таратайката,която карате да сте си купил с последните пари.То в Пловдив, дори и в Шекера няма толкова дупки.
Но София си е София-все пак е столица, тук са парите,а с тях идва всичко-политиците/нереализирали се в своята професия некадърници/,разни провинциалисти, които си мислят, че като дойдат и говорят на "Е,па...","Леле,че.." и вече са Софиянци и се пънат на село от кеф.Мутрите-другите селяндури,които като си направили по-един палат около Витоша с черни пари и които се гърмят по улиците,когато им скимне/те сега са се изпокрили и всички треперят да не би да са следващите,които ще дават по телевизията, полегнали на някоя улица/.Цигани, просяци, крадци,измамници,луди,параноици, психари и въобще целия боклук на нацията в огромни количества се е изсипал тук като в помийна яма. Е, има си го и лъскавия живот-"звезди-артисти, музиканти,художници и др.",но цената не си заслужава.
Затова пловдичани-гордейте със нашия град-един от най-чистите, спокойни, подредени ит.н градове в България, да мислим как да го направим още по-хубав и да оставим другите да се оправят с техните си градове. Радвам се, че аз скоро пак ще се върна в Пловдив завинаги.
И в никакъв случай не се мислете за провинциалисти-ние сме богати на култура и обноски хора,не сме изкуствени.За такива ни мислят пришълците в София, но те за всичко извън столицата мислят така, за разлика от малкото кореняци софиянци.От моите колеги само един е кореняк-шефа ми.Итрябва да ви кажа, че се чувствам с класи над останалите.Имах един спор с един колега/от тези,дошли преди няколко години с майка си и баща си от село/.Ама какво ще правиш в Пловдив, тук има театри,концерти,изложби,въобще-богат културен живот,има работа.А аз го питам-добре,бе Ивчо,ти колко пъти през последните 5 години ходи на театър,концерт,изложба? Ами, не съм ходил ,вика.Е, пък аз в Пловдив съм ходил,е, не много често ама съм ходил поне 5 пъти през последната година.А и за работата-аз В Пловдив получавах толкова колкото тук като махна наема.Вярно работех на две места ама човек сам решава колко и къде.Пък после с приятелите в някоя уютна пловдивска кръчма можеш да си прекараш също изключително добре.
Въобще и дума не може да става за сравнение.Мога още много да кажа и хубаво, и лошо ама трбява да тръгвам за работа, че отиде 1 час докато се замъкна.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kopeняk]  
АвторMandarina (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 11:46



Чета и си мисля: Дали Кмета и неговите заместници по някога влизат в този сайт и четат какво е мнението на хората. Това, че въпреки недоволството, пловдивчни си обичат града и страстно го защитават. И дали не заслужават нещо повече. От доста време ме мъчи следния въпрос - защо няма интернет адрес на кметството на който да се подават сигнали за проблеми и съответно отговор какво се прави по въпроса. По този начин се прескача проблема с бюрокрацията. Един елементарен пример - Върху чисто новите павета на главната вече има петна от машинно масло или други гадости от коли. От къде се появиха и кой допуска преминаването им през още незавършената главна улица. Темата с "Капита Райчо" и други.
А може би има такова място в интернет пространството, но аз не съм го видяла. Поне на сайта на "Община Пловдив" не открих.
Вярно е, че анимноста понякога предразполага за доста нецензурни изказвания. Но когато проблемите са реални, на тях може да се обърне внимание.
Информацията е сила!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:03



След повече от 5 години, ето ме отново в този чат. Днес ми е ден за размисъл и то на болна тема. Стоя пред дилемата безсилна-поне за момента и не успявам да взема решение! Завърнах се в БГ след няколко години прекарани в чужбина и страшния въпрос пред мен е - ''Пловдив или София''? Разбира се целта ми е да се реализирам професионално и да се почувствам комфортно в собствената си държава, но се оказа точно толкова сложно колкото и подозирах. От всичко прочетено по темата тук разбирам, че проблема си е мой, защото всички сте прави за негативните и положителните страни в развитието на големите градове в БГ през последните 15 години, но моя проблем пак си стои изправен страховито да дебне дори и когато спя! Та пи се прииска да попитам някой от вас, който разполага с време и желание или най-добре, ако е бил в моята ситуация - да си каже мнението



Тема Re: хора като тебнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:15



знаеш ли, май се нуждая в момента от хора като теб. ако имаш 5 мин. свободно време, ще се радвам да си изразиш мнението по моята дилема, защото аз всячески се старая да не се отказвам така лесно от собствения си град



Тема Re: ???нови [re: Kopeняk]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:34



След повече от 5 години, ето ме отново в този чат. Днес ми е ден за размисъл и то на болна тема. Стоя пред дилемата безсилна-поне за момента и не успявам да взема решение! Завърнах се в БГ след няколко години прекарани в чужбина и страшния въпрос пред мен е - ''Пловдив или София''? Разбира се целта ми е да се реализирам професионално и да се почувствам комфортно в собствената си държава, но се оказа точно толкова сложно колкото и подозирах. От всичко прочетено по темата тук разбирам, че проблема си е мой, защото всички сте прави за негативните и положителните страни в развитието на големите градове в БГ през последните 15 години, но моя проблем пак си стои изправен страховито да дебне дори и когато спя! Та пи се прииска да попитам някой от вас, който разполага с време и желание или най-добре, ако е бил в моята ситуация - да си каже мнението



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторФилип Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 07:09



Предимствата на София са, че има повече работа и заплатите са по-високи с около 100- 120 лв. сравнение с Пловдив. Там обаче, трибва да плащаш квартира около 100лв. на месец. Средата на живот е много по-лоша от тази на Пловдив. Ако смияташ да имаш деца по-добре не ходи там. В Пловдив ще си близо до приятелите си и ще се чустваш по- добре. Незнам дали ще стигнем София но поне да се изрвавним с Варна и Бургас!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор Kakaлoв KъдpaвияМодератор (!Champions!)
Публикувано06.11.05 16:43



хъм, поне да се изравним с Варна и Бургас? Ами не съм бил във Варна, ама в Бургас бях края на септември за три-четри дена. Несебър през август беше по-жив град. Ебаси, на село по коледа има повече хора. Тва ще кажа:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.