Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 26.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 година  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано03.06.05 10:25



Преди година и два дена бе въздигнат Филиповия стълб или, както го наричат в някои среди - "Сервитьорът"!

С основание се счита, че това не е паметник, тъй като постамент в памет на някой се издига, когато има благодарност от потомците...

И още една наброска - той е на Джумаята - срещу Джумая (Петъчна) джамия, издигната на мястото на православния храм Св. Петка - небесната покровителка на Пловдив.
А Имарет джамия е на мястото на храма Св. Марина. Забелязвате ли сходството в имената?...

Поствам това напомняне дори и само като противовес на някои хапливи бележки от онова недалечно време, че всичко щяло да си мине и замине, и никой нямало да си спомня повече ...
Да, ама Не!




Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 гонови [re: Vetrim]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано03.06.05 10:39



В отговор на:

Поствам това напомняне дори и само като противовес на някои хапливи бележки от онова недалечно време, че всичко щяло да си мине и замине, и никой нямало да си спомня повече ...
Да, ама Не!




По-точно е да се каже "Ще се свикне с него"

do NOT click

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано03.06.05 12:33



6to, be, mnogo e zabawen pametnika. Opredeleno kucee.... Daje se snimah pred nego - mnogo dostolepno izlqzoh........
Wyw wseki slu4aj powe4e mi hareswa ot towa jalko podobie na Sw. Sofiq pred Bulbank /w Sofiq/.....
Pozdrawi ot Metropoliqta i izwinete za latinicata!

Dulce et decorum est pro patria mori!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.06.05 13:53



А ти какво против този паметник имаш, че нещо не ми е ясно?

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 61O nm (<->)
Публикувано03.06.05 15:48



аре някоя нощ да идем със солидно количество яйца, развалени ако може, и да ги нахвърляме по паметника и да оставм бележка - "Подарък за "основателя" на Пловдив"

...
I hate all these StarWars signatures!


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 17:51



Наистина, паметникът навърши една година, бъди сигурен, че освен със злоба, този ден може да бъде отбелязан и другояче. Аз лично, ще си сипя една водка "Собиески". Паметникът си стои чудесно на Джумаята, въпреки тъповатата безпричинна злобица, която се процежда в нечии "напомняния". Даже във факта, че някой си го наричал Сервитьорът, няма нищо лошо - скулптурата живее в градския фолклор. Колкото до това че джамията е построена върху основите на главния православен храм на средновековния Филипопол, да това е така, само че едва ли има нещо общо с паметника. А за сходството между българските и турски названия на храмовете...не се бях замислял. Струва ми се случайност...Но може като нищо да е някакъв пъклен замисъл, с цел след години на това сакрално място да се пръкне този лош чичко - Филип!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 61O nm]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.06.05 19:03



Можеш да разчиташ на моята помощ!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано03.06.05 20:38



Аз пък го харесвам и не виждам причина този спор да се започва отново.
"Дражините дупки" ............
Ако правиш такива анализи, може и леко да се позамаяш. Какво да кажем за ново и старо строителство едно до друго, идейно различни и неприлични.
Панелка до супер лукс кооперация. Архитектурни недомислици.
Паметника си стои добре. Това е личното ми мнение.
А за благодарност от потомците в случая няма място.
Интересно ми е :Какво мислиш за Мильо? м?

Да..да...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 61O nm]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано03.06.05 20:39



Тези яйца може и на Альоша да се стоварят. Хайде да не започваме отново.

Да..да...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Автор 61O nm (<->)
Публикувано03.06.05 22:36



Альоша си е отстоял мястото в Пловдив отдавна, а и е възпян в немалко песни:) Така, че би било глупост, докато Сервитьорката никой не го ще...
Аз викам сега да вземем от плочките дето артисват от ремонта на главната и да ги нареждаме нагоре, да го застроим:))

...
I hate all these StarWars signatures!


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 61O nm]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано03.06.05 23:54



Всеки има право на мнение. Ти също.
И да спорим и да не спорим, тези неща няма да се решат в този клуб, а на друго място. Ако искаш да промениш града - кандидатирай се. Идват избори.



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Автор Aku (<->)
Публикувано04.06.05 01:53



Абе ако не спорим няма да е забавно във форума, само ще си уговаряме срещи, където в крайна сметка... пак спорим:)



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор ReZo (ReaL maD RaZoR)
Публикувано04.06.05 11:53



хапцелютно !!!!

много , ама много чудя на хора , които казват : "Абе , паметника си стои идеално , отваря много Джумаята !"....Добре било за Пловдив ръйшшш ли .....

мдаааааа ....там и паметник на тоалетна чиния да сложиш , все ще стои добре ...просто мястото е такова ....притегателно някак....
а дали ще е клозет или филю македонски , все тая ......

но май ще е по-добре тоалетна чиния , че откак този град е "синя" крепост , освен сране от некадърни управници анестезиолози и кухи партийци , друго не е видял .....

не след 1 , и след 10 години да пишеш тая тема , още ще ме яд ...заради този ПРОИЗВОЛ !!!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: ReZo]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано04.06.05 16:18



Няма нищо лошо в това Пловдив да е "синя крепост."
Ти какво искаш?



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Автор Aku (evil)
Публикувано04.06.05 18:51



искам да е жълто-черна крепост



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Автор ReZo (ReaL maD RaZoR)
Публикувано04.06.05 23:54



искам Плводив да е ПЛОВДИВСКА КРЕПОСТ ......НИЧИЯ ПОЛИТИЧЕСКА КРЕПОСТ ...

ръйшшш ??? ...или да обяснявам подробно ?



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано06.06.05 16:04



Е, все пак аз бях причината за този диспут, за което изпитвам законна гордост:



Знаем как завърши всичко - "Сервитьора" беше поставен по ПОЧТИ същия безапелационен начин както и "Глупакът на хълма" доста години преди това.

Зад това ПОЧТИ обаче се крият немалко разлики, една от които е, че за "Глупака..." желаещите да го оспорват са били събирани на "място, злачно и потайно"(не само едно), където липсата на Нет не е било най-решаващото лишение в бита им...

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: f(x)dx]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.06.05 10:25



Мнението си го казах и демонстрирах, когато трябваше.
На единственото място за свободен обмен на мнения - тук, преди година.
Виж дебата в този клуб оттогава.

Но не мога (и няма) да приема нито "аргументите" на нашите опоненти, нито ще се съглася с мачкането на народа...
Ще дойде време и ще Го махнат.




Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Cтoлипин]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.06.05 10:31



То и чалмите, сами по себе си, имат много достойнства от гледна точка на стилово многообразие и дизайнерски подход, както и откъм изпълнение. Дори могат да бъдат и красиви. Но носенето им подсказва и нещо друго...


Наистина, разбираемо е, че подобно нещо би могло да се гледа с възхита само при замъглено състояние на съзнанието.
Ти го постигаш чрез законен опиат - алкохол, под формата на определена разновидност на даден престижен производител...
Наздраве!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 3Mona]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.06.05 10:40



Благодарен съм ти за доблестта, която прояви в онова време!

Един от изводите, до които достигнахме, в края на краищата, беше, че е необходимо да има Обществен съвет по КИН.
Доколкото знам, такъв все още няма, а стария е обезличен доста отдавна (от незапомнено време), единствено спомени на участници в него свидетелстват, че подобно нещо все пак е имало и би могло да бъде някаква форма на връзка между общество и администрация. След като гласуваните заплати направиха от ОбС един придатък и узаконител на Админите в града!



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Авторplovdichanka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 18:22



ima li nachin da vidya pone na snimka tozi pametnik-byah si v bg predi 1g.-malko predi da go postavyah,znam che avtor e zvyatko siromashki-dobur skulptor
molya,pomestete snimka



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано07.06.05 18:23



Все пак пише само името, т.е. няма обяснения "...основател на Пловдив" и т.н. Макар, че никога не е късно...

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: plovdichanka]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано07.06.05 18:34



"има ли начин да видя поне на снимка този паметник-бях си в бг преди 1г.-малко преди да го поставях,знам че автор е звятко сиромашки-добър скулптор
моля,поместете снимка"


Това, пловдивчанке, е твоят текст, конвертиран с Кредор (отгоре, вдясно - когато пишеше). Лесно е, пробвай.
Та на въпроса в обратен порядък:
- авторът е Кирил Найденов, лека му пръст. Сиромашки няма нищо общо
- при първа възможност ще изпълня молбата ти относно снимката.

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:06



Да ти кажа, това с чалмите много не го разбрах. Подозирам че е някаква ксенофобска изцепка но не виждам връзка с Филип. И кое е това грозното, дето трябва да се напия за да го харесам? Паметника ли? Ами, струва ми се, че далеч не съм единствения, който го харесва. Доколкото разбирам и ти нямаш някакви сериозни аргументи по отношение на естетическите му качества, освен изключително тежката причина да си против - просто не са те попитали!!! А и като гледам за една година, още нищо не се е случило, имам предвид, че гърците все още не са анексирали Пловдив, в който така подло вкараха троянското си конче, пардон, паметниче . Изобщо...струва ми се, че ако си сложиш ръка на сърцето, трябва да си признаеш, че беше излишна парата в свирката преди една година. Енергията на човек като теб би могла да се насочи към по-градивни неща ... Ама ти си знаеш...



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 3Mona]  
Авторplovdivchanka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:24



blagodarya za otzivchivostta
sujalyavam sa latinicataopitvam s kredor
tursya sait,kudeto da se vijdat izlojbite v plovdiv



Тема относно снимков материал...нови [re: plovdichanka]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано08.06.05 16:50



... още навремето беше поместена поредица от снимки в пловдивгид (пловдивгуиде.ком) - пробвай в галерията там - може да е останало нещо.



Тема не очаквах...нови [re: Cтoлипин]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано08.06.05 16:58



... да не "хванеш" второто ниво в поста ми.
Добре, че не правя изкази с по 3 или 4 нива на информационно послание...


Дори и за теб, не бих опростявал речта си.

Между другото, явно отдел Протокл към Общината допусна няколко пъти "грешчица", та подведе разни чужди делегации да положат цветя пред - цитирам: "основателя на Пловдив" - Канал 1 с видеорепортаж...

Та това имах предвид, когато изразявах гражданското си право на протест, наред, разбира се, и срещу начина на имитирана демократичност и наукообразност...
... ама какво да ти обяснявам...



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 18:34



Еееех, простак съм си аз... Как да "хвана" сложните, като намотки на чалма, нюанси и нива в твоите съобщения... И все пак, струва ми се, че с тези гмуркания в различни нива на информационното постлание, някакси се опитваш да избегнеш отговора на основния въпрос. Пука ми какво бил написал някойси в протокола на общината, пука ми и какво е мнението ти за чалмите! Отговори ми ясно и спокойно - какво против имаш самия паметник? Грозен ли е, голям ли е, гръцки ли е?...или не е на мястото си...Нещо такова! Но това в момента е трудно да го кажеш, дори ти, нали? Паметникът стои много добре и това е труднооспорим факт. Много важно, че някой го наричал "основател", а друг - "сервитьор"! Пак ти казвам, разсъждавай по-съзидателно! Точно деструктивния фанатизъм на такива като теб ме накараха да пропиша тук...Ама това е друго ниво, не се стягай, ако не го "хванеш"!



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.06.05 08:52



Ветрим, моите уважения ама ще ти дам един пример.
Ромео и Жулиета на Шекспир нали си чел? И сигурно знаеш, че не е ясно имало ли ги е или не.
Което не пречи на жителите на Верона да си изберат една къща дето прилича на описаната като къща на Жулиета, да праснат една статуя на Жулиета там и да сбират туристи. Не стига това ами и гроб на Жулиета измайсторили, че и за Ромео същата работа - къща, че и гроб.
И хората ходят, тълпят се направо да ги гледат тези "забележителности". Аз дето съм бедно българче оставих във Вероната трийсетина евро. Смятай какво правят разните му там германци, японци, американци и тям подобни.
Кво му пука на уредника на "къщата на Жулиета", че тя май е измислица на Шекспир. Нали си взима петте евро вход. Кво му пука и на сладоледаджията, че къщата, която съм дошъл да видя няма нищо общо с Жулиета. Нали ми продава сладолед за десет евро. И в пицарията не им пука особено - нали ми продават пица за четири евро.

Та и с Филип Македонски същата работа. Дали той е основател на града ни или не, вярвай ми хич, ама хич не ми пука. Дори напротив. Винаги съм се гордял с легендата, която баща ми ми е разказвал като малък - че Филип Македонски решил да направи подарък на сестра си, качил се на най-хубавия си кон и яздил, яздил, яздил. И там където конят спрял, там основал града - Филипополис. Знам, че не е вярно. Но кво ти пука. нали западняците гледат филма за Александър Македонски и според теб по-голям ли е шансът на някой турист, дошъл в България да посети Пловдив, ако знае, че основателят му е бащата на Александър Македонски. Със всичките последици за уредниците на музеи, за сладоледаджиите и пицариите.

Така ги виждам аз нещата, приятелю, а ти протестирай колкото си искаш - твое право си е все пак

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: не очаквах...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтeл (...)
Публикувано09.06.05 10:08



според мен не е нужно да се оповаваме на холивудски буламачи да ни рекламират града

...
Колко Жаира са нужни, за да отворят един кокосов орех?


Тема Re: не очаквах...нови [re: пeтeл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.06.05 12:16



може би нямаме, а може би имаме. Във всеки случай туристите няма да се изтрепят да идват в Пловдив, ако няма нещо, което да им привлече вниманието. Ти с какво предлагаш да ги привлечем. Със супер модерния стадион, който ще направи Селянина ли?

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: не очаквах...нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.06.05 13:34



Не съм съгласен!
Може във Верона да няма с какво да привличат туристи и да са си измислили къщите на Р & Ж. Но Пловдив си има предостатъчно места, с които да задържи един чужденец в "плен" - Стария град, Античния, а бе що ли изброявам - всички ги знаете.
И не мисля, че точно този паметник ще привлече или задържи някой турист.
Нямам доказателства, просто лично впечатление, но ми се струва, че паметника не се използва за привличане на чужденци, за за разни опити подмолно и тайно да се променят исторически факти (визирам споменатия репортаж с "основателя").
Ако искат да покажат история на чуждите делегации - ей го къде е Старосел, тъкмо и да се сетят да оправят пътя, че не виждал ремонт от 50 години
Нищо лично към никого - просто лично мнение...



Тема Re: не очаквах...нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтeл (...)
Публикувано09.06.05 18:01



ти пък сега тоя паметник го изкара първата атракция на Пловдив:))) да бяха оправили това, дето е под тоя пич, щеше да е много по-добре, сега има някакво залюхано заведение, доколкото знам и е в боклуци и мръсотия всичко долу

...
Колко Жаира са нужни, за да отворят един кокосов орех?


Тема Re: не очаквах...нови [re: пeтeл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.06.05 08:28



Е тук вече ще се съглася

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: относно снимков материал...нови [re: Vetrim]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано10.06.05 10:18



Ето за

говори Ветрим. За жалост не сме сложили снимка в завършен вид.

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема nyama снимков материал za jalostнови [re: 3Mona]  
Авторplovdivchanka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 17:47



no se nadyavam nyakoy priaytel da go snima ...

mejdu drugoto naistina v turizma ne vsichko e logichno i na srtogo nauchna osnova.turistite se zadovolyavat s poluistini i lsa lubopitno pleme za legendite ot grada moje da specheli ako i tozi obeckt se vkluchi v nyakakva turisticheska strategia...
vsichki monumenti imat svoite privutjenici i protivnici sred zritelite,no reshavat profesionalisti,zastavajki zad imeto si



Тема Re: не очаквах...нови [re: Cтoлипин]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.06.05 21:16



Дори да оставим настрана как е било взето предварително решението и после е бил обработен съвета;
дори и да оставим настрана мачкането на хората, които инстиктивно усещат кога им се готви нещо подмолно;
дори да приемем, че естетически нямам особени възражения към скулптурата - сама по себе си, макар с неточности и дори грешни елементи в себе си ( но толкова са разбирали и тези, които са давали заданието),

Не мога да подмина изопачаването на историческата истина и представянето й като чиста монета. А после и внушаването, че това е последната дума на науката...
Не мога да подмина и загубата от алтернативни варианти, които биха дали по-достоен облик на града.
Не мога да се съглася и с градоустройственото решение да се окипази този площад, който стана "манджа с грозде"...

Ама, както каза по-рано, няма как да ме разбереш - просто сме от различно тесто.



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 07:59



Дори да оставим настрана как е било взето предварително решението и после е бил обработен съвета;
доколкото знам решението е било взето на сесия на Общинския съвет...от разноцветни общински съветници, избрани от пловдивчани, за взимат решения...
дори и да оставим настрана мачкането на хората, които инстиктивно усещат кога им се готви нещо подмолно;
не спомням да сам чул нещо за смачкани или репресирани противници на паметника...по скоро май имаше един едър общински съветник, който бил налитал на бой...
дори да приемем, че естетически нямам особени възражения към скулптурата - сама по себе си, макар с неточности и дори грешни елементи в себе си ( но толкова са разбирали и тези, които са давали заданието),
аз за това те попитах в предишното си съобщение...да разбирам, че паметникът не е толкова грозен, нали?...колкото до "грешните елементи", сигурно има такива, щом ти го казваш, но какво от това, да не би да искаш там да окачат снимка на Филип?
Не мога да подмина изопачаването на историческата истина и представянето й като чиста монета. А после и внушаването, че това е последната дума на науката...

добре де, това защо го пишеш, нали си доволен че на паметника не пише "основател", приеми го като кръстник...
Не мога да подмина и загубата от алтернативни варианти, които биха дали по-достоен облик на града.

това с алтернативните варианти е много българска черта...когато се прави нещо...каквото и да е, има едни хора, които го правят и едни други, които им дават акъл как да го направят , ама по друг начин, на друго място , през друго време и т.н. - както казваш ти "алтернативни варианти", а това кога образът на града би бил по-достоен си е чисто твое мнение, естествено за да подкрепиш алтернативите си, трябва да използваш думички като "достоен", "истина"...
Не мога да се съглася и с градоустройственото решение да се окипази този площад, който стана "манджа с грозде"...
площадът и преди да бъде поставен паметника си беше "манджа с грозде", ако трябва да използваме твоята гастрономическа терминология, иначе казано в него са събрани разностилни и от различно време елементи, в което е точно неговия чар...паментикът се вписа изненадващо добре там, ако това не беше станало, сега всички щяха да го плюят, защото щеше да боде окото, а не е така...виж как се снимат бясно япончетата...
Ама, както каза по-рано, няма как да ме разбереш - просто сме от различно тесто.


тук съм съгласен , от различно тесто сме



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано13.06.05 10:36



За "пловдивчанка", която иска да види

Снимката не е "връо на фотографията", затова ще я подменим в подходящ момент...
Пак за "пловдивчанка",

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано14.06.05 03:46



Трябва да си призная, че сервитьорът ме дразни по-малко от Альошата. Баба ми по него се ориентира, ама от естетична гледна точка, доста е оспорим. Но това са бели кахъри в сравнение с джамиите, разположени върху останките (и може би и построени с помощта на) наш'те православни храмове. Още по обезпокояващо е, че чалмарят от "браЦка" Турция ЕрДОГАН всеки път с повод и без повод ни църка на главите да сме поддържали джамиите. Нахалният ибрик даже поиска и списък на всички джамии в България, та да има за какво да ни тъжни и това в допълнение на всички (над 400) новопостроени джамии. И ако на това не му викат намеса във вътрешните работи на суверенна държава, здраве му кажи. Гърците май по-добре се оправят с тях.

Esse quam videri<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Bvlgari на 14.06.05 03:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bvlgari на 14.06.05 03:51.



Тема Re: не очаквах...нови [re: Cтoлипин]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано14.06.05 12:24



Столипин, явно си в час с доста неща, ако и да не сме единомислещи. Защо не се включиш в другите теми за Пловдив (като преди това се регистрираш)? В момента започна една тема - доста сериозна. Дано да не се появи пак някой, който да издекламира "мангустите са виновни за всичко" и да осере пейзажа.

На Ветрим няма нужда да го казвам - той е винаги "отпред".

Нали ужким всички сме за "Пловдив, Пловдив uеber alles!!!"

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: не очаквах...нови [re: 3Mona]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано14.06.05 12:55



Нали знаеш, на кривата ракета и космоса й пречи...

do NOT click



Тема za trimonaнови [re: 3Mona]  
Автор otvetnichka (otvetnichka)
Публикувано14.06.05 16:56



към тринмона-благодаря за съветите,наистина пиша от далеч и ползвам компютър,на който не мога да инсталирам нищо ново.очаквам от мои приятели фото.познавах киро найденов и ми е много мъчно за него.знаете ли, че той е и автор на `разпятието на Христос` пред католическата църква.



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
Автор Me4o Pux (Личност невежа)
Публикувано15.06.05 14:33



Само да вмъкна малко не по темата, че нашия сервитьор бие от всякъде мизерния си съименик в Солун. Нашия поне излъчва гордост и достолепие над един паметник на културата, а не чубански миловиден поглед към задимено кръстовище в Тесалоники.

Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.
James Dean


Тема Re: не очаквах...нови [re: пeтeл]  
Автор Me4o Pux (Личност невежа)
Публикувано15.06.05 14:39



Ей залюханото заведение не е лошо

Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.
James Dean


Тема nyma kartinaнови [re: 3Mona]  
Автор otvetnichka (otvetnichka)
Публикувано16.06.05 05:45



благодаря за усилията,но от us картинките в `пловдив гуиде` не се виждат



Тема Re: nyma kartinaнови [re: otvetnichka]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано16.06.05 11:31



Хм, не е възможно, PlovdivGuide.com е хостван точно в щатите. Хората, които го поддържат щяха да се обадят...



Тема Re: nyma kartinaнови [re: 3Mona]  
Автор otvetnichka (otvetnichka)
Публикувано16.06.05 17:02



видях най-после за какво става въпрос.доколкото мога да имам мнение от снимката в `паметниците` в гуида,фигурата стои добре като мащаб в това пространство-без нея доминира минарето.трябва да имаш доста развинтено въображение да го наречеш `сервитьор`,но щом народът го е казал...ще си идвам през септември и тогава пак сте си говорим.



Тема Re: nyma kartinaнови [re: otvetnichka]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано16.06.05 18:48



Подчертавам, че снимката я пуснах, защото имахме само нея, НО не е добра. Снимана е под такъв ъгъл, че се губи точната перспектива. Тъй като не е мое дело, не мога да я критикувам.

Редактирано от 3Mona на 16.06.05 18:49.



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
Автор Stephanie (kvazer™)
Публикувано19.06.05 19:09



Ветрим, хора с научни титли поспориха достойно по въпроса и си казаха тежката дума.
След това общинските съветници, голяма част от които познавам и хич не са прости хора - решиха съдбата на града и на паметника.
Не съм съгласна с това :"как е било взето предварително решението и после е бил обработен съвета; "
Никой никого не може да обработва. В този съвет хората са зрели и пълнолетни, от различни политически сили. Не ги прави на малоумни смешници, които слушкат и гласуват каквото им се каже, защото не е така.
В Общински съвет има доста образовани и интелигентни хора.
Не ги подценявай чак пък толкоз.
/лично мнение/

М..да..как хубаво си мечтаеш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.