Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 26.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Политика - идват избори  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано06.06.05 14:03



Дами и господа,

Поради приближаващите избори се замислих дали аджеба да не сложа една такава тема за обсъждане на разните политически въпроси.

Всичките знаете моята политическа ориентация, и ви давам думата си, че няма да се възползвам от правата си на мод, за да налагам определена окраска на една бъдеща дискусия :)

И така, според вас, коя партия ще спечели в Пловдив бъдещите избори?

do NOT click

Редактирано от Fallen_Angel на 28.02.05 17:54.



Тема Анкета [re: Fallen_Angel]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано28.02.05 17:50



Ето и една анкетка за по-мързеливите :)


Изборна анкета
СДС и коалиция
ДСБ
ССД
БСП
НДСВ
ДПС
Друга коалиция
Други партии



do NOT click

Тема Re: Анкетанови [re: Fallen_Angel]  
АвторCтpeлeц (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 02:32



Ето го първосигналния Ангел. "Всички знаете моята политическа ориентация" - все едно става въпрос за сексуална ориентация, а не за политическа.
Политиката и политическата конюнктура са нещо изключително динамично и променящо се. Интелигентният човек се опитва да се ориентира, преценява критично, прави своя избор и се адаптира с оглед новите дадености.
При Ангел, обаче, задейства синият чип и готово. Той предварително и демонстративно е абдикирал от правото си на критичен анализ и избор. И ядрена бомба да пуснат сините той пак ще гласува за тях (ако е сред оцелелите). Него не го интересува и кого ще издигнат.
По същата схема действат и червените бабички. Разликата е единствено в цветовете.
Как може да се оправи тогава една страна, в която мнозинството предварително се е отказало от правото си на глас в истинския смисъл. Гласуването за тях не е акт на мислеща личност, а условен рефлекс в стил "кучето на Павлов".
А с оглед на въпроса кой ще спечели в Пловдив - ами в този град андроидите със син чип са повече от тези с червен, така че изборите са една формалност.
Абсурдно е, но ние пловдивчани изцяло се вместваме в дефиницията за лудост, а тя е да правиш едно и също, а да очакваш различен резултат.
И ние искаме осезаема промяна на положението, а правим всеки път едно и също на изборите.
Да ни е честита поредната победа...



Тема Re: Анкетанови [re: Cтpeлeц]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано01.03.05 08:28



И след като прочетох твоето мнение, разбрах, че ти си един от двата типа: "Всичките са маскари" или "Всичките са маскари освен нашите". Мнения като твоето са само прозяване и правене на вятър около клавиатурата.

А колкото до "умните% ти приказки казани за мен - ами радвай им се насаме в тъмното :) Доста хора ме познават, за да знаят съм ли или не съм андроид, докато ти си един анонимен писач.

do NOT click



Тема Re: Политика - идват изборинови [re: Fallen_Angel]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано01.03.05 13:19



Избори ще има, друг е въпросът какъв процент ще са тези, които ще гласуват. Аз все още се замислям ДАЛИ да го направя, не толкова за кого, тъй като политическата ориентация или я имаш или не. И ако по една или друга причина гласувам пак така, както и преди, то това няма да бъде някаква "първосигнална реакция".
Далеч съм от идеята да се нагласям "някак си"-било то според ситуацията или конюнктурата-малко "нововремски" ми се вижда подобна позиция.
Дразни ме глупавото и лицемерно отношение на НДСВ, които точно преди изборите се юрнаха да правят това, което не свършиха за цял един мандат.
Интересно, какво ли щеше да се случи, ако и през изминалите четири години жълтите отбелязваха подобна активност?
Риторичните въпроси, които ще си задаваме до юни ще имат точно толкова риторични отговори и патетични обещания, колкото и на които и да са от изминалите избори.
Не вярвам нещо да се промени...Ако това се случи то ще е след или ако ни приемат в ЕС.
Но за да е факт това, е от значение КОЙ ще спечели изборите...

ДИШАЙ...


Тема Re: Анкетанови [re: Fallen_Angel]  
АвторCтpeлeц (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 17:13



Ангеле, мнението ти е егоцентрично и повърхностно.
Егоцентрична логика - след като аз, Ангел, не познавам някой, следва, че той не съществува. Ами дай да се запознаем тогава, че да видя и аз малко битие, че в това небитие не се трае
И как точно го разбра това за маскарите? Лепиш шаблонни етикети. Вярно е, че сме принудени често да гласуваме за по-малкото зло, но то не е монопол во веки веков на една и съща партия, за да сме абонирани робски и до гроб за нея.
"Всичките са маскари освен нашите" - ами това е твоето мислене, приятелю. Ти ги делиш априори на наши и ваши. Това е твоята агиткаджийска нагласа. Точно това казвам - че човек не трябва да е абониран вечно за "нашите", да се опитва да мисли, а не само да реагира първосигнално на цвят.
Аз нямам привилегията да те познавам лично и за това съдя за теб от постингите ти.
А още от последните общински избори ме впечатлява дълбоко фактът, че бъркаш политиката с футбола.
Сега като шега - как така, идвайки в Пловдив, усвои нашите най-лоши страни - канарството и синята талибаншина?



Тема Re: Анкетанови [re: Cтpeлeц]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано01.03.05 18:01



Стрелец, след като имаш нещо лично против мен (а няма как да е друго), верно, що не се срещнем и очи в очи не разрешим проблема, а? А и упоритото ти писане като нерегнат на какво ли се дължи?

Явно много те дразни простичкия факт, че не някой друг, а аз сам модератор тук, и че открито афиширам дясната си политическа ориентация (пък ти ако щеш му казвай друго)...

А и аз съм доста отдавна тук, така че трудно можеш да ме наречеш "пришълец", както прозира в думите ти.

Лепнах ти етикет, защото в мнението ти (освен личните нападки срещу мен) нямаше нищо друго освен "омаскаряване".

do NOT click



Тема Re: Анкетанови [re: Fallen_Angel]  
АвторCтpeлeц (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 19:33



Ангеле, нищо лично против теб нямам, но ти от егоцентризъм приемаш нещата лично.
Гласувал съм на всички избори до момента и винаги за СДС до 1999. Последните два пъти, търсейки алтернатива, за ВМРО-Гергьовден. За тези избори още не знам, но предварително съм изключвал винаги само две партии - комунистите (БСП) и техни креатури, и ДПС.
Но на никой не съм абонат.
Болно ми е за родния ми град, който страда от черно-бяло мислене в твой стил.
За срещата - с удоволствие. Юли се връщам в България и тогава евентуално...



Тема Re: Анкетанови [re: Cтpeлeц]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано01.03.05 19:42



Аз не мога да разбера защо реши че съм върл фен на СДС - аз също като имам две "забранени" бюлетини и те са твоите.

Това за мен значи едно нещо - аз ще гласувам вдясно, но дали ще е за СДС - ще видим...

А Пловдив не знам как го помниш, но напоследък се е поотлепил малко - цитирам хора от други градове, дошли наскоро към Филибето...

do NOT click



Тема Re: Анкетанови [re: Fallen_Angel]  
АвторCтpeлeц (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:21



"А Пловдив не знам как го помниш, но напоследък се е поотлепил малко - цитирам хора от други градове, дошли наскоро към Филибето..." - чул те Господ - не съм го виждал от две години!
Знам, че ще гласуваш за СДС, защото си абонат, но се надявам да греша.
Още повече, че СДС нямат монопол върху понятието "дясно".
А иначе за нещата в Пловдив - сините злоупотребиха с факта, че винаги гласуваме за тях, каквото и магаре да издигнат. Те правят каквото си искат и не се съобразяват с нас, защото ни имат "вързани в кърпа". Няма коректив. Корупцията и некадърността са зашеметяващи. Никой не мисли за града, а мисълта им е само в "далаверата". Най-обикновени свине.
От това ми е болно, а и от факта, че и ние имаме вина за това положение, защото всеки си заслужава съдбата, респективно управниците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.