Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 10.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Къде в Пловдив...  
Авторшoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 12:27



Здравейте!Имам един въпрос,на който вероятно повечето мъже ще се изсмеят,обаче все пак да попитам...Започвам шоф.курсове и бих искала да се поупражнявам ,затова си търся тихо място в П-в,където да мога да покарам-нещо като полигон или просто широка улица почти без движение и без катаджии ;-).
Ако някой се сеща за подходящо място,моля да пише!



Тема Re: Къде в Пловдив...нови [re: шoфьopka]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.08.05 17:25



за полигон можеш да ползваш паркингът на стадион Пловдив (бившият Девети септември). Намира се между стадиона и бул. Шести септември, там където обръщат автобус 10 и 15
чувал съм за някакъв полигон и около Лаута, ама този район съм го зачеркнал от картата и не знам подробности



Тема Re: Къде в Пловдив...нови [re: шoфьopka]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано25.08.05 17:26



задължително с приятел до теб или инструктор че аман от пишман шафьорки
Колкото до място , отиваш в някое от близките села до Пловдив и по кърищата газ спирачки , газ , ръчна и така



Тема Re: Къде в Пловдив...нови [re: f(x)dx]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано25.08.05 17:28



на лаута вече е картинг писта бившият полигон



Тема в Пловдив...нови [re: мaйнaTA]  
АвторИнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 19:43



Ние, инструкторите, винаги предлагаме на момичетата и жените да ползват експерименталния полигон на NASA в USA, но незнайно защо те не приемат страхотната идея

Сега малко по- сериозно :) Идеята за паркинга на последната спирка на автобус №10, намираща се на стадион "Пловдив" е добра. Там ще се научиш да паркираш (което е задължителен елемент :). Също така ще е добре да се научиш да тръгваш, да сменяш скоростите и да спираш. Всичко това в грниците на приличното :) Тези три упражнения извършвай извън града, където е прав пътя и няма полицаи. Но никога не трябва да си сама в колата! Задължително трябва да имаш шофьор до себе си.
От сега ти казвам, че ще станеш добър шофьор, повярвай ми. Не питай от къде знам, а просто пиши тук, когато вземеш с усмивка на уста шофьорската книжка :)
Успех!



Тема Ако може...нови [re: шoфьopka]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано25.08.05 20:47



...би ли избягвала "Смирненски"?



Тема Re: Къде в Пловдив...нови [re: шoфьopka]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано25.08.05 22:10



Да, бе, ще се изсмеят! Като гледам как карат, просто не е истина!





Тема Re: Къде в Пловдив...нови [re: шoфьopka]  
Автор Cлaв ()
Публикувано26.08.05 11:14



моят скромен съвет гласи - първо си изкарай курса.. да придобиеш правоспособност

..... и чак после търси такива местенца с малко движение да си доучиш...

без документ ако те пипнат можеш да си създадеш проблеми с шофьорския курс.. пък и с властите по принцип - освен ако не бутнеш дебело

по повод въпроса ти - в тракийската индустриална зона, точно до пожарната... там се учат хората

Като ми се приработи, седам и чекам да ми мине


Тема Re: Всички са прави...нови [re: шoфьopka]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.08.05 14:40



По възможност,
гледай да избягваш и Гагарин докато не приключиш с курса...

Това за Тракия - става въпрос за отсечката около завод Ларж и бившия ЗЕТ - седеметажното здание на края на тази широка задънена улица.
Но едно време до края й минаваше някакъв автобус...

Смятам, че за теб (при положение, че нямаш ВСЕ ОЩЕ книжка) ще е най-удобно, ако преодолееш по някакъв начин (предполагам финансов) пропусквателния режим на бившия Мотоцентър - срещу Колодрума, източно от зала Академик - и вътре се упражняваш във всеки елемент от задължителната програма на полигон и извънградско шофиране.
Имам носталгия по това местенце, тъй като и аз за първи път самостоятелно там натиснах газта, там излезнах и от пътя (слава богу - само с това си останах), там покрих нормативите и издържах изпитите - теоретични, листовки и полигон, а след това - и по улиците на Пловдив.
Гледам, че пустее и много от постовете за наблюдение са унищожени, но асфалта си е там...

Можеш да потърсиш и други места, като обиколиш целенасочено 1-2-3 пъти града с колело.
Въртят ми се в главата подходящи теренчета, но не бива да се казват, че през определена част от годината имат пропусквателен статут - става дума за асфалтирани дворове на някои учебни заведения.
(Двора на Медицинския колеж - зад 2ра градска болница в Южен; двора на училището до Коматевския надлез... - не е за приказване, ама си е вариант - пусто, празна, с достъп за коли....)

Значи какво остана още?
Да - пълно автокаско;
правоспособен шофьор (с ВАЛИДНА КНИЖКА - някои забравят да си я погледнат и от КАТаджиите разбират, че срока й е изтекъл);
хъс за каране;
изправен автомобил;
пълен резервоар, който да не жалиш...

Айде!


пп Не са за пренебрегване възможностите, които предлагат надвечерно време болничните и гробищни алеи - все си е близко...










-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.