Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 07.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вдигат 30-м. кръст на върха на Джендемтепенови  
АвторHoвинap (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 09:41



Вдигат 30-метров кръст на върха на Джендемтепе в Пловдив. Идеята е на собственика на "Розаимпекс" Димитър Георгиев и ще бъде внесена за обсъждане в Общинския съвет. По думите на бизнесмена монументът може да се превърне в обединяващ символ на града. Георгиев е готов да финансира изграждането на кръста със сумата от 10 000 долара.



Тема Re: Вдигат 30-м. кръст на върха на Джендемтепенови [re: Hoвинap]  
Автор A.l. (Anonymous idiot)
Публикувано02.04.05 13:47



Мисля, че Альоша си беше достатъчен символ на града, ама сега сме друго време, може да издигнем... примерно статуя на свободата или огромен флаг на америка пред който всички задружно да се кланяме, и от верме на време някой американси войник да се качва на върха на монумента и да изстрелва три-четири случайни патрона по посока главната, един най-обикновен приятелски огин



Тема Браво, прекрасна идея!нови [re: A.l.]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано02.04.05 18:45



Темата за кръста е много важна, защото от 2000г това е единственият начин да докажеш принадлежността си към Европа, която е 99% християнска.
А "The Fool On The Hill" може да е символ единствено за червенозадничестомутрестите цървули, които докараха войнстващия атеизъм и богохулството,като унищожиха човешките и християнски ценности.
Апропо, каква е връзката с американския войник? Странен хумор...

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Вдигат 30-м. кръст на върха на Джендемтепенови [re: Hoвинap]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано02.04.05 18:55



Повече инфо за идеята



Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Браво, прекрасна идея!нови [re: 3Mona]  
Автор kвo ce пишe в твa пoлe бe (...)
Публикувано02.04.05 18:58



ми едно време сме се кланяли на великия Съюз, а сега се кланяме на всичко хамерканско НАТО, ала бала, пращаме си армията да мре за по 100 долара на ден, при това от приятелски огън, винаги съм се чудил що е приятелски, щом те убива?!

В крайна сметка според мен по хубаво да се довърши примерно църквата в Тракия, а не да се издига някъв кръст, дето нищо, аре не нищо, ама много малко ще постигне, в тракия има католическа църква, но не и православна, в центъра е пълно с джамии и поне по главната една църква не можеш да видиш, но 100-тина дюнерджийници, макдоналдс и т.н. с тва ли се асоциираме като християни?
По хубаво да издигнем нещо, дето да се разбира, че тва е Пловдив, е и един кръст може, ама що не е някоя по-интересна статуя, не знам...
абе в крайна сметка за кво са ни тея тепета, да ни красят града или да строим кръстове и да правим павета от тях?

...
1. Задължително използвай ръкавици, за препоръчване гумени


Тема Не ставай досаден!нови [re: kвo ce пишe в твa пo]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано02.04.05 19:28



О, ти си бил един малък анонимник, а аз се вързах... Малкия, 1-ви беше вчера, а темата е важна!

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел


Тема Re: Не ставай досаден!нови [re: 3Mona]  
Автор kвo ce пишe в твa пoлe бe (...)
Публикувано02.04.05 20:15



аз ли съм анонимник, хехе, казвали са ми го и друг път, де, ама пак ми е смешно:)

ОК, кажи ти какво предпочиташ, църква в Тракия, квартал с... айде 70 000 души, или някакъв кръст, дето едва ли всички ще го одобрят, аз да ти кажа си предпочитам Альоша, дори и комунистиески символ, винаги си е бил символ на Пловдив, кво толкова има, панелките също са символ на комунизма, аре да ги зарежем и тях:)

не искам като погледна през прозореца, както в момента виждал альоша и слънцето преди малко залезе зад него, вместо това, всъщност до него, де, някъв кръст

и тва за 99% са християни не е много правилно, Фолън кажи й:) само турците в Германия са достатъчни за да направят повече, да не говорим за босна или албания, и турция, разбира се:)

...
1. Задължително използвай ръкавици, за препоръчване гумени


Тема Превъзходна идея - кръст на Джендема!!!нови [re: kвo ce пишe в твa пo]  
Автор 3Mona (неоплакващ се)
Публикувано03.04.05 10:35



Извинявам се за "анонимника" - объркал съм с A.I. - освен със същия цвят на ника, има и подобна логика.

По темата - ами пич, дай 10К $ за църквата. Човекът ги дава за кръст. Въпрос на собствено виждане по въпроса.
Освен това ти колко пъти ще влезеш в нея? А целокупното квартално население? А останалите пловдивчани?
А кръстът ще се вижда отдалеч, ще пробладава над джамиите, от които толкова се плашиш, и малко поне ще отвлича вниманието от каменния, НЕХРИСТИЯНСКИ истукан със шмайзера, който още много години ще демонстрира глупостта и страхливостта ни. Град, чийто символ е агресорът, който ни е превзел... О, свещена простота!

А за Европа - турците и арабите са там от 30-40 години и никога няма да променят мнението на света, че това е люлката на християнската цивилизация!

Малко offtopic: 3Mona идва от Тримона, което пък беше дълги години краткото наименование на "Тримонциум", особено когато беше култово заведение не само за града. Та ако се напънеш, ще вденеш пола ми, освен ако не искаш лично да се увериш.

Фанатично мразя фанатиците.
Бунюел

Редактирано от 3Mona на 03.04.05 10:36.



Тема Re: Превъзходна идея - кръст на Джендема!!! [re: 3Mona]  
Автор izgrev_lamerz (Chelsea Fan)
Публикувано03.04.05 22:05



само да те открехна малко

А.И и какво се пише тук (или както му е вече ника) са един и същи човек



Тема Досадният е друг [re: kвo ce пишe в твa пo]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано03.04.05 22:54



Теодоре, спокойно! Не си досаден. На 99 % те подкрепям в мнението ти.
За дюнерджийниците, за Альоша, за панелките и за 99-те % християни е Европа. Наистина по-добре е парите за този кръст да се пренасочат към църквата в Тракия, пък след като нейното построяване стане факт, то нека се издига 30-метров кръст. Само че тия неща не ги решаваме нито ти, нито аз, а тези, дето поръчват музиката. Все пак похвално на човека за идеята му...

И друг път не обръщай внимание на хора, които се отричат от собствената си История, без значение каква е тя. На хора, които използват английски думи, за да се направят на интересни, без да разбират, че по този начин стават трагични и досадни.



Човекът е Човек, когато е на път!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.