Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 02.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.08.05 16:10



С над 400 тона декоративни плочки от Турция ще бъде застлана пловдивската главна улица до месец.
Първите количества от каменните блокчета вече задръстват част от пешеходната зона на града. До няколко дни се очаква от Истанбул да пристигнат всичките 22 тира с плочки и да започне реденето им. Те са от естествен камък, върху който по специална технология е нагнетен кварц. По този начин плочките стават грапави и пешеходците няма да се пързалят върху тях по време на дъжд и при снеговалеж, твърдят от общината. Досега Главната беше застлана с големи плочи от гладък врачански камък, който през лятото се нажежаваше като пещ, а през зимата се превръщаше в опасна пързалка. "Плочките на Дража", както ги наричаха пловдивчани, бяха изкъртени още в началото на лятото. Новата супермодерна настилка ще е в три цвята - бяло, червено и черно, а отделните компоненти ще бъдат комбинирани в ефектни геометрични фигури. Проектът за ремонта на Главната включва и изграждането на атрактивни водни каскади на няколко места, както и множество кътове за почивка на пешеходците с пейки и дебела сянка. Тя ще бъде осигурена от екзотичните триметрови дървета с кълбовидни корони. Те ще са засадени на групи през 3-4 метра. Според проекта на всеки ъгъл трябва да има монтирани и чешми за разхлаждане през лятото.

В-к "Стандарт"



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: f(x)dx]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано23.08.05 17:23



Брех, направо звучи интересно... Сега видях и какви тръби монтират под Главната - мисля, че доста сериозно количество дъждове ще трябва да се излеят, за да напълнят тръба с диаметър около 40-50 сантиметра... Т.е. ако няма някакви проблеми не би трябвало да има ручеи в средата на главната вече...




Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: Fallen_Angel]  
Автор [unknown] (непознат)
Публикувано23.08.05 18:45



Само да не стане: "ЗИМАТА НИ ИЗНЕНАДА"-ПАК!

"Животът е извор на наслада;ала където пие и сбирщината,там всички кладенци са отровени."


Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: [unknown]]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано23.08.05 18:49



А бе уж напредват нормално, ама да видим...




Тема Re: приПокриват Пловдив с станбулски плочкинови [re: Fallen_Angel]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 23:34



Браво!
Ашколсун!
Аферим!
Машаала!
:):):)
Братя и сестри пловдивчани, побратими по религия и по Главна :)
Така се радвам, че лятото ще ми е хладничко, че ми идва да изкрещя нещо, ама ме е срам от хората, за тва избивам комплекси тук :)
Евалла бе, майсторе, незнаен:)
Ай, яла да редиш павета от естествен камък с непързалящо покритие:)
Трябва да измисля начин да се хързулкам и после да съдя общината. Българин съм все пак:)

Всичку гори писану съ утнася единствину и саму ду Виктур Крум, койту очаства в сагата за чирвената ябалка...
Глупости :):):)



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: f(x)dx]  
Автор b.o.o (ентусиаст)
Публикувано27.08.05 11:47



Аз видях проекта за плочките на главната. Леле майко. Такава циганийка-шаренийка ще бъде, че свят да му се завие на човек... Едни фигурки...едни цветове... И не стига нелепия фонтан пред Голяма община дето го лепнаха като кръпка - а сега и тук-так странни фонтанчета и водни огледалца по главната улица... един ред дървета от едната страна...
Странен проект и за моя вкус (професионален все пак) - некрасив.

Мая е на 2г.



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: b.o.o]  
АвторПлд (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 12:54



Започнали са да редят паветата и като видях ми презля - страшна цигания, ужас, който го е измислил тоя проект да земе да се гръмне - баси некадърника.



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: b.o.o]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано27.08.05 17:13



Странен проект и за моя вкус (професионален все пак) - некрасив.
Мислиш ли, че имаш вкус? наистина ли си го мислиш?.... питам само?!



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: b.o.o]  
Автор Aлeдa (невъзможна)
Публикувано27.08.05 22:20



Днес видях въпросните павета, и не смятам, че са по-лош вариант от предишните плочи. Освен това, малко дървета по главната няма да ни се отразят зле, особено през лятото. Е, наистина, ако шаренията е ужасна ще е грозно, но от 3 цвята ... ще видим .
Поне ще е ново и различно



Тема Re: Покриват Пловдив с истанбулски плочкинови [re: b.o.o]  
Автор [unknown] (непознат)
Публикувано28.08.05 16:14



Притесних се,като чух ,че ще е цигания и шарения..И мен първоначално ме шокира съчетанието(бяло,черно,червено).Днес отидох да ги видя-бялото не е съвсем бяло,черното е по-скоро тъмно сиво,а червеното си е направо керемидено.В действителност цветовете се преливат доста удачно.Не видях никакви фигурки,само прави под различен ъгъл,които отделят паветата с различен цвят.Хареса ми.

"Животът е извор на наслада;ала където пие и сбирщината,там всички кладенци са отровени."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.