Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: megadave]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано06.08.05 23:59



А тази снимка направих веднага след като се върнах в Пловдив





Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: Cлaв]  
Автор TONlTA73 (от скоро)
Публикувано07.08.05 00:02



добре,но имаш ли предсктава за обстановката в момента.кажи нещо,ако знаеш



Тема СЪСТОЯНИЕТО КЪМ МОМЕНТА - 0.05ч. 07.08нови [re: TONlTA73]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.08.05 00:08



Току-що се връщам от моста до Панаира,
както ви бях обещал.

НИВОТО РАСТЕ!

Ако към 18 часа до нулевата точка оставаха 3 - 2,8 височини на камъка,
то към момента, това растояние е вече 1,2!

Потока е много мощен!

Има патрулни полицаи със светлоотразителни жилетки по 4 на всяка страна на мостовете и следят да е чисто по бул. Марица!
Не дават да се паркира, за да могат спасителните екипи да се движат безпрепятствено.

Не е изключено, при тия темпове на нарастване, някъде около 2-3 часа нивото да стигне 0 точка при панаира, което ще означава, че борбата ще започне по запълване на отворите по "оградата" на Марица - проходите за слизане в коритото й ще трябва да се запълват с пясък, отводняване на булеварда в двете страни и т.н...

Предстои най-напрегнатата нощ от 56г. насам за Пловдив!


Които имат вода - нека се запасят поне за 2-3 дена, както и за битови нужди, че като спре ще е трудно да се носи...




-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: Cлaв]  
Автор TONlTA73 (от скоро)
Публикувано07.08.05 00:08



аз съм зад стадион ботев.кажи в кой квартал си и какво е положението там



Тема Re: СЪСТОЯНИЕТО КЪМ МОМЕНТА - 0.05ч. 07.08нови [re: Vetrim]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.08.05 00:13



не е изключено и тока по места да бъде прекъснат, ако се случи разлив.
Както знаете, кабелите на енергото са положени подземно, но при наводняване биха дали нежелани утечки, представляващи потенциална опасност, което ще доведе до изключването му до изсъхване на същите.
Така, че и тази неформална форма на общуване в един момент ще бъде прекъсната - при най-лошия сценарий...


-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: СЪСТОЯНИЕТО КЪМ МОМЕНТА - 0.05ч. 07.08нови [re: Vetrim]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано07.08.05 00:13



Ами нищо друго не остава освен да запушват излазите към коритото, но нищо не гарантира, че оградата няма да поддаде... Дано все пак не се покачва повече...



Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: TONlTA73]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано07.08.05 00:17



аз съм в Тракия - тук всичко е нормално

край Марица тревожно... вече започна да прелива вода. Не над дигата, разбира се, но нивото е застрашително високо и пътя зад БРИКОЛАЖ започна да се залива



Тема Re: СЪСТОЯНИЕТО КЪМ МОМЕНТА - 0.05ч. 07.08нови [re: Mapжeнa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.08.05 00:18



ако прелее при Панаира - Гагарин е на по-ниско и ще бъде залят поне с 2-3 педи кал.

Както казах - потока е много мощен и веднъж излязла от коритото, Марица бързо ще залее с доста по-високо ниво околностите.

Не говоря за центъра - до бул. 6-ти септември всичко ще е под вода и първите етажи ще бъдат мокри...

Това което видях от твоите снимки говори, че при ЖП моста вече трябва да имаме разлив... тогава до нулева кота на Малката Марица имаше ок. 3 камъка - прибл. 60-70 см., а при ЖП моста нивото бе нулево и екипите се бореха да отстояват положителните нива...



-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: Cлaв]  
Автор TONlTA73 (от скоро)
Публикувано07.08.05 00:19



благодаря за инфото



Тема Re: Наводнения и в Пловдив!!нови [re: Cлaв]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.08.05 00:21



Говориш за бул. Спас Гърневски, както е известен - там няма добро отводняване, а и е в ниското.
Направо не виждам Столипиново!...
Ако ромите ги е грижа за гетото вече трябва да са спретнали около 200 доброволци и да молят ГЗ до им донесе чували, които да пълнят и поставят на опасните места...
Ама сигурно чакат някой друг да го направи... (доколкото ги знам, ще чакат ние да им свършим работата и да им благодарим, че живеят в Пловдив...)




-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.