Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 05.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пловдивчани, да се събудим!!!  
Автормaйнa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 15:47



Здравейте!!!
Ежедневно расте възмущението ми от безхаберието на лицето-кмет и некадърния общински съвет, който сме си избрали. Бюрократщината, безумията, тоталната липса на рационално мислене, в комбинация с посредствените лични качества на хората, които управляват гради ни, унищожават всяка инициатива или желание за оставане в този град. ОГЛЕДАЙТЕ СЕ!!!! Мизерия, дупки по улиците, мръсотия, беззаконие и тотална липса на идея за бъдещето на града ни. За сметка на това се издават и преиздават нови и нови ограничителни и разрешителни режими, които ни доближават по-скоро до комунистическите години, отколкото до Европа. СРАМ!! Най-синият град в България да бъде управляван толкова накадърно и по социалистически. Не ми се дават примери, защото няма да ми стигнат месеци за да изреждам ПРОСТОТИИТЕ на кмета и общинския съвет. Цялата държавност в града ни е комична и е по-скоро "псевдо", отколкото държавност.

Не е ли време да очистим града си от боклуците?!



Тема освен емоции...нови [re: мaйнa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано20.07.05 16:08



... нищо конкретно в поста ти.

Има и позитивни неща - не може да се отрече,
но въпросът е дали заради или въпреки управата в лицето на изпълнителната и законодателна местна върхушка?

Според мен ролята на контрол и възможност за участие на широката общественост се пада на обществените съвети в различните направления на социална активност.
Именно затова и предложих още преди година възстановяването на ОС по културно-историческото наследство на Пловдив.
Но това е само един аспект...

Общо взето, или трябва да се тръгне на дубъл (според структурите в ОбС), или трябва да се помисли позитивно и се създадат наистина смислени структури, които по-нататък да моделират първо ОбС, а той от своя страна - изпълнителните общински структури. Но засега това е утопия...
Прозира корупция, но няма доказателства.
Прозира безхаберие, но няма граждански контрол.

Що да сторим? Такива сме си ги избрали.
Трябва да има механизъм за отзоваване от съветническо място при неизпълнение на обществени ангажименти.






-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: Пловдивчани, да се събудим!!!нови [re: мaйнa]  
Авторa[O9ew (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 01:20



Густо Майна Фелибето
във Тримона Путки Фраш

Абе майна какво означава това бе??

шопа




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.