Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Е СЕГА ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАМЕнови  
Автор Cлaв (минаващ)
Публикувано24.03.05 21:54



Помните ли тази фраза от филма "ВЧЕРА"?
А знаете ли че той е сниман в бившата английска гимназия? Да, онази срещу Чифте баня...
Хехе, преди малко гледах за пореден път тоя филм..

Е сега вече ще се изключваме

Помня в далечната 1988 моята скромна персона беше на 12 години. На 15-ти септември отивам на училище, но съм пропуснал да се подстрижа, да си отрежа ноктите и да си сложа пионерската връзка

Директорът на училището ме вика в кабинета си и ми казва:

КАКЪВ КОМУНИСТ ЩЕ СТАНЕ ОТ ТЕБЕ БЕ, СТАНИСЛАВЕ?


Хехе, ако тогава го бях гледал тоя филм със сигурност щях да му кажа на майтап тая реплика...

Да види ТОЙ кон боб яде ли



Тема Re: Е СЕГА ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАМЕнови [re: Cлaв]  
Автор Falange ()
Публикувано25.03.05 06:42



Значи, за тази прословута гимназия от "Вчера" чувам най различни версии. То не беше Варна, не беше Ловеч, а аз също винаги съм си мислил, че е Пловдивската (сега Семинария).
Знае ли някой със сигурност дали наистина е тази в Пловдив.



Тема Re: Е СЕГА ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАМЕнови [re: Falange]  
Автор juky (снежната фея)
Публикувано25.03.05 08:58



Ема ти сигурно не си от Пловдив, щом още се чудиш. То това отдава се знае-още докато вървеше филма в новите сгради на езиковите гимназии се коментираше къде е била бившата английска, въпреки че вече на болшинството им беше известно и как е било на времето..и така.



Тема Естествено...нови [re: Falange]  
Автор Cлaв (минаващ)
Публикувано25.03.05 09:48



Разбира се, че е в Пловдив.
Дори съм влизал в тая семинария (верно че така се казваше )
Ще им се на някои хора да е във Варна или Ловеч...

Дори като гледаш филма натисни PAUSE и ще видиш тепето с къщите...

Само ония тръби и канали не ги знам къде са.. Вероятно не са в Пловдив, а вече някъде около София....



Тема Re: Е СЕГА ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАМЕнови [re: Falange]  
Автор mjj_pld (новак)
Публикувано25.03.05 12:04



Да, голяма част от филма е сниман в Пловдив и около Пловдив и наистина сградата на настоящата семинария на кръстовището на бул. "6-ти септември" и бул."Цар Борис трети Обеденител" е основната снимачна площадка в това съм убеден и спорове никога не е имало. Да не забравяме че режисьора на филма, Иван Андонов, има пловдивска жилка.



Тема Re: Е СЕГА ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАМЕнови [re: Cлaв]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано25.03.05 20:49



Станиславе, а стана ли комунист от тебе?




Тема :)нови [re: Meli]  
Автор Cлaв (минаващ)
Публикувано25.03.05 21:25



Мани, мани...

Нищо не стана от мене



Тема Re: А, бе - от Марс ли падате?...нови [re: Cлaв]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано25.03.05 21:46



... то е ясно, че и филма си е сниман и е правен по идея за английската в Пловдив (настанена е била, пък и помня, в Семинарията, ама после другите си я върнаха - и пак на тавана са им стаите..), а пък тръбите са си от водоема в Асеновград. Най-лесно се стига до тях от втората пресечка вдясно след чешмата, която е вдясно на тротоара малко след кръстовището - отбивка за Кърджали (и малко преди отбивката вляво за палеонтологичния музей в Асеновград). Та от тая пресечка - все нагоре, докато уличките станат невъзможно тесни, и накрая се стига до преливника, а над него се виждат и тръбите. Ако се изкачиш още малко нагоре по склона, ще стигнеш до параклиса "Св. Петка" с големия бетонен кръст, който се вижда високо вляво, ако си поел към Смолян (почти срещу разклонението за Асеновата крепост)...

Еееехх... - деца!
Нищо не знаят.

Че то и на филма се вижда, че там някъде се прави и тренировката и падането...





Тема Re: А, бе - от Марс ли падате?...нови [re: Vetrim]  
Автор Cлaв (минаващ)
Публикувано25.03.05 21:49



Vetrim, това че не знаем нещо, за теб явно означава че сме от Марс...

Ми , благодарим ти!

Човек не може да обиколи всички места в България.
Това че ти ги знаеш - БРАВОС, чичовото! Лошо няма



Тема Re: ...е,нови [re: Cлaв]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано26.03.05 00:03



...сега вече ще се изключваме!



Моля, пак заповядай, чичовото!

иначе филма си беше супер, не че толкова го гледах - за мен беше и си остава по-важна физиката...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.