Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 26.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано03.06.05 10:25



Преди година и два дена бе въздигнат Филиповия стълб или, както го наричат в някои среди - "Сервитьорът"!

С основание се счита, че това не е паметник, тъй като постамент в памет на някой се издига, когато има благодарност от потомците...

И още една наброска - той е на Джумаята - срещу Джумая (Петъчна) джамия, издигната на мястото на православния храм Св. Петка - небесната покровителка на Пловдив.
А Имарет джамия е на мястото на храма Св. Марина. Забелязвате ли сходството в имената?...

Поствам това напомняне дори и само като противовес на някои хапливи бележки от онова недалечно време, че всичко щяло да си мине и замине, и никой нямало да си спомня повече ...
Да, ама Не!




Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 гонови [re: Vetrim]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано03.06.05 10:39



В отговор на:

Поствам това напомняне дори и само като противовес на някои хапливи бележки от онова недалечно време, че всичко щяло да си мине и замине, и никой нямало да си спомня повече ...
Да, ама Не!




По-точно е да се каже "Ще се свикне с него"

do NOT click

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано03.06.05 12:33



6to, be, mnogo e zabawen pametnika. Opredeleno kucee.... Daje se snimah pred nego - mnogo dostolepno izlqzoh........
Wyw wseki slu4aj powe4e mi hareswa ot towa jalko podobie na Sw. Sofiq pred Bulbank /w Sofiq/.....
Pozdrawi ot Metropoliqta i izwinete za latinicata!

Dulce et decorum est pro patria mori!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.06.05 13:53



А ти какво против този паметник имаш, че нещо не ми е ясно?

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 61O nm (<->)
Публикувано03.06.05 15:48



аре някоя нощ да идем със солидно количество яйца, развалени ако може, и да ги нахвърляме по паметника и да оставм бележка - "Подарък за "основателя" на Пловдив"

...
I hate all these StarWars signatures!


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 17:51



Наистина, паметникът навърши една година, бъди сигурен, че освен със злоба, този ден може да бъде отбелязан и другояче. Аз лично, ще си сипя една водка "Собиески". Паметникът си стои чудесно на Джумаята, въпреки тъповатата безпричинна злобица, която се процежда в нечии "напомняния". Даже във факта, че някой си го наричал Сервитьорът, няма нищо лошо - скулптурата живее в градския фолклор. Колкото до това че джамията е построена върху основите на главния православен храм на средновековния Филипопол, да това е така, само че едва ли има нещо общо с паметника. А за сходството между българските и турски названия на храмовете...не се бях замислял. Струва ми се случайност...Но може като нищо да е някакъв пъклен замисъл, с цел след години на това сакрално място да се пръкне този лош чичко - Филип!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 година [re: 61O nm]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.06.05 19:03



Можеш да разчиташ на моята помощ!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 година [re: Vetrim]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано03.06.05 20:38



Аз пък го харесвам и не виждам причина този спор да се започва отново.
"Дражините дупки" ............
Ако правиш такива анализи, може и леко да се позамаяш. Какво да кажем за ново и старо строителство едно до друго, идейно различни и неприлични.
Панелка до супер лукс кооперация. Архитектурни недомислици.
Паметника си стои добре. Това е личното ми мнение.
А за благодарност от потомците в случая няма място.
Интересно ми е :Какво мислиш за Мильо? м?

Да..да...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 година [re: 61O nm]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано03.06.05 20:39



Тези яйца може и на Альоша да се стоварят. Хайде да не започваме отново.

Да..да...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Автор 61O nm (<->)
Публикувано03.06.05 22:36



Альоша си е отстоял мястото в Пловдив отдавна, а и е възпян в немалко песни:) Така, че би било глупост, докато Сервитьорката никой не го ще...
Аз викам сега да вземем от плочките дето артисват от ремонта на главната и да ги нареждаме нагоре, да го застроим:))

...
I hate all these StarWars signatures!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.