Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Stephanie]  
Авторplovdichanka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 18:22



ima li nachin da vidya pone na snimka tozi pametnik-byah si v bg predi 1g.-malko predi da go postavyah,znam che avtor e zvyatko siromashki-dobur skulptor
molya,pomestete snimka



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано07.06.05 18:23



Все пак пише само името, т.е. няма обяснения "...основател на Пловдив" и т.н. Макар, че никога не е късно...

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 година [re: plovdichanka]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано07.06.05 18:34



"има ли начин да видя поне на снимка този паметник-бях си в бг преди 1г.-малко преди да го поставях,знам че автор е звятко сиромашки-добър скулптор
моля,поместете снимка"


Това, пловдивчанке, е твоят текст, конвертиран с Кредор (отгоре, вдясно - когато пишеше). Лесно е, пробвай.
Та на въпроса в обратен порядък:
- авторът е Кирил Найденов, лека му пръст. Сиромашки няма нищо общо
- при първа възможност ще изпълня молбата ти относно снимката.

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:06



Да ти кажа, това с чалмите много не го разбрах. Подозирам че е някаква ксенофобска изцепка но не виждам връзка с Филип. И кое е това грозното, дето трябва да се напия за да го харесам? Паметника ли? Ами, струва ми се, че далеч не съм единствения, който го харесва. Доколкото разбирам и ти нямаш някакви сериозни аргументи по отношение на естетическите му качества, освен изключително тежката причина да си против - просто не са те попитали!!! А и като гледам за една година, още нищо не се е случило, имам предвид, че гърците все още не са анексирали Пловдив, в който така подло вкараха троянското си конче, пардон, паметниче . Изобщо...струва ми се, че ако си сложиш ръка на сърцето, трябва да си признаеш, че беше излишна парата в свирката преди една година. Енергията на човек като теб би могла да се насочи към по-градивни неща ... Ама ти си знаеш...



Тема Re: Филиповия стълб ("Сервитьорът") -стана на 1 годинанови [re: 3Mona]  
Авторplovdivchanka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:24



blagodarya za otzivchivostta
sujalyavam sa latinicataopitvam s kredor
tursya sait,kudeto da se vijdat izlojbite v plovdiv



Тема относно снимков материал... [re: plovdichanka]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано08.06.05 16:50



... още навремето беше поместена поредица от снимки в пловдивгид (пловдивгуиде.ком) - пробвай в галерията там - може да е останало нещо.



Тема не очаквах... [re: Cтoлипин]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано08.06.05 16:58



... да не "хванеш" второто ниво в поста ми.
Добре, че не правя изкази с по 3 или 4 нива на информационно послание...


Дори и за теб, не бих опростявал речта си.

Между другото, явно отдел Протокл към Общината допусна няколко пъти "грешчица", та подведе разни чужди делегации да положат цветя пред - цитирам: "основателя на Пловдив" - Канал 1 с видеорепортаж...

Та това имах предвид, когато изразявах гражданското си право на протест, наред, разбира се, и срещу начина на имитирана демократичност и наукообразност...
... ама какво да ти обяснявам...



Тема Re: не очаквах... [re: Vetrim]  
АвторCтoлипин (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 18:34



Еееех, простак съм си аз... Как да "хвана" сложните, като намотки на чалма, нюанси и нива в твоите съобщения... И все пак, струва ми се, че с тези гмуркания в различни нива на информационното постлание, някакси се опитваш да избегнеш отговора на основния въпрос. Пука ми какво бил написал някойси в протокола на общината, пука ми и какво е мнението ти за чалмите! Отговори ми ясно и спокойно - какво против имаш самия паметник? Грозен ли е, голям ли е, гръцки ли е?...или не е на мястото си...Нещо такова! Но това в момента е трудно да го кажеш, дори ти, нали? Паметникът стои много добре и това е труднооспорим факт. Много важно, че някой го наричал "основател", а друг - "сервитьор"! Пак ти казвам, разсъждавай по-съзидателно! Точно деструктивния фанатизъм на такива като теб ме накараха да пропиша тук...Ама това е друго ниво, не се стягай, ако не го "хванеш"!



Тема Re: не очаквах...нови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.06.05 08:52



Ветрим, моите уважения ама ще ти дам един пример.
Ромео и Жулиета на Шекспир нали си чел? И сигурно знаеш, че не е ясно имало ли ги е или не.
Което не пречи на жителите на Верона да си изберат една къща дето прилича на описаната като къща на Жулиета, да праснат една статуя на Жулиета там и да сбират туристи. Не стига това ами и гроб на Жулиета измайсторили, че и за Ромео същата работа - къща, че и гроб.
И хората ходят, тълпят се направо да ги гледат тези "забележителности". Аз дето съм бедно българче оставих във Вероната трийсетина евро. Смятай какво правят разните му там германци, японци, американци и тям подобни.
Кво му пука на уредника на "къщата на Жулиета", че тя май е измислица на Шекспир. Нали си взима петте евро вход. Кво му пука и на сладоледаджията, че къщата, която съм дошъл да видя няма нищо общо с Жулиета. Нали ми продава сладолед за десет евро. И в пицарията не им пука особено - нали ми продават пица за четири евро.

Та и с Филип Македонски същата работа. Дали той е основател на града ни или не, вярвай ми хич, ама хич не ми пука. Дори напротив. Винаги съм се гордял с легендата, която баща ми ми е разказвал като малък - че Филип Македонски решил да направи подарък на сестра си, качил се на най-хубавия си кон и яздил, яздил, яздил. И там където конят спрял, там основал града - Филипополис. Знам, че не е вярно. Но кво ти пука. нали западняците гледат филма за Александър Македонски и според теб по-голям ли е шансът на някой турист, дошъл в България да посети Пловдив, ако знае, че основателят му е бащата на Александър Македонски. Със всичките последици за уредниците на музеи, за сладоледаджиите и пицариите.

Така ги виждам аз нещата, приятелю, а ти протестирай колкото си искаш - твое право си е все пак

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: не очаквах... [re: f(x)dx]  
Автор пeтeл (...)
Публикувано09.06.05 10:08



според мен не е нужно да се оповаваме на холивудски буламачи да ни рекламират града

...
Колко Жаира са нужни, за да отворят един кокосов орех?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.